Web sitemizde yasalara uygun olarak çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi almak için çerez politikamıza göz atabilirsiniz.

X

Unico Sigorta

Unico Sigorta Şirketi Hakkında 

Sigortacılık sektöründe deneyimli ve güvenilir bir ekibin bir araya gelerek kurduğu Unico Sigorta, kullanıcılar tarafından kısa sürede beğenilen ve tercih edilen bir marka olarak hizmet veriyor. Firma, 1988 yılından beri köklü ismi ile hizmet veren Aviva Sigorta A.Ş., 2015 yılı Eylül ayı itibari ile United Unsurance Company - Unico Sigorta A.Ş. olarak faaliyetlerine devam ediyor. Firmanın tek pay sahibi olan Kibele'nin ortakları arasında İngiltere'nin köklü şirketlerinden EMF, Hollanda Kalkınma Bankası ve Alman Kalkınma Bankası gibi prestijli ve güçlü isimleri barındırıyor. Bu kaliteli ortaklıklarla firma, hem müşteri memnuniyetini en üst seviyelere çıkarmayı hedefliyor hem de yeniliklerin öncüsü olmayı kendine hedef koyuyor. 

 

Unico Sigorta Ürünleri

Unico sigorta müşterilerini karşılaşabilecekleri risklere karşı oldukça kapsamlı bir şekilde güvence altına alıyor. Her müşterinin ihtiyacına yönelik hazırladığı poliçelerle müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyor. Sunduğu bireysel ve kurumsal sigorta çeşitleri ile kullanıcılar tarafından oldukça tercih ediliyor.

 

KONUT SİGORTASI

 

Unico Sigorta, müşterinin isteği ve bütçesine göre birçok çeşit sigorta seçeneği barındırıyor. Evinizi koruyan konut sigortası ile müşterilerinin evini ve eşyalarını güvence altına alıyor. Yangın, su baskını, sel, deprem ve hırsızlık gibi risklere karşı teminat veriyor. Dilerseniz tüm bu riskler için ek teminat seçeneğinden faydalanarak sigortanızı genişletip daha güvenli hale getirebilirsiniz.

 

FERDİ KAZA SİGORTASI

 

Firmanın sunduğu ferdi kaza sigortası sayesinde müşteriler beklenmedik kazalara karşı kendilerini ve sevdiklerini güvence altına alabiliyor. Bu ürün, taraflarca belirlenen genel ve özel şartlar sınırında; vefat, daimi sakatlık, kişisel sorumluluk ve tedavi masrafları gibi durumları kapsıyor. Dilerseniz ek teminatla gündelik tazminat seçeneğinden de faydalanabilirsiniz.

 

ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI

 

Özel sağlık sigortası ile kişiler kaza veya hastalık durumlarında tedavi masraflarını teminat altına alabiliyor. Sigorta kapsamına göre sigorta sahibi kişiler diledikleri özel hastanede, deneyimli ve güvenilir doktorlarca en uygun fiyatları ödeyerek tedavi olabiliyor. 

 

HAYAT SİGORTASI

 

Hayat sigortası ise belirli bir prim ödeyerek sözleşmede belirtilen süre içerisinde ve belirli durumlarda yaşam kaybına karşı sizlere ya da belirlediğiniz kişilere sigorta tarafından ödeme yapılan bir sigorta türü olarak biliniyor. 

 

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI

 

Özellikle yurt dışı seyahatlerin olmazsa olmazı olan seyahat sigortası sağlık ise sizleri yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde karşılaşabileceğiniz risklere karşı koruyor. Schengen vizesi için gerekli olan seyahat sigortası, vize sigortası olarak da biliniyor. Yurt dışı seyahatler için sizlere dar ve geniş teminat seçeneklerinde iki adet sigorta sunuyor. Dar teminat seçeneği ile tedavi masrafları, tedaviden sonra geri dönüş, tedavi süresince konaklamadan doğan giderler, vefat durumunda geri dönüş gibi birçok riske karşı sizleri güvence altına alıyor. Geniş teminat seçeneği ise bagaj kaybı, bagaj hasarı, seyahat iptali ve vize reddi gibi durumları kapsıyor.

 

ARAÇ SİGORTASI

 

Unico Sigorta aracınızı koruyan araç sigortası seçeneği ile araç sahiplerine genişletilmiş olanaklarla korunma imkanı sunuyor. Bu araç sigortası seçeneği sayesinde aracınızı; çarpma, yanma, deprem, terör, hırsızlık, muayene ve arıza gibi risklere karşı güvence altına alıyor. Genişletilmiş özelliği ile hukuksal koruma, vefat, sürekli sakatlık ve tedavi giderleri gibi kullanıcıları ekstra güvende hissettirecek özellikler barındırıyor. Sigortasını daha da genişletmek isteyen kullanıcılar için ek teminat seçeneği de hazırda bulunuyor. Ek teminat seçeneği ile LPG'den kaynaklı sorunlar, özel eşyaların çalınması, anahtar kullanılarak aracın çalınması, klima, ses, görüntü ve diğer cihaz ve aksesuarlarda meydana gelecek arızalara karşı teminat sunuyor. 

 

EŞYA SİGORTASI

 

Unico Sigorta'nın müşterilerine sunduğu bir diğer güvence ise eşyanızı koruyan eşya koruma poliçesi olarak görülüyor. Konut ve konut dışındaki garaj gibi kısımların içerisinde bulunan sigortalı ve aile bireylerine ait eşyaları eşya sigortası, güvence altına alıyor. Bu sigorta eşyalarınızı; yangın, fırtına, toprak ve yer kayması, grev, lokavt, halk hareketleri, hırsızlık ve terör saldırılarına karşı güvence altına alıyor. Ek teminatların getirdiği ekstra güvenceler ise dahili su, hava taşıtları çarpması, kara taşıtları çarpması ve duman gibi durumları kapsıyor. 

 

TRAFİK SİGORTASI

 

Trafik sigortası aracınızla üçüncü şahıslara verebileceğiniz zararları karşılıyor. Ticari olsun olmasın, aracınızla üçüncü şahıslarda maddi veya bedeni zararlara sebebiyet vermeniz durumunda sigortanızın limitlerine göre sorumluluklarınızı güvence altına alıyor. Ana teminatların arasında şahıs başına tedavi giderleri, kaza başına tedavi giderleri ve ölüm gibi durumları kapsıyor. 

 

ZORUNLU DEPREM SİGORTASI (DASK)

 

DASK yani zorunlu deprem sigortası, maddi zararlarınızı deprem riskine karşı güvence altına alabiliyor. Deprem sonrası oluşabilecek; yangın, patlama, tsunami ve yer kayması gibi riskler de zorunlu deprem sigortanızın teminatları arasında bulunuyor. Binanız tamamen ya da kısmi olarak zarar görse dahi teminat kapsamında kalıyor. Temeller, ana duvarlar, bağımsız duvarlar, bahçe ve istinat duvarları, tavan ve tabanlar, merdiven ve asansörler, koridorlar, çatılar ve bacalar zorunlu deprem sigortasınca güvence altına alınıyor. 

 

KURUMSAL SİGORTALAR

 

Unico Sigorta, bireysel sigortalarının yanı sıra kurumsal sigortalar da barındırıyor. Fatura güvencesi, iş yeri koruma, ortak alanları koruma, tarım, sorumluluk, mühendislik, nakliyat ve inşaat tüm riskler ve montaj tüm riskler gibi birçok sigorta çeşidi ile firmaları güvence altına alıyor. Böylece hem çalışanınızın güvenliğini arttırabilir hem de şirketinizi karşılaşabileceği risklere karşı teminat altına alabilirsiniz.

 

Unico Sigorta Anlaşmalı Kurumlar

Unico Sigorta'nın ana sayfasından, sigortanın anlaşmalı kurumlarına kolayca ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz il ve ilçeye göre arama yapabilir, bu arama sonucunda istediğiniz noktaya en yakın anlaşmalı kurumun adres ve telefon bilgilerine ulaşabilirsiniz. 

 

Unico Sigorta Anlaşmalı Servisler

Unico Sigorta, ülkenin birçok yerinde kullanıcılarına araç servis olanağı sağlıyor. Anlaşmalı olduğu oto servis noktaları ile kullanıcılarına güven veriyor. Unico Sigorta'nın anlaşmalı olduğu oto servislerinden size en yakın olanını bulmak için siteden hizmet noktaları başlığına tıklayarak listeye ulaşabilirsiniz. 

 

Unico Sigorta'yı Tercih Etmeniz İçin 5 Neden

- Unico Sigorta'nın ürünleri ile kendinizi, sevdiklerinizi ya da sahip olduğunuz değerli varlıklarınızı güvence altına alabilirsiniz. Dilerseniz hasar dosya sorgulama özelliğini kullanarak en doğru ve güvenilir şekilde işlemlerinizi yürütebilir, sigorta şirketinin sizlere sunduğu kolaylıklardan ve ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

- Uygun fiyatlarla hizmet veren Unico Sigorta, kullanıcıların bütçelerine uygun paketler hazırlıyor. Sizleri kapsamlı bir güvence altına alırken aynı zamanda uygun fiyatları ile cezbediyor.

- Ev, iş yeri, araba ve eşya gibi sahip olduğunuz değerli varlıkları güvence altına alarak her an karşılaşabileceğiniz risklere karşı önlem alarak güvenli bir hayata adım atabilirsiniz. 

- Günün her saati, her türlü durum karşısında daha fazla bilgi için Unico Sigorta'nın 7/24 destek hattını arayabilir, dilerseniz şubelere giderek doğrudan bilgi talebinde bulunabilirsiniz. 

- Unico Sigorta'nın eşi benzeri bulunmayan köklü ve güçlü firmalarla olan anlaşmaları sayesinde kendinizi çok daha güvende hissedebilirsiniz. 

 

Sigorta Cini Unico Sigorta Ürünleri

Sigorta Cini'nin Unico Sigorta güvencesiyle sunduğu kasko, trafik sigortası, konut sigortası, DASK, seyahat sigortası, Eşya sigortası ve ferdi kaza sigortası olanaklarından faydalanabilir, kendinizi, sevdiklerinizi ve değerli varlıklarınızı güvence altına alabilirsiniz.

 

Unico Sigorta İletişim Bilgileri

Genel Müdürlük Adresi: Nida Kule Göztepe İş Merkezi Merdivenköy Mah. Bora Sokak No:1 Kat: 22 & 24 Kadıköy / İstanbul

Genel Müdürlük Telefon Numarası: 0216 326 94 52

E-posta Adresi: unicosigorta@unicosigorta.com.tr

Unico Sigorta 7/24 Destek Hattı: 0 850 222 28 00

KAPAT
Verileriniz size karşılaştırmalı sigorta teklifleri sunabilmek amacıyla alınmaktadır.
Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Aktarılmasına İlişkin Aydınlatma Metni’ne buradan ulaşabilirsiniz.
Gizlilik ve Web Kullanım Şartları’na buradan ulaşabilirsiniz.
Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. (Sigorta Cini) e-posta, SMS, sosyal medya, telefon ve/veya diğer iletişim araçlarıyla bana ulaşarak tarafıma özel her türlü sigortacılık ürünlerine yönelik tanıtım ve reklam içerikli ticari elektronik ileti gönderilmesine ve bu amaçla sınırlı olmak üzere; ürün, hizmet ve kampanyalarla ilgili kişisel verilerimin işlenmesine ve Sigorta Cini’nin tedarikçileriyle paylaşılmasına izin verdiğimi kabul ve beyan ediyorum.
X

Canlı yardım ile görüşmek için buraya tıklayabilirsiniz.

close

Aşağıdaki alanları doldurduktan sonra Başlat butonuna basarak sigorta danışmanınızla canlı görüşmenizi başlatabilirsiniz.

Lütfen telefon numaranızı giriniz.