Web sitemizde yasalara uygun olarak çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi almak için çerez politikamıza göz atabilirsiniz.

X

Ray SigortaRay Sigorta Hakkında

1958 yılında kurulan Ray Sigorta, ülkenin o günkü koşullarında büyük bir gereklilikle kurulmuştu. Ülkemizin halen en önemli ulaştırma kuruluşlarından olan Türk Hava Yolları, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları ve Denizcilik İşletmeleri, o günlerde ihtiyaç duydukları sigortacılık işlemlerini Türk sigorta şirketlerinin oluşturduğu koasürans sistemi ile çözümlemeye çalışıyordu. O dönemlerde uygulanan koasürans sistemi ile hem iç hem de dış reasürans piyasalarındaki sigortacılık anlayışı, devlet kuruluşlarının yararına olmayacak biçimde fiyatlandırma ve şartlardan oluşuyordu. 1957 yılının sonlarına doğru, kurulmasına karar verilen Ray Sigorta, uzun soluklu sigortacılık yolculuğuna başlamış oldu. 1958 yılında, Sirkeci Garı'nda bulunan ve Osmanlı İmparatorluğu'nun VIP salonu olarak bilinen Arz Odası, uzun yıllar Ray Sigorta A.Ş. için iş merkezi olarak kullanıldı. 1992 yılında Doğan Holding tarafından özelleştirilen Ray Sigorta A.Ş.'nin hisse senetleri 1997 yılında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem görmeye başladı. 2007 yılında, şirketin %74.26 hissesini VIG iştiraki olan TBIH Financial Services Group devraldı. 2008 yılında Ray Sigorta A.Ş. logosuna Vienna Insurance Group'u ekledi. 

 

Ray Sigorta Ürünleri

Köklü sigortacılık geçmişi ve üstün tecrübesi ile Ray Sigorta, müşterileri için tüm risklere karşı önlemler alabilecekleri, zengin içerikli sigorta poliçesi paketleri sunuyor. 

 

ARAÇ SİGORTALARI

 

Aracınızla güvenle trafiğe çıkabileceğiniz ve hem kendinizi hem de üçüncü şahısları güvence altına almanız için tasarlanan araç sigortası çeşitleri, Ray Sigorta tarafından cazip seçeneklerle sunuluyor. Zorunlu Trafik Sigortası'nın yanı sıra geniş kapsamlı kasko sigorta paketleri de etkin çözümler sağlıyor. Prenses kasko ve 2. Şans kasko, Ray Sigorta'nın özel kasko paketlerini oluşturuyor. 

 

ÖZEL SAĞLIK SİGORTALARI

 

Ray Sigorta, müşterilerinin tüm sağlık ihtiyaçlarını da kusursuz biçimde karşılayacak sigorta poliçeleri tasarlıyor. Her türlü beklentiye cevap verebilecek nitelikte olan özel sağlık sigortası poliçeleri arasında olan tam donanımlı Sağlığım Rayında poliçesi, tüm ailenizin sağlığını güvence altına alıyor. SGK ve Ray Sigorta ile anlaşmalı olan sağlık kuruluşlarında tamamlayıcı nitelik taşıyan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, ekstra ödeme yapma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Yabancılar Sağlık Sigortası, Mediray, Acil Sağlık Sigortası ve Tehlikeli Hastalıklar Sigortası gibi özel sağlık poliçeleri, her türlü duruma karşı hazırlıksız yakalanmamanız adına büyük kolaylık sağlıyor. 

 

KONUT SİGORTALARI

 

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) başta olmak üzere, diğer tüm konut sigortası ihtiyaçlarınız da Ray Sigorta ile güvence altına alınıyor. Tam kapsamlı Konut Sigortası, evinizde oluşabilecek yangın, su basması gibi kazaların yanı sıra komşularınıza verebileceğiniz zararları da güvence altına alıyor. Ray Sigorta, kiracısı bulunan ev sahiplerinin kiralarını alamama sebebiyle oluşabilecek zararlarını da güvence altına alıyor. Trink Kira Sigortası ile kiranın alınamamasından dolayı oluşabilecek maddi kayıpların tazmini amaçlanıyor. Üstelik, oluşabilecek hukuki durumlarda da avukatlık masrafları gibi ekstra giderler de bu kapsamda güvence altına alınmış oluyor. 

 

İŞ YERİ SİGORTALARI

 

Ray Sigorta, iş yeri sahiplerini de kusursuz biçimde hazırlanmış sigorta poliçeleri ile teminat altına alıyor. Bu bağlamda düzenlenmiş iş yeri sigorta poliçeleri arasında, İş yeri Güvence Paketi, İşler Rayında Kobi, Eczane Paket ve Otel Paket gibi, farklı iş kollarının beklentilerini içeren güvence poliçeleri yer alıyor. 

 

SEYAHAT SİGORTALARI

 

Ray Sigorta, yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde, kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacak özel kapsamlı seyahat sağlık sigorta poliçeleriyle de önemli bir konuyu çözüme kazandırıyor. Hiç tanımadığınız topraklarda, başınıza gelebilecek sağlık problemlerine karşı önlem alan Tripplus Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, yaralanma ve tıbbi tedavi masrafları gibi birçok giderin karşılanmasını sağlıyor. Tripplus Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası, gezginler ve tatilciler için benzersiz bir ürün niteliği taşıyor. Türkiye Vize Seyahat Sigortası, Türkiye'ye seyahat eden yabancı uyruklu kişiler için tasarlanmış bir poliçe türü olmakla birlikte, vize başvuruları esnasında talep edilen sigorta ihtiyacına cevap veriyor. 

 

ZORUNLU SİGORTALAR

 

Zorunlu Sigortalar kapsamında bulunan Zorunlu Trafik Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) da Ray Sigorta'nın sigorta ürünleri arasında bulunuyor. 

 

SORUMLULUK SİGORTALARI

 

Nakliyat firmalarının ve bireylerin taşıma ve nakliye işlemleri sırasında oluşabilecek zararlarının giderilmesi amacıyla oluşturulan Yurtiçi Taşıyıcı Sorumluluk poliçesi, sigortalının ve üçüncü şahıslara verilebilecek zararları tazmin ediyor. Ray Sigorta'nın bir diğer sorumluluk sigortası türü olan KOBİ Sorumluluk paketi, mesleki olarak üçüncü şahıslara verilebilecek zararları, iş kaybını ve çalışanların başlarına gelebilecek zararları teminat altına alıyor. Çevirmen Mesleki Sorumluluk Sigortası, bu alanda oluşturulmuş ilk poliçe olmakla birlikte, uluslararası platformda kabul görmüş tek poliçe olma özelliği de taşıyor. Çevirmenlerin yanlış çeviri yapmaları sebebiyle verebilecekleri zararları teminat altına alan sigorta, özel bir mesleki sigorta türü olma özelliği taşıyor. 

 

FERDİ KAZA SİGORTALARI

 

Ray Sigorta ürünleri arasında bulunan Aura ve FerdiRay sigorta poliçeleri, ani kazalar ve sonrasında oluşabilecek sakatlık ve vefat durumundaki zararları karşılamayı hedefliyor. Kalp krizi, inme, kanser gibi tehlikeli hastalıkların oluşturabileceği olumsuz durumlar da genişletilmiş ferdi kaza sigortası ile detaylı bir biçimde güvence altına alınıyor. 

 

DİĞER SİGORTALAR

 

Farklı ihtiyaçlar ve sigorta beklentileri için tasarlanmış, Yat Sigortası, Nakliyat Sigortası, Kimlik Koruma ve Tekne İnşaat Sigortası gibi özel sigorta paketleri de Ray Sigorta'nın geniş ürün yelpazesinde yer buluyor. 

 

Ray Sigorta Anlaşmalı Sağlık Kurumları

Ray Sigorta'nın Türkiye genelinde, hem sağlık kuruluşları hem de oto servisleriyle anlaşmalı bulunduğu, birçok hizmet noktası yer alıyor. Anlaşmalı sağlık kuruluşlarından tedavi ve hizmet aldığınız taktirde, Ray Sigorta güvencesiyle, en üst düzeyde kalite ve rahatlık sizi bekliyor. Anlaşmalı sağlık kuruluşları, tüm yurt çapında geniş seçeneklerle sunuluyor.


 

Anlaşmalı Oto Servisleri

Orijinal yedek parça, kusursuz araç bakımı ve çekici hizmeti gibi birçok avantajla sunulan araç sigortalarından yararlanmak için, anlaşmalı oto bakım servislerini ziyaret edebilirsiniz. Anlaşmalı Oto Cam Servisleri ve aracınızdaki küçük bakım ve iyileştirmeler için yarar sağlayabileceğiniz Ray Oto Estetik Servisleri benzersiz üstün hizmetler sunuyor. 

 

Ray Sigorta'yı Tercih Etmeniz için 5 Neden

- Türkiye'nin en eski sigorta şirketi olan Ray Sigorta'nın, yine dünyanın en büyük sigortacılık anlayışına sahip Vienna Insurance Group ile birleşmesiyle oluşan dev imkânlar, müşterilerin beklentileri ile paylaşılıyor. 

- Ray Sigorta'nın kişiye ve kurumlara özel çözüm paketleri, herhangi bir risk grubunun açıkta bırakılmasını önlemiş oluyor. 

- Geniş imkânlara sahip seçkin anlaşmalı sağlık kurumları ağı ve oto bakım servisleri, bulunduğunuz her yerde Ray Sigorta avantajlarından yararlanmanızı sağlıyor. 

- Hızlı ve etkili çözümler sunan online hizmet merkezi, 7/24 tüm ihtiyaçlarınıza cevap veriyor. Hızlı hasar dosya sorgulama, servis dosyası ve eksper dosyası giriş seçenekleri, üstün nitelikli çözümler sağlıyor. 

- Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Ray Sigorta, rekabetçi fiyatı ve seçkin hizmet politikaları ile oldukça geniş sigorta seçenekleri sunuyor. 

 

Sigorta Cini Ray Sigorta Ürünleri

Ray Sigorta'nın Sigorta Cini ile yapmış olduğu birliktelikte, sayısız sigorta ürünü en uygun fiyat avantajlarıyla sunuluyor. Bireysel ve kurumsal sigorta ürünleri, kasko sigortasıkonut sigortasıözel sağlık sigortası ve seyahat sigortası ürünlerine kolayca ulaşabilir, benzersiz fiyat tekliflerini alabilirsiniz. Bu ürünlerin yanı sıra, Eşya Sigortası ve Hayat Sigortası ürünlerine, Sigorta Cini'nin en avantajlı fiyatları ile ulaşabilirsiniz. 

 

Ray Sigorta İletişim Bilgileri

Adres: Haydar Aliyev cad. No: 28 Tarabya 34457 Sarıyer/ İstanbul 

Tel: (0212) 363 25 00

Faks: (0212) 299 48 49

www.raysigorta.com.tr/

Müşteri Hizmetleri Acil Çözüm Merkezi

Ray İletişim Merkezi: 444 4 729 - (0212) 363 26 00

KAPAT
Verileriniz size karşılaştırmalı sigorta teklifleri sunabilmek amacıyla alınmaktadır.
Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Aktarılmasına İlişkin Aydınlatma Metni’ne buradan ulaşabilirsiniz.
Gizlilik ve Web Kullanım Şartları’na buradan ulaşabilirsiniz.
Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. (Sigorta Cini) e-posta, SMS, sosyal medya, telefon ve/veya diğer iletişim araçlarıyla bana ulaşarak tarafıma özel her türlü sigortacılık ürünlerine yönelik tanıtım ve reklam içerikli ticari elektronik ileti gönderilmesine ve bu amaçla sınırlı olmak üzere; ürün, hizmet ve kampanyalarla ilgili kişisel verilerimin işlenmesine ve Sigorta Cini’nin tedarikçileriyle paylaşılmasına izin verdiğimi kabul ve beyan ediyorum.
X

Canlı yardım ile görüşmek için buraya tıklayabilirsiniz.

close

Aşağıdaki alanları doldurduktan sonra Başlat butonuna basarak sigorta danışmanınızla canlı görüşmenizi başlatabilirsiniz.

Lütfen telefon numaranızı giriniz.