Web sitemizde yasalara uygun olarak çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi almak için çerez politikamıza göz atabilirsiniz.

X

Konut sigortası ne işe yarar?

Yaşamımızda çok önemli bir yere sahip olan evimiz pek çok riskle karşı karşıya. İster hırsızlık, yangın gibi insan temelli faktörler olsun isterse deprem, fırtına, sel baskını gibi doğal faktörler olsun evimiz için ciddi tehdit oluşturmakta. Tüm bu risklere karşı evimizi, eşyalarımızı ve ailemizi güvence altına almanın en uygun yolu Konut Sigortası. Konut sigortası; yangın, sel-su baskını, fırtına, kara/hava/deniz taşıtları çarpması, dumanın yol açtığı zararlar, yer kayması, terör, kar ağırlığı ve civarınızda yaşanarak sizin için tehdit oluşturabilecek grev, lokavt, halk hareketleri ve kötü amaçlı eylemler gibi durumları kapsamı altına alır. Oluşabilecek tüm kayıplarınızı teminatlar dahilinde karşılar. Konut Sigortası kapsamında bunların yanı sıra Acil Durum Hizmetleri de sunulur, bu hizmetler: Acil durumlarda faturalarınızın ödenmesi Ferdi kaza Konutunuzun korunması Bir yakınınızın ciddi hastalığı ya da vefatı halinde ikametgahınıza dönüşünüzün sağlanması Konutunuza tıbbi yardım desteğinin sağlanması Cam Kırılması Olası bir kaza durumunda konutunuza araç çarpması sonucu oluşacak hasarlar Tesisatta meydana gelen arızalar 16 yaşın altındaki çocukların, akrabaların yanına refakatçi eşliğinde nakli danışmanlık hizmetleri Yangın ve patlamada mali sorumluluk Elektrik hasarları Sigorta Cini olarak, sizi dinler ve ihtiyaç duyduğunuz tüm ek teminatları sizinle birlikte belirleyerek size en uygun ve geniş kapsamlı konut sigortası teklifini hazırlarız. Türkiye’nin en güvenilir sigorta şirketleri arasından size en cazip teklifi sunarız. Size özel hazırlanacak teklifi almak için hemen formu doldurun. Ayrıca, (0850) 222 99 96 numaralı telefonu 7/24 arayarak da bize sorularınızı yöneltebilir, teklif talebinde bulunabilirsiniz.

Konut Sigortası ile ilgili diğer sorular

Konut sigortası iptal edilir mi? İptal dilekçesine nasıl ulaşırım?

Konut sigortasını, poliçe vadesi olan 12 aylık süre içinde istediğiniz zaman iptal ettirebilirsiniz. Bu talebinizi sigorta şirketinize iletmeniz gerekir. Gerekli işlemler sigorta şirketiniz tarafından gerçekleştirilecektir. Her sigorta şirketinin iptal öncesi bazı incelemeler yapmaktadır. Bu incelemeler de bir süreç gerektirir. Bu hususta da yine sigorta şirketiniz sizi bilgilendirecektir.

Konut sigortası için gerekli belgeler nelerdir?

Konut sigortası sahibi olmak için öncelikle formu doldurarak online başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. Vereceğiniz bilgilere bağlı olarak size özel bir teklif hazırlanır. Kararınızı olumlu olduğu takdirde takip eden süreçte poliçenizin hazırlanabilmesi için sizden tapu, konutun metrekaresi, kira sözleşmesi gibi bazı belgeler ve bilgiler talep edecektir. Bu süreci en kolay ve doğru sigortaya sahip olarak atlatmak için konut sigortanızı Sigorta Cini’nden yaptırın, sigortalı olduğunuz sürece kesintisiz müşteri hizmetinin keyfini yaşayın.

Konut sigortası zorunlu mudur?

Konut sigortası zorunlu değildir, ancak hayatınız boyunca çalıştığınız kıymetlere gelecek zararlara karşı önemli bir ihtiyaçtır. Kanunen belirlenen limitler dahilinde deprem sonrasında yaşanan bina hasarlarını teminat altına alan zorunlu deprem sigortası DASK ile evinizi teminat altına alır. Ancak DASK sigortası, sadece deprem için belirli limitler dahilinde geçerli bir üründür. Evinizdeki kıymetli varlıklar ve eşyalar için zorunlu deprem sigortasının yanı sıra konut sigortası da yaptırmalısınız. Böylelikle eviniz hem deprem hem de diğer tüm risklere karşı kapsam altında olur.

Meydana gelen bir hasar sonrasında hasar ödemesi almak için ne yapmalıyım?

Konutunuzda veya işyerinizde poliçe kapsamında bir hasar meydana geldiğinde öncellikle bu istenmeyen durumun ortadan kalması ve saptanması için itfaiye, karakol gibi yetkili birimlerin haberdar edilmesinin hemen ardından 0 850 250 99 99 numaralı hattı arayarak ihbarda bulunmalısınız. Olay mahalline eksper gönderimi için ihbarda bulunmak yeterlidir. Bunun ardından size hemen eksper atanacak ve hasarın yol açtığı zararın saptanması için evinizi ziyaret edecektir. Bunun ardından yapılacak değerlendime sonrasında poliçe kapsamında gerçekleşmiş bir hasar ise hasar ödemeniz yapılacaktır.

Tüm Sorular
KAPAT
Verileriniz size karşılaştırmalı sigorta teklifleri sunabilmek amacıyla alınmaktadır.
Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Aktarılmasına İlişkin Aydınlatma Metni’ne buradan ulaşabilirsiniz.
Gizlilik ve Web Kullanım Şartları’na buradan ulaşabilirsiniz.
Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. (Sigorta Cini) e-posta, SMS, sosyal medya, telefon ve/veya diğer iletişim araçlarıyla bana ulaşarak tarafıma özel her türlü sigortacılık ürünlerine yönelik tanıtım ve reklam içerikli ticari elektronik ileti gönderilmesine ve bu amaçla sınırlı olmak üzere; ürün, hizmet ve kampanyalarla ilgili kişisel verilerimin işlenmesine ve Sigorta Cini’nin tedarikçileriyle paylaşılmasına izin verdiğimi kabul ve beyan ediyorum.
X