Sompo Japan Sigorta Şirketi Hakkında

 

Finans Sigorta adı ile 2001 yılında kurulan, 2010 yılında Japonya’nın en büyük sigorta grubu olan Sompo Japan Insurance’a devri ile bugünkü ünvanına kavuşan Sompo Japan Sigorta şirketi, yükselen bir başarı grafiği izlemektedir. Türkiye’de 2016 yılının ilk üç çeyreğindeki prim üretimi, Sompo Japan Sigorta’yı 5. sıraya yükseltmiştir.

 

Japonya’nın lider sigorta şirketlerinden olan Sompo Japan Sigorta, 1888 yılında kurulmuş olup 5 kıtada hizmet sunmaktadır. 1 Eylül 2014 itibariyle Sompo Japan Insurance Inc. ve Nipponkoa Insurance Company Ltd şirketleri, Sompo Japan Nipponkoa Insurance Inc. adı ile birleşmiştir.

 

Sompo Japan Sigorta; finansal kayıplar, kaza, yangın ve doğal afetler, genel zararlar, hukuksal koruma, hava araçları, emniyeti suistimal, kredi / destek, hastalık, sağlık gibi hayat dışı tüm branşlarda faaliyet göstermektedir.

 

Sompo Japan Sigorta Ürünleri

 ARAÇ SİGORTALARI

 

Sizi olası bir kazada karşı tarafa ve 3. kişilere verdiğiniz zararlara karşı güvence altına alan trafik sigortası, Sompo Japan Sigorta tarafından sunulan hizmetlerdendir. Sompo Japan Sigorta, kendi aracınızı koruma altına almanızı sağlamak için de Bireysel Kasko ve Ticari Kasko olmak üzere iki farklı seçenekli kasko paketi sunmaktadır.

 

KONUT SİGORTALARI

 

Konutunuzu her türlü riske karşı teminat altına almanıza olanak veren konut sigortası, Sompo Japan Sigorta tarafından; Artı Konut Sigortası, Konut Eşya Planı ve Mini Konut Sigortası adlarıyla farklı teminat seçenekleri sunmaktadır. Ayrıca Zorunlu Deprem Sigortası / DASK da Sompo Japan Sigorta aracılığıyla yaptırılabilmektedir. Mini Konut Sigortası, çok geniş teminatlar içeren ConFour Asistans Hizmetlerini de kapsayan bir konut sigortasıdır. Konut Eşya Planı ise kiracı veya ev sahibi olmanız fark etmeksizin evinizde bulunan eşyaları maddi zarar ve her tür riske karşı en uygun plan çerçevesinde güvence altına almanızı sağlar.

 

SAĞLIK SİGORTALARI

 

Elit Özel Sağlık Sigortası, Elit Acil Sağlık Sigortası, Elit Yabancılar İçin Sağlık Sigortası, Yaşam Terapi ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Sompo Japan Sigorta tarafından sağlanan sağlık sigortası ürünleridir. Örneğin, Elit Acil Sağlık Sigortası teminat dahilindeki tüm acil sağlık sorunlarında hastane masraflarınızın limitlere uygun olarak ek ücret ödenmeksizin karşılanmasını sağlar. Beklenmedik ve yüksek tedavi masrafları gerektiren; kanser, böbrek yetmezliği, MS gibi tehlikeli hastalıklara karşı özel geliştirilmiş bir sigorta ürünüdür. Bu sigorta ürünü ile teşhis ve tedavi sonrası ortaya çıkacak ihtiyaçlar teminat kapsamına alınır.

 

FERDİ KAZA SİGORTALARI

 

Sompo Japan Sigorta, sizi ve ailenizi koruma altına almaya yönelik olarak; Artı Ferdi Kaza Sigortası, Öğrenim Güvencesi, Ailem Güvence Planı, Çağdaş Koruma Planı, Güvencem Finansçı Sigortası alternatiflerini sunmaktadır. Öğrenim Güvencesi Sigortası, çocuğunun eğitimini güvence altına almak isteyen ebeveynler için tasarlanmış bir sigorta ürünüdür. Çağdaş Koruma Planı ise gasp ve kapkaç gibi günümüz risklerine karşı koruma sunar. Kayıplarınızın kısa sürede telafisi bu sigorta ürünü ile mümkün hale gelir.

 

İŞ YERİ SİGORTALARI

 

Sompo Japan Sigorta’nın iş yeri sigortaları ile iş yerinizi de güvence altına alabilirsiniz. İş Yeri Paket Sigortası, doğrudan ve dolaylı birçok riske karşı iş yerinizi teminat altına almanızı sağlar. Aynı şekilde, Akaryakıt Paket Sigortası ve Kobi Sorumluluk Sigortası da işinizin devamlılığını sağlamak açısından en uygun sigorta ürünü alternatifleridir.

 

SEYAHAT SİGORTALARI

 

Sompo Japan Sigorta tarafından sunulan seyahat sigortası alternatifleri oldukça çeşitlidir. Yurt İçi Seyyah Seyahat Sigortası, Yurt Dışı Seyyah Seyahat Sigortası, Eğitim Seyahat Sigortası bunlar arasındadır. Eğitim amacıyla yurt dışına çıkanlar Eğitim Seyahat Sigortası’nın geniş teminatlarından yararlanabilirken; ekstrem sporlarla uğraşanlar Ekstrem Sporlar Seyahat Sigortası’nın güvencesi altında seyahat edebilirler.

 

KREDİ KARTI SİGORTA ÜRÜNLERİ

 

CardFinans sahiplerine yönelik geliştirilmiş sigorta ürünü, Güvenlik Planı ve İşsizlik Sigortası olmak üzere iki seçeneklidir.

 

DİĞER SİGORTA ÜRÜNLERİ

 

Bunların yanı sıra Yat Sigortası ve Tarım Sigortası da, Sompo Japan Sigorta tarafından sunulmaktadır.

 

Sompo Japan Sigorta Anlaşmalı Kurumlar

Sompo Japan Sigorta’nın ana sayfasından şirketin anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşları listesine ulaşmanız mümkündür. Bulunduğunuz; ili, ilçeyi, kurum tipi ve kurum türünü seçerek size en yakın anlaşmalı sağlık kuruluşundan en uygun tedaviyi alabilirsiniz.

 

Sompo Japan Sigorta Anlaşmalı Servisler

Sompo Japan Sigorta anlaşmalı servisleri araç tamir servisi ve cam servisi seçenekleri sigorta şirketinin ana sayfasında yer almaktadır. Size en yakın cam servisi için bulunduğunuz ili ve ilçeyi seçmeniz yeterli iken; en yakın oto servisi için de yine bulunduğunuz; ili, ilçeyi ve araç markanızı seçebilirsiniz.

 

Sompo Japan Sigorta’yı Tercih Etmeniz İçin 5 Neden

- Sompo Japan Sigorta, sunduğu 7/24 kesintisiz müşteri destek hattı ile hasar işlemlerinizi kolaylıkla hallederek hayatınıza kaldığınız yerden devam etmenizi mümkün hale getirir.

- Sompo Japan Sigorta’nın farklı branşlardaki sigorta ürünü çeşitliliği ihtiyacınıza ve beklentinize en uygun sigorta ürününe ulaşmanızı sağlar.

- Anlaşmalı sağlık kuruluşları ve anlaşmalı oto ile cam servis ağının genişliği bulunduğunuz yerden en yakın kuruluşa ve servise kısa sürede ulaşmanıza imkan tanır.

- Sompo Japan Sigorta; raylı araçlardan, hukuksal korumaya; krediden, nakliyata kadar hayat dışı tüm branşlarda faaliyet göstermeye yetkilidir.

- Dünya çapında bir ağa ve deneyime sahip olan Sompo Japan Nipponkoa güvencesi altında olmak bir ayrıcalıktır.

 

Sigorta Cini Sompo Japan Sigorta Ürünleri

Sigorta Cini’nin Sompo Japan Sigorta güvencesiyle sunduğu kasko sigortası, trafik sigortası, konut sigortası, sağlık sigortası, ferdi kaza sigortası, iş yeri sigortası, kredi kartı sigortası ve seyahat sağlık sigortası gibi ihtiyaç duyduğunuz sigorta ürünlerine en uygun fiyat ve koşullarla kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Bunun için Sigorta Cini ana sayfasından teklif formunu doldurmanız yeterlidir.

 

Sompo Japan Sigorta İletişim Bilgileri

Adres: Rüzgarlıbahçe Mah. Cumhuriyet Cad. Acarlar İş Merkezi No: 10 C Blok 34805 Kavacık/Beykoz - İstanbul

Telefon: 0 216 538 60 00

Faks: 0 216 538 62 90

E-Posta: info@sompojapan.com.tr

Web: www.sompojapan.com.tr

 

KAPAT
Kişisel verilerimin aşağıda okuduğum aydınlatma formu uyarınca işlenmesini onaylıyorum. Sigorta Cini’nin yukarıda belirtmiş olduğum bilgiler ile aşağıda okuduğum koşullar uyarınca benimle ticari iletişime geçmesini onaylıyorum.
Kişisel Verilerin İşlenmesine ilişkin Aydınlatma ve Ticari İletişim Onayı
Bu aydınlatma formu 6698 sayılı “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” (“Kanun”) madde 10 gereğince hazırlanmış olup, bu formla özel nitelikli kişisel verileriniz de dahil kişisel verilerinizin işlenmesine ve aktarılmasına ilişkin yöntem, amaç, hukuki sebepler ile kişisel verilerin korunmasına ilişkin haklarınız ile ilgili bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. (“Şirket”)’nin sigorta şirketleri ile sözleşmesel ilişkisine dayanarak sigorta aracısı sıfatı altında sunduğu sigorta şirketleri ürün ve hizmetleri ile bireysel emeklilik ürün ve hizmetlerinden faydalanmak amacıyla Şirket’e vermiş olduğunuz veya Şirketimizin teknik personelleri ve şubeleri tarafından yahut çeşitli kanallardan temin edilen her türlü kişisel bilgilerinizi Kanun kapsamında işlemekteyiz. Kişisel verileriniz (isminiz, soyisminiz, T.C. kimlik numaranız, doğum tarihi ve yeriniz, cep ve telefon numaranız, elektronik posta adresiniz, adresiniz, ilgili sigorta ürününe özel poliçe teklifi oluşturulması veya poliçe oluşturulması için gerekli kişisel verileriniz – ör: trafik poliçesi için ilçe ve şehriniz, marka, plaka, ruhsat no, motor no, şasi no, asbis no, model ve yılı, kullanım detayı, araç bilgileri; DASK poliçesi için ev / iş yeri adres bilgileriniz) sizlere en uygun reklamlar, sigorta ürünlerine dair genel ve özel kampanyalar, avantajlar, sigorta ürün ve hizmet tanıtımları, müşteri memnuniyeti uygulamaları, pazar araştırmaları ve sigorta aracılığına dair hizmetlerin ihtiyaca göre tasarlanması amacıyla Sigorta Cini tarafından bilgi vermek ve bunları sunmak dahil olmak üzere sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek amacıyla 5 (beş) yıl boyunca saklanacak ve kullanılacaktır. Adı geçen kişisel verileriniz size sigorta ürün ve hizmetlerinin sunumu, bilgilendirme ve pazarlama faaliyetleri yürütebilmek amacıyla birlikte çalıştığımız ve gizlilikle yükümlü call center’lara, veri depolama ve mesaj yönetimi alt yapı hizmeti sunan şirketlere iletilebilir.

Yukarıda adı geçen kişisel verileriniz, istek ve talebiniz halinde ise özel nitelikli kişisel verileriniz (sağlık beyanınız vb), aracısı olduğumuz sigorta şirketleri üzerinden poliçe teklifi oluşturulabilmesi, poliçe oluşturularak sigorta ürün ve hizmetlerinin (ek hizmet ve destek hizmetleri de dahil) sizlere sunulabilmesi, sözleşme akdedilmesi, sigorta aracısı olarak yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi (ör. Kimlik tespiti yapılması, bilgilendirme yükümlülükleri, tahsilat, ödemeler vs), tüm kayıt ve belgelerin düzenlenebilmesi, yerel ve uluslararası yasal mevzuatın öngördüğü bilgi saklama, raporlama, bilgilendirme, vergi, uluslararası yaptırımlar ve sair yükümlülüklere uyulabilmesi, bilgi işlem gereksinimleri, sistemsel yapısı, alınan destek hizmetlerinin gerekliliği, bu hizmet ve ürünlere ilişkin olarak sizlere gerekli bilgilerin aktarılması amacıyla iletişim kurulabilmesi, karşılaştırmalı ürün ve/veya hizmet teklifi, modelleme, raporlama, tazminat değerlendirme ve ödemeleri, mevcut veya yeni ürün çalışmaları ve/veya geliştirmeleri, potansiyel müşteri tespiti gibi amaçlar için işlenmekte ve aracısı olduğumuz sigorta şirketlerine iletilmektedir.

Kişisel verileriniz ayrıca, yasal olarak T.C. Hazine Müsteşarlığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) gibi idari ve resmi makamlarla, Şirketimiz doğrudan ve dolaylı hissedarları ile yurtdışı iştirakleri ve acentesi bulunduğumuz sigorta şirketleri ile destek hizmeti alınan yurt içi-yurt dışı üçüncü kişilerle, bağımsız denetim şirketleri ile, Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik mevzuatı uyarınca aktarıma izin verilen kuruluşlara, vergi daireleri, bakanlıklar, MASAK, Sosyal Güvenlik Kurumu gibi hukuki zorunluluklar nedeniyle ve yasal sınırlamalar çerçevesinde işlenebilecektir.

Kişisel verileriniz, genel müdürlük yahut şubelerimiz, web sitemiz teklif alma modülü üzerinden yapılmış başvurular, ATM’ler, internet ve mobil şubemiz, çağrı merkezlerimiz, sosyal medya, Kimlik Paylaşım Sistemi, Adres Paylaşım Sistemi, SMS kanalları, SGK kayıtları gibi yöntemler ile sözlü, yazılı veya elektronik ortamda veya ilerde kurulacak/oluşabilecek diğer kanallar vasıtasıyla toplanmakta olup, mevzuat gereğince kanuni süreler boyunca yurt içi ve/veya yurtdışında saklanmakta ve/veya işlenmektedir.

Aile üyeniz, arkadaşınız gibi üçüncü bir kişinin kişisel verilerini bize iletiyorsanız bu konuda hem ilgili üçüncü kişiyi bilgilendiriniz hem de bizlere bu üçüncü kişinin iletişim bilgilerini bildirerek kendisini kişisel verileri konusunda aydınlatmamızı ve hakları konusunda bilgilendirmemizi sağlayınız.

Kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili olarak Kanunun 11. maddesi gereğince, yukarıda sayılan bilgi/belge/veri işleme, aktarım ve toplama onayına istinaden herhangi bir zamanda Şirketten; kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme, işlenmiş kişisel verilerinize ilişkin bilgi talep etme, verilerinizin işlenme amacını, bu veriler ve bilgilerin amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını ve kimlere aktarıldığını öğrenme, gerek Şirket kayıtlarında gerekse de Şirket tarafından aktarılan üçüncü kişilerdeki eksik ya da yanlış verilerinin düzeltilmesini, verilerin işlenme sebebi ortadan kalkmış ise silinmesini/yok edilmesini/anonim hale getirilmesini isteme, işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kişisel verileri işbu madde kapsamında verilen onayınıza ya da kanuna aykırı olarak işlenmiş ise bu onayınıza ya da kanuna aykırı veri işlemeden doğmuş doğrudan zararlarınızın tazminini talep etme haklarına sahipsiniz.

Sigorta Cini’nin sizinle ticari iletişime geçmesini istemiyorsanız, veya Kişisel verilerinize dair bilgi, talep ve şikayetleriniz için bizlere 0850 222 99 96 numaralı telefon veya infogm@sigortacini.com.tr mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Resmi makamlardan kullanıcıya yönelik bir suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi ve/veya kullanıcının Sigorta Cini / Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. sistemlerinin çalışmasına engel olacak ya da işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde, Sigorta Cini / Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş., kullanıcının kimlik bilgilerini araştırma ve yetkili mercilere bildirimde bulunma hakkına sahiptir. Sitemizde veri güvenliğiniz için güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır. Bununla beraber internetin yapısı gereği bilgiler yetkisiz 3. kişilerce ele geçirilerek alınıp kullanılabilir. Bu tip yetkisiz kişilerin verebileceği zararlardan Sigorta Cini sorumlu değildir. Web sitemizin kullanımı ve gizliliği ile websayfa altlarında yer alan Gizlilik Sözleşmesi metnini okumanızı rica ederiz.

Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. web sitesinde yer alan web sayfalarına ilişkin tüm haklar saklıdır. ©

Mersis No: 0645035012000011
X