Unico Sigorta Şirketi Hakkında 

Sigortacılık sektöründe deneyimli ve güvenilir bir ekibin bir araya gelerek kurduğu Unico Sigorta, kullanıcılar tarafından kısa sürede beğenilen ve tercih edilen bir marka olarak hizmet veriyor. Firma, 1988 yılından beri köklü ismi ile hizmet veren Aviva Sigorta A.Ş., 2015 yılı Eylül ayı itibari ile United Unsurance Company - Unico Sigorta A.Ş. olarak faaliyetlerine devam ediyor. Firmanın tek pay sahibi olan Kibele'nin ortakları arasında İngiltere'nin köklü şirketlerinden EMF, Hollanda Kalkınma Bankası ve Alman Kalkınma Bankası gibi prestijli ve güçlü isimleri barındırıyor. Bu kaliteli ortaklıklarla firma, hem müşteri memnuniyetini en üst seviyelere çıkarmayı hedefliyor hem de yeniliklerin öncüsü olmayı kendine hedef koyuyor. 

 

Unico Sigorta Ürünleri

Unico sigorta müşterilerini karşılaşabilecekleri risklere karşı oldukça kapsamlı bir şekilde güvence altına alıyor. Her müşterinin ihtiyacına yönelik hazırladığı poliçelerle müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyor. Sunduğu bireysel ve kurumsal sigorta çeşitleri ile kullanıcılar tarafından oldukça tercih ediliyor.

 

KONUT SİGORTASI

 

Unico Sigorta, müşterinin isteği ve bütçesine göre birçok çeşit sigorta seçeneği barındırıyor. Evinizi koruyan konut sigortası ile müşterilerinin evini ve eşyalarını güvence altına alıyor. Yangın, su baskını, sel, deprem ve hırsızlık gibi risklere karşı teminat veriyor. Dilerseniz tüm bu riskler için ek teminat seçeneğinden faydalanarak sigortanızı genişletip daha güvenli hale getirebilirsiniz.

 

FERDİ KAZA SİGORTASI

 

Firmanın sunduğu ferdi kaza sigortası sayesinde müşteriler beklenmedik kazalara karşı kendilerini ve sevdiklerini güvence altına alabiliyor. Bu ürün, taraflarca belirlenen genel ve özel şartlar sınırında; vefat, daimi sakatlık, kişisel sorumluluk ve tedavi masrafları gibi durumları kapsıyor. Dilerseniz ek teminatla gündelik tazminat seçeneğinden de faydalanabilirsiniz.

 

ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI

 

Özel sağlık sigortası ile kişiler kaza veya hastalık durumlarında tedavi masraflarını teminat altına alabiliyor. Sigorta kapsamına göre sigorta sahibi kişiler diledikleri özel hastanede, deneyimli ve güvenilir doktorlarca en uygun fiyatları ödeyerek tedavi olabiliyor. 

 

HAYAT SİGORTASI

 

Hayat sigortası ise belirli bir prim ödeyerek sözleşmede belirtilen süre içerisinde ve belirli durumlarda yaşam kaybına karşı sizlere ya da belirlediğiniz kişilere sigorta tarafından ödeme yapılan bir sigorta türü olarak biliniyor. 

 

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI

 

Özellikle yurt dışı seyahatlerin olmazsa olmazı olan seyahat sigortası sağlık ise sizleri yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde karşılaşabileceğiniz risklere karşı koruyor. Schengen vizesi için gerekli olan seyahat sigortası, vize sigortası olarak da biliniyor. Yurt dışı seyahatler için sizlere dar ve geniş teminat seçeneklerinde iki adet sigorta sunuyor. Dar teminat seçeneği ile tedavi masrafları, tedaviden sonra geri dönüş, tedavi süresince konaklamadan doğan giderler, vefat durumunda geri dönüş gibi birçok riske karşı sizleri güvence altına alıyor. Geniş teminat seçeneği ise bagaj kaybı, bagaj hasarı, seyahat iptali ve vize reddi gibi durumları kapsıyor.

 

ARAÇ SİGORTASI

 

Unico Sigorta aracınızı koruyan araç sigortası seçeneği ile araç sahiplerine genişletilmiş olanaklarla korunma imkanı sunuyor. Bu araç sigortası seçeneği sayesinde aracınızı; çarpma, yanma, deprem, terör, hırsızlık, muayene ve arıza gibi risklere karşı güvence altına alıyor. Genişletilmiş özelliği ile hukuksal koruma, vefat, sürekli sakatlık ve tedavi giderleri gibi kullanıcıları ekstra güvende hissettirecek özellikler barındırıyor. Sigortasını daha da genişletmek isteyen kullanıcılar için ek teminat seçeneği de hazırda bulunuyor. Ek teminat seçeneği ile LPG'den kaynaklı sorunlar, özel eşyaların çalınması, anahtar kullanılarak aracın çalınması, klima, ses, görüntü ve diğer cihaz ve aksesuarlarda meydana gelecek arızalara karşı teminat sunuyor. 

 

EŞYA SİGORTASI

 

Unico Sigorta'nın müşterilerine sunduğu bir diğer güvence ise eşyanızı koruyan eşya koruma poliçesi olarak görülüyor. Konut ve konut dışındaki garaj gibi kısımların içerisinde bulunan sigortalı ve aile bireylerine ait eşyaları eşya sigortası, güvence altına alıyor. Bu sigorta eşyalarınızı; yangın, fırtına, toprak ve yer kayması, grev, lokavt, halk hareketleri, hırsızlık ve terör saldırılarına karşı güvence altına alıyor. Ek teminatların getirdiği ekstra güvenceler ise dahili su, hava taşıtları çarpması, kara taşıtları çarpması ve duman gibi durumları kapsıyor. 

 

TRAFİK SİGORTASI

 

Trafik sigortası aracınızla üçüncü şahıslara verebileceğiniz zararları karşılıyor. Ticari olsun olmasın, aracınızla üçüncü şahıslarda maddi veya bedeni zararlara sebebiyet vermeniz durumunda sigortanızın limitlerine göre sorumluluklarınızı güvence altına alıyor. Ana teminatların arasında şahıs başına tedavi giderleri, kaza başına tedavi giderleri ve ölüm gibi durumları kapsıyor. 

 

ZORUNLU DEPREM SİGORTASI (DASK)

 

DASK yani zorunlu deprem sigortası, maddi zararlarınızı deprem riskine karşı güvence altına alabiliyor. Deprem sonrası oluşabilecek; yangın, patlama, tsunami ve yer kayması gibi riskler de zorunlu deprem sigortanızın teminatları arasında bulunuyor. Binanız tamamen ya da kısmi olarak zarar görse dahi teminat kapsamında kalıyor. Temeller, ana duvarlar, bağımsız duvarlar, bahçe ve istinat duvarları, tavan ve tabanlar, merdiven ve asansörler, koridorlar, çatılar ve bacalar zorunlu deprem sigortasınca güvence altına alınıyor. 

 

KURUMSAL SİGORTALAR

 

Unico Sigorta, bireysel sigortalarının yanı sıra kurumsal sigortalar da barındırıyor. Fatura güvencesi, iş yeri koruma, ortak alanları koruma, tarım, sorumluluk, mühendislik, nakliyat ve inşaat tüm riskler ve montaj tüm riskler gibi birçok sigorta çeşidi ile firmaları güvence altına alıyor. Böylece hem çalışanınızın güvenliğini arttırabilir hem de şirketinizi karşılaşabileceği risklere karşı teminat altına alabilirsiniz.

 

Unico Sigorta Anlaşmalı Kurumlar

Unico Sigorta'nın ana sayfasından, sigortanın anlaşmalı kurumlarına kolayca ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz il ve ilçeye göre arama yapabilir, bu arama sonucunda istediğiniz noktaya en yakın anlaşmalı kurumun adres ve telefon bilgilerine ulaşabilirsiniz. 

 

Unico Sigorta Anlaşmalı Servisler

Unico Sigorta, ülkenin birçok yerinde kullanıcılarına araç servis olanağı sağlıyor. Anlaşmalı olduğu oto servis noktaları ile kullanıcılarına güven veriyor. Unico Sigorta'nın anlaşmalı olduğu oto servislerinden size en yakın olanını bulmak için siteden hizmet noktaları başlığına tıklayarak listeye ulaşabilirsiniz. 

 

Unico Sigorta'yı Tercih Etmeniz İçin 5 Neden

- Unico Sigorta'nın ürünleri ile kendinizi, sevdiklerinizi ya da sahip olduğunuz değerli varlıklarınızı güvence altına alabilirsiniz. Dilerseniz hasar dosya sorgulama özelliğini kullanarak en doğru ve güvenilir şekilde işlemlerinizi yürütebilir, sigorta şirketinin sizlere sunduğu kolaylıklardan ve ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

- Uygun fiyatlarla hizmet veren Unico Sigorta, kullanıcıların bütçelerine uygun paketler hazırlıyor. Sizleri kapsamlı bir güvence altına alırken aynı zamanda uygun fiyatları ile cezbediyor.

- Ev, iş yeri, araba ve eşya gibi sahip olduğunuz değerli varlıkları güvence altına alarak her an karşılaşabileceğiniz risklere karşı önlem alarak güvenli bir hayata adım atabilirsiniz. 

- Günün her saati, her türlü durum karşısında daha fazla bilgi için Unico Sigorta'nın 7/24 destek hattını arayabilir, dilerseniz şubelere giderek doğrudan bilgi talebinde bulunabilirsiniz. 

- Unico Sigorta'nın eşi benzeri bulunmayan köklü ve güçlü firmalarla olan anlaşmaları sayesinde kendinizi çok daha güvende hissedebilirsiniz. 

 

Sigorta Cini Unico Sigorta Ürünleri

Sigorta Cini'nin Unico Sigorta güvencesiyle sunduğu kasko, trafik sigortası, konut sigortası, DASK, seyahat sigortası, Eşya sigortası ve ferdi kaza sigortası olanaklarından faydalanabilir, kendinizi, sevdiklerinizi ve değerli varlıklarınızı güvence altına alabilirsiniz.

 

Unico Sigorta İletişim Bilgileri

Genel Müdürlük Adresi: Nida Kule Göztepe İş Merkezi Merdivenköy Mah. Bora Sokak No:1 Kat: 22 & 24 Kadıköy / İstanbul

Genel Müdürlük Telefon Numarası: 0216 326 94 52

E-posta Adresi: unicosigorta@unicosigorta.com.tr

Unico Sigorta 7/24 Destek Hattı: 0 850 222 28 00

KAPAT
Kişisel verilerimin aşağıda okuduğum aydınlatma formu uyarınca işlenmesini onaylıyorum. Sigorta Cini’nin yukarıda belirtmiş olduğum bilgiler ile aşağıda okuduğum koşullar uyarınca benimle ticari iletişime geçmesini onaylıyorum.
Kişisel Verilerin İşlenmesine ilişkin Aydınlatma ve Ticari İletişim Onayı
Bu aydınlatma formu 6698 sayılı “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” (“Kanun”) madde 10 gereğince hazırlanmış olup, bu formla özel nitelikli kişisel verileriniz de dahil kişisel verilerinizin işlenmesine ve aktarılmasına ilişkin yöntem, amaç, hukuki sebepler ile kişisel verilerin korunmasına ilişkin haklarınız ile ilgili bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. (“Şirket”)’nin sigorta şirketleri ile sözleşmesel ilişkisine dayanarak sigorta aracısı sıfatı altında sunduğu sigorta şirketleri ürün ve hizmetleri ile bireysel emeklilik ürün ve hizmetlerinden faydalanmak amacıyla Şirket’e vermiş olduğunuz veya Şirketimizin teknik personelleri ve şubeleri tarafından yahut çeşitli kanallardan temin edilen her türlü kişisel bilgilerinizi Kanun kapsamında işlemekteyiz. Kişisel verileriniz (isminiz, soyisminiz, T.C. kimlik numaranız, doğum tarihi ve yeriniz, cep ve telefon numaranız, elektronik posta adresiniz, adresiniz, ilgili sigorta ürününe özel poliçe teklifi oluşturulması veya poliçe oluşturulması için gerekli kişisel verileriniz – ör: trafik poliçesi için ilçe ve şehriniz, marka, plaka, ruhsat no, motor no, şasi no, asbis no, model ve yılı, kullanım detayı, araç bilgileri; DASK poliçesi için ev / iş yeri adres bilgileriniz) sizlere en uygun reklamlar, sigorta ürünlerine dair genel ve özel kampanyalar, avantajlar, sigorta ürün ve hizmet tanıtımları, müşteri memnuniyeti uygulamaları, pazar araştırmaları ve sigorta aracılığına dair hizmetlerin ihtiyaca göre tasarlanması amacıyla Sigorta Cini tarafından bilgi vermek ve bunları sunmak dahil olmak üzere sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek amacıyla 5 (beş) yıl boyunca saklanacak ve kullanılacaktır. Adı geçen kişisel verileriniz size sigorta ürün ve hizmetlerinin sunumu, bilgilendirme ve pazarlama faaliyetleri yürütebilmek amacıyla birlikte çalıştığımız ve gizlilikle yükümlü call center’lara, veri depolama ve mesaj yönetimi alt yapı hizmeti sunan şirketlere iletilebilir.

Yukarıda adı geçen kişisel verileriniz, istek ve talebiniz halinde ise özel nitelikli kişisel verileriniz (sağlık beyanınız vb), aracısı olduğumuz sigorta şirketleri üzerinden poliçe teklifi oluşturulabilmesi, poliçe oluşturularak sigorta ürün ve hizmetlerinin (ek hizmet ve destek hizmetleri de dahil) sizlere sunulabilmesi, sözleşme akdedilmesi, sigorta aracısı olarak yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi (ör. Kimlik tespiti yapılması, bilgilendirme yükümlülükleri, tahsilat, ödemeler vs), tüm kayıt ve belgelerin düzenlenebilmesi, yerel ve uluslararası yasal mevzuatın öngördüğü bilgi saklama, raporlama, bilgilendirme, vergi, uluslararası yaptırımlar ve sair yükümlülüklere uyulabilmesi, bilgi işlem gereksinimleri, sistemsel yapısı, alınan destek hizmetlerinin gerekliliği, bu hizmet ve ürünlere ilişkin olarak sizlere gerekli bilgilerin aktarılması amacıyla iletişim kurulabilmesi, karşılaştırmalı ürün ve/veya hizmet teklifi, modelleme, raporlama, tazminat değerlendirme ve ödemeleri, mevcut veya yeni ürün çalışmaları ve/veya geliştirmeleri, potansiyel müşteri tespiti gibi amaçlar için işlenmekte ve aracısı olduğumuz sigorta şirketlerine iletilmektedir.

Kişisel verileriniz ayrıca, yasal olarak T.C. Hazine Müsteşarlığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) gibi idari ve resmi makamlarla, Şirketimiz doğrudan ve dolaylı hissedarları ile yurtdışı iştirakleri ve acentesi bulunduğumuz sigorta şirketleri ile destek hizmeti alınan yurt içi-yurt dışı üçüncü kişilerle, bağımsız denetim şirketleri ile, Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik mevzuatı uyarınca aktarıma izin verilen kuruluşlara, vergi daireleri, bakanlıklar, MASAK, Sosyal Güvenlik Kurumu gibi hukuki zorunluluklar nedeniyle ve yasal sınırlamalar çerçevesinde işlenebilecektir.

Kişisel verileriniz, genel müdürlük yahut şubelerimiz, web sitemiz teklif alma modülü üzerinden yapılmış başvurular, ATM’ler, internet ve mobil şubemiz, çağrı merkezlerimiz, sosyal medya, Kimlik Paylaşım Sistemi, Adres Paylaşım Sistemi, SMS kanalları, SGK kayıtları gibi yöntemler ile sözlü, yazılı veya elektronik ortamda veya ilerde kurulacak/oluşabilecek diğer kanallar vasıtasıyla toplanmakta olup, mevzuat gereğince kanuni süreler boyunca yurt içi ve/veya yurtdışında saklanmakta ve/veya işlenmektedir.

Aile üyeniz, arkadaşınız gibi üçüncü bir kişinin kişisel verilerini bize iletiyorsanız bu konuda hem ilgili üçüncü kişiyi bilgilendiriniz hem de bizlere bu üçüncü kişinin iletişim bilgilerini bildirerek kendisini kişisel verileri konusunda aydınlatmamızı ve hakları konusunda bilgilendirmemizi sağlayınız.

Kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili olarak Kanunun 11. maddesi gereğince, yukarıda sayılan bilgi/belge/veri işleme, aktarım ve toplama onayına istinaden herhangi bir zamanda Şirketten; kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme, işlenmiş kişisel verilerinize ilişkin bilgi talep etme, verilerinizin işlenme amacını, bu veriler ve bilgilerin amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını ve kimlere aktarıldığını öğrenme, gerek Şirket kayıtlarında gerekse de Şirket tarafından aktarılan üçüncü kişilerdeki eksik ya da yanlış verilerinin düzeltilmesini, verilerin işlenme sebebi ortadan kalkmış ise silinmesini/yok edilmesini/anonim hale getirilmesini isteme, işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kişisel verileri işbu madde kapsamında verilen onayınıza ya da kanuna aykırı olarak işlenmiş ise bu onayınıza ya da kanuna aykırı veri işlemeden doğmuş doğrudan zararlarınızın tazminini talep etme haklarına sahipsiniz.

Sigorta Cini’nin sizinle ticari iletişime geçmesini istemiyorsanız, veya Kişisel verilerinize dair bilgi, talep ve şikayetleriniz için bizlere 0850 222 99 96 numaralı telefon veya infogm@sigortacini.com.tr mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Resmi makamlardan kullanıcıya yönelik bir suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi ve/veya kullanıcının Sigorta Cini / Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. sistemlerinin çalışmasına engel olacak ya da işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde, Sigorta Cini / Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş., kullanıcının kimlik bilgilerini araştırma ve yetkili mercilere bildirimde bulunma hakkına sahiptir. Sitemizde veri güvenliğiniz için güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır. Bununla beraber internetin yapısı gereği bilgiler yetkisiz 3. kişilerce ele geçirilerek alınıp kullanılabilir. Bu tip yetkisiz kişilerin verebileceği zararlardan Sigorta Cini sorumlu değildir. Web sitemizin kullanımı ve gizliliği ile websayfa altlarında yer alan Gizlilik Sözleşmesi metnini okumanızı rica ederiz.

Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. web sitesinde yer alan web sayfalarına ilişkin tüm haklar saklıdır. ©

Mersis No: 0645035012000011
X