Web sitemizde yasalara uygun olarak çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi almak için çerez politikamıza göz atabilirsiniz.

X

Orient Sigorta

Orient Sigorta Şirketi Hakkında

1982 yılında Al-Futtaim grubu bünyesinde faaliyetlerine başlayan Orient Sigorta, hızlı bir büyüme göstererek 2010 yılı ve sonrasında net karını maksimize edip sektörde bulunan diğer sigorta şirketleri arasında en yüksek kara erişen hizmet sağlayıcısı konumuna yükselmiştir. Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki en büyük sigorta şirketlerinden biri olan Orient Sigorta, Orta Doğuda “A” notuna sahip olan tek sigorta firması olma özelliğini de elinde bulundurmaktadır.

 

Geniş ürün çeşitliliğine ve farklı hizmet ayrıcalıklarına sahip olan Orient Sigorta; profesyonel bir yaklaşım ile hedeflerine ilerlemektedir. Seçilecek ürünlerin kullanıcıların isteklerine ve ileriye dönük beklentilerine uyumlu olması da hizmet kalitesini yukarılara taşımaktadır. Hem online hizmet birimleri hem de fiziki acentaları ile kesintisiz hizmet veren Orient Sigorta, sunmuş olduğu tüm teminatların arkasında durabilmiştir. Türkiye genelinde neredeyse her ilde firmanın anlaşmalı servis noktalarının bulunması da hizmet ağının hızlıca genişleyebilmesini sağlamıştır.

 

Orient Sigorta Ürünleri

Sigorta sektörüne emin adımlarla giriş yapan Orient Sigorta; araç sigortaları, konut ve iş yeri sigortaları, ferdi kaza sigortaları ve seyahat sigortaları başta olmak üzere hem genel hem de spesifik alanlarda kullanıcıların isteklerine uygun çözümler üretebilmektedir.

 

ARAÇ SİGORTALARI

 

Kara yollarında seyreden tüm araçların senelik olarak yaptırmakla yükümlü oldukları zorunlu trafik sigortası, karşı tarafa verilen hasarın tazmin edilmesini sağlar. Trafikte yaşanabilecek herhangi bir kazada maddi ve manevi kayıpların tek taraflı olarak karşılanabilmesine olanak tanıyan zorunlu trafik sigortası, araç sahiplerinin haklarını karşılıklı olarak güvence altına alır.

Zorunlu trafik sigortası, sadece karşı tarafın masraflarını karşıladığı için daha detaylı hizmet ve garanti elde edilmek amacıyla kasko sigortası da yaptırabilirsiniz. Orient sigorta tarafından sunulan detaylı kasko sigortası sayesinde kusurlu olun ya da olmayın aracınızı tam kapsamlı olarak güvence altına alabilirsiniz. Trafik kazası, yangın, sel, dolu ve hırsızlık gibi durumlara karşı kapsamlı bir teminat sağlayabilirsiniz.

Zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası hizmetleri sunan Orient Sigorta, kullanıcılarına en uygun fiyatlar ile araç sigortası yaptırabilme imkânları sağlar. Siz de araç ve sürücü bilgilerini sisteme girerek fiyat teklifi alabilirsiniz. Bu sayede aracınız için Orient sigorta tarafından sunulan poliçe bedelini ve en cazip fiyatı kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca hasar dosya sorgulama işlemleri ve diğer prosedürler ile ilgili olarak Orient Sigorta danışma hattı üzerinden destek alabilirsiniz.  

 

KONUT SİGORTALARI

 

Orient Sigorta tarafından sunulan konut sigortası, ev içerisinde yer alan eşyaların su baskını, hırsızlık, yangın ve sel gibi risklere karşı güvence altına alınabilmesini sağlar. Elektrik tesisatı, boya işlemleri, cam kırılması ve duvar kâğıdı masrafları gibi ek eşya ve malzeme giderleri konut sigortası teminatları içerisine dahil edilebilir.

Depremin yol açabileceği zararlara karşı tam güvence sağlayan zorunlu deprem sigortası, hem tek başına hem de eşya ve konut sigortası teminatları ile birlikte yaptırılabilir. Bir yıl geçerli olan zorunlu deprem sigortası günü gelmeden önce yenilenmelidir. Genel güvencelerin yanı sıra poliçe kapsamına ihtiyaçlarınıza uygun teminatlar da kolaylıkla eklenebilir.

Evinizin temel konstrüksiyonunu oluşturan tavan, kolon, zemin, sütun ve tuğla gibi malzemeler poliçe teminatları içine girer. Teras, bahçe ve merdiven boşluğu gibi bina ortak alanları da ana teminat kalemleri içine eklenir. Deprem risklerine karşı önceden tedbir almak mevcut rizikoyu en aza indirebilmenizi kolaylaştırır.

 

FERDİ KAZA SİGORTALARI

 

İstem dışı bir şekilde meydana gelmiş olaylara yani kazalara karşı tam teminat sağlayan ferdi kaza sigortası, sizi ve sevdiklerinizi güvence altına alan bir sigorta türüdür. Orient sigorta ferdi kaza sigortasında hem kendinize hem de arkadaşlarınızla ve sevdiklerinize sigorta yaptırabilirsiniz, 16 - 65 yaş aralığındaki herkes için ferdi kaza poliçesi talebinde bulunabilirsiniz.

Kaza sonucu yaşam kaybı, geçici sakatlık, kalıcı sakatlık, ayakta tedavi masrafları, ilaç giderleri ve diğer tedavi masrafları sigortalının poliçesinde belirtilen maddeler dâhilinde karşılanır.

 

İŞ YERİ SİGORTALARI

 

Orient işyeri paket poliçesi çalışma alanlarına ait riskleri en ekonomik şekilde karşılayabilecek teminatlar ile hazırlanmıştır. İş yeri binası, iş yerinize ait dekorasyon malzemeleri, tüm taşınır ve taşınmaz mallar genel teminatlar dâhilinde güvence altına alınır

Tıpkı konut sigortasında olduğu gibi iş yeri sigortasında da yangın, hırsızlık, yer kayması, deprem, su baskını, sel, yangın ve mali sorumluluk gibi riskler, ana teminat planına rahatlıkla ilave edilebilir. Yoğun ticari faaliyette bulunan tüm işletmelerin hizmet ve üretim tarzına uyumlu ekonomik teminat planları oluşturabilmek Orient Sigorta ile mümkündür.

 

NAKLİYAT SİGORTALARI

 

Belirli ticari malların bir noktadan başka bir noktaya transferi esnasında oluşabilecek maddi kayıpların önüne geçilebilmesini sağlayan nakliyat emtea sigortası, yazılı teminatlar eşliğinde güvenli mal ticareti ve taşıma faaliyetlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını mümkün hale getirir.

Dar teminat, geniş teminat ve tam ziya teminatı seçenekleri ile kullanıcılara esnek çözümler sunan Orient Sigorta nakliyat poliçeleri; hava, kara, deniz ve demiryolu taşımacılığında karşılaşabileceğiniz olumsuzlukları ortadan kaldırır ve ticari kayıp yaşamadan işinizi idame ettirebilmenize destek olur.

 

DİĞER SİGORTA ÜRÜNLERİ

 

Yukarıda yer alan hizmetlere ek olarak 3. şahıs mali mesuliyet sigortası, işveren sorumluluk sigortası ve seyahat sağlık sigortası da Orient Sigorta tarafından kullanıcılara sunulmaktadır.

 

Orient Sigorta Anlaşmalı Servisler

Türkiye genelinde 70 ilde 500'ün üzerinde anlaşmalı servis noktası ile hizmet veren Orient Sigorta, meydana gelen hasarları en kısa sürede tazmin edebilmenizi sağlar. Size en yakın servis için bulunduğunuz şehri ve bölgeyi seçmeniz yeterli olacaktır.

 

Orient Sigorta’yı Tercih Etmeniz İçin 5 Neden

- Profesyonel ve müşteri öncelikli hizmet anlayışıyla öne çıkan Orient Sigorta, kullanıcıların beklentilerini ve isteklerini hızlıca çözüme kavuşturan seçenekler sunabilmektedir. Orient Sigorta başta araç sigortaları olmak üzere konut, iş yeri ve nakliyat sigortaları alanında uzmanlaşmıştır.

- Orient Sigorta mini onarım paketi ile 1000 TL ye kadar olan hasarlarınızı dosya açmadan kolaylıkla tamir ettirebilirsiniz. Bu sayede aracınızı değer kaybetmeden uygun fiyatlarla kasko güvencesi altına alabilirsiniz.

- Orient mini onarım Plus hizmetleri dahilinde; boyasız kaporta düzeltme, göçük tamiri, boyama, ufak yama işlemleri, ön cam tadilatı, döşeme ve plastik aksam onarımı gibi işleri zahmetsizce gerçekleştirebilirsiniz.

- Orient sigorta tarafından sunulan geniş servis ağı sayesinde bulunduğumuz il ve ilçe içindeki size en yakın oto servisine hızlıca ulaşabilirsiniz.

- Hasar bildirimi tutanağı ve tespiti hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmasanız dahi 0850 202 35 15 numaralı hizmet merkezini arayarak kaza tutanağı hakkında detaylı bilgi alabilir ve acil yardım taleplerinizi hızlıca ilgili birimlere iletebilirsiniz.

 

Sigorta Cini Orient Sigorta Ürünleri

Sigorta Cini’nin Orient Sigorta güvencesiyle sizlere sunduğu araç sigortaları, konut sigortaları, işyeri sigortaları ve diğer sigorta çeşitlerinden uygun fiyatlarla yararlanabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun hizmetler için Sigorta Cini ana sayfasından teklif formu doldurarak bireysel ya da kurumsal ürün paketlerini kolaylıkla temin edebilirsiniz.

 

Orient Sigorta İletişim Bilgileri

Adres: Değirmen Sokak, No: 18 Nida Kule Kat: 4 Kozyatağı / Kadıköy / İstanbul

Telefon: 0 (216) 999 80 50

Fax: 0 (216) 999 91 50

E-Posta: destek@orientsigorta.com.tr

Web: www.orientsigorta.com.tr

KAPAT
Verileriniz size karşılaştırmalı sigorta teklifleri sunabilmek amacıyla alınmaktadır.
Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Aktarılmasına İlişkin Aydınlatma Metni’ne buradan ulaşabilirsiniz.
Gizlilik ve Web Kullanım Şartları’na buradan ulaşabilirsiniz.
Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. (Sigorta Cini) e-posta, SMS, sosyal medya, telefon ve/veya diğer iletişim araçlarıyla bana ulaşarak tarafıma özel her türlü sigortacılık ürünlerine yönelik tanıtım ve reklam içerikli ticari elektronik ileti gönderilmesine ve bu amaçla sınırlı olmak üzere; ürün, hizmet ve kampanyalarla ilgili kişisel verilerimin işlenmesine ve Sigorta Cini’nin tedarikçileriyle paylaşılmasına izin verdiğimi kabul ve beyan ediyorum.
X

Canlı yardım ile görüşmek için buraya tıklayabilirsiniz.

close

Aşağıdaki alanları doldurduktan sonra Başlat butonuna basarak sigorta danışmanınızla canlı görüşmenizi başlatabilirsiniz.

Lütfen telefon numaranızı giriniz.