Orient Sigorta Şirketi Hakkında

1982 yılında Al-Futtaim grubu bünyesinde faaliyetlerine başlayan Orient Sigorta, hızlı bir büyüme göstererek 2010 yılı ve sonrasında net karını maksimize edip sektörde bulunan diğer sigorta şirketleri arasında en yüksek kara erişen hizmet sağlayıcısı konumuna yükselmiştir. Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki en büyük sigorta şirketlerinden biri olan Orient Sigorta, Orta Doğuda “A” notuna sahip olan tek sigorta firması olma özelliğini de elinde bulundurmaktadır.

 

Geniş ürün çeşitliliğine ve farklı hizmet ayrıcalıklarına sahip olan Orient Sigorta; profesyonel bir yaklaşım ile hedeflerine ilerlemektedir. Seçilecek ürünlerin kullanıcıların isteklerine ve ileriye dönük beklentilerine uyumlu olması da hizmet kalitesini yukarılara taşımaktadır. Hem online hizmet birimleri hem de fiziki acentaları ile kesintisiz hizmet veren Orient Sigorta, sunmuş olduğu tüm teminatların arkasında durabilmiştir. Türkiye genelinde neredeyse her ilde firmanın anlaşmalı servis noktalarının bulunması da hizmet ağının hızlıca genişleyebilmesini sağlamıştır.

 

Orient Sigorta Ürünleri

Sigorta sektörüne emin adımlarla giriş yapan Orient Sigorta; araç sigortaları, konut ve iş yeri sigortaları, ferdi kaza sigortaları ve seyahat sigortaları başta olmak üzere hem genel hem de spesifik alanlarda kullanıcıların isteklerine uygun çözümler üretebilmektedir.

 

ARAÇ SİGORTALARI

 

Kara yollarında seyreden tüm araçların senelik olarak yaptırmakla yükümlü oldukları zorunlu trafik sigortası, karşı tarafa verilen hasarın tazmin edilmesini sağlar. Trafikte yaşanabilecek herhangi bir kazada maddi ve manevi kayıpların tek taraflı olarak karşılanabilmesine olanak tanıyan zorunlu trafik sigortası, araç sahiplerinin haklarını karşılıklı olarak güvence altına alır.

Zorunlu trafik sigortası, sadece karşı tarafın masraflarını karşıladığı için daha detaylı hizmet ve garanti elde edilmek amacıyla kasko sigortası da yaptırabilirsiniz. Orient sigorta tarafından sunulan detaylı kasko sigortası sayesinde kusurlu olun ya da olmayın aracınızı tam kapsamlı olarak güvence altına alabilirsiniz. Trafik kazası, yangın, sel, dolu ve hırsızlık gibi durumlara karşı kapsamlı bir teminat sağlayabilirsiniz.

Zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası hizmetleri sunan Orient Sigorta, kullanıcılarına en uygun fiyatlar ile araç sigortası yaptırabilme imkânları sağlar. Siz de araç ve sürücü bilgilerini sisteme girerek fiyat teklifi alabilirsiniz. Bu sayede aracınız için Orient sigorta tarafından sunulan poliçe bedelini ve en cazip fiyatı kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca hasar dosya sorgulama işlemleri ve diğer prosedürler ile ilgili olarak Orient Sigorta danışma hattı üzerinden destek alabilirsiniz.  

 

KONUT SİGORTALARI

 

Orient Sigorta tarafından sunulan konut sigortası, ev içerisinde yer alan eşyaların su baskını, hırsızlık, yangın ve sel gibi risklere karşı güvence altına alınabilmesini sağlar. Elektrik tesisatı, boya işlemleri, cam kırılması ve duvar kâğıdı masrafları gibi ek eşya ve malzeme giderleri konut sigortası teminatları içerisine dahil edilebilir.

Depremin yol açabileceği zararlara karşı tam güvence sağlayan zorunlu deprem sigortası, hem tek başına hem de eşya ve konut sigortası teminatları ile birlikte yaptırılabilir. Bir yıl geçerli olan zorunlu deprem sigortası günü gelmeden önce yenilenmelidir. Genel güvencelerin yanı sıra poliçe kapsamına ihtiyaçlarınıza uygun teminatlar da kolaylıkla eklenebilir.

Evinizin temel konstrüksiyonunu oluşturan tavan, kolon, zemin, sütun ve tuğla gibi malzemeler poliçe teminatları içine girer. Teras, bahçe ve merdiven boşluğu gibi bina ortak alanları da ana teminat kalemleri içine eklenir. Deprem risklerine karşı önceden tedbir almak mevcut rizikoyu en aza indirebilmenizi kolaylaştırır.

 

FERDİ KAZA SİGORTALARI

 

İstem dışı bir şekilde meydana gelmiş olaylara yani kazalara karşı tam teminat sağlayan ferdi kaza sigortası, sizi ve sevdiklerinizi güvence altına alan bir sigorta türüdür. Orient sigorta ferdi kaza sigortasında hem kendinize hem de arkadaşlarınızla ve sevdiklerinize sigorta yaptırabilirsiniz, 16 - 65 yaş aralığındaki herkes için ferdi kaza poliçesi talebinde bulunabilirsiniz.

Kaza sonucu yaşam kaybı, geçici sakatlık, kalıcı sakatlık, ayakta tedavi masrafları, ilaç giderleri ve diğer tedavi masrafları sigortalının poliçesinde belirtilen maddeler dâhilinde karşılanır.

 

İŞ YERİ SİGORTALARI

 

Orient işyeri paket poliçesi çalışma alanlarına ait riskleri en ekonomik şekilde karşılayabilecek teminatlar ile hazırlanmıştır. İş yeri binası, iş yerinize ait dekorasyon malzemeleri, tüm taşınır ve taşınmaz mallar genel teminatlar dâhilinde güvence altına alınır

Tıpkı konut sigortasında olduğu gibi iş yeri sigortasında da yangın, hırsızlık, yer kayması, deprem, su baskını, sel, yangın ve mali sorumluluk gibi riskler, ana teminat planına rahatlıkla ilave edilebilir. Yoğun ticari faaliyette bulunan tüm işletmelerin hizmet ve üretim tarzına uyumlu ekonomik teminat planları oluşturabilmek Orient Sigorta ile mümkündür.

 

NAKLİYAT SİGORTALARI

 

Belirli ticari malların bir noktadan başka bir noktaya transferi esnasında oluşabilecek maddi kayıpların önüne geçilebilmesini sağlayan nakliyat emtea sigortası, yazılı teminatlar eşliğinde güvenli mal ticareti ve taşıma faaliyetlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını mümkün hale getirir.

Dar teminat, geniş teminat ve tam ziya teminatı seçenekleri ile kullanıcılara esnek çözümler sunan Orient Sigorta nakliyat poliçeleri; hava, kara, deniz ve demiryolu taşımacılığında karşılaşabileceğiniz olumsuzlukları ortadan kaldırır ve ticari kayıp yaşamadan işinizi idame ettirebilmenize destek olur.

 

DİĞER SİGORTA ÜRÜNLERİ

 

Yukarıda yer alan hizmetlere ek olarak 3. şahıs mali mesuliyet sigortası, işveren sorumluluk sigortası ve seyahat sağlık sigortası da Orient Sigorta tarafından kullanıcılara sunulmaktadır.

 

Orient Sigorta Anlaşmalı Servisler

Türkiye genelinde 70 ilde 500'ün üzerinde anlaşmalı servis noktası ile hizmet veren Orient Sigorta, meydana gelen hasarları en kısa sürede tazmin edebilmenizi sağlar. Size en yakın servis için bulunduğunuz şehri ve bölgeyi seçmeniz yeterli olacaktır.

 

Orient Sigorta’yı Tercih Etmeniz İçin 5 Neden

- Profesyonel ve müşteri öncelikli hizmet anlayışıyla öne çıkan Orient Sigorta, kullanıcıların beklentilerini ve isteklerini hızlıca çözüme kavuşturan seçenekler sunabilmektedir. Orient Sigorta başta araç sigortaları olmak üzere konut, iş yeri ve nakliyat sigortaları alanında uzmanlaşmıştır.

- Orient Sigorta mini onarım paketi ile 1000 TL ye kadar olan hasarlarınızı dosya açmadan kolaylıkla tamir ettirebilirsiniz. Bu sayede aracınızı değer kaybetmeden uygun fiyatlarla kasko güvencesi altına alabilirsiniz.

- Orient mini onarım Plus hizmetleri dahilinde; boyasız kaporta düzeltme, göçük tamiri, boyama, ufak yama işlemleri, ön cam tadilatı, döşeme ve plastik aksam onarımı gibi işleri zahmetsizce gerçekleştirebilirsiniz.

- Orient sigorta tarafından sunulan geniş servis ağı sayesinde bulunduğumuz il ve ilçe içindeki size en yakın oto servisine hızlıca ulaşabilirsiniz.

- Hasar bildirimi tutanağı ve tespiti hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmasanız dahi 0850 202 35 15 numaralı hizmet merkezini arayarak kaza tutanağı hakkında detaylı bilgi alabilir ve acil yardım taleplerinizi hızlıca ilgili birimlere iletebilirsiniz.

 

Sigorta Cini Orient Sigorta Ürünleri

Sigorta Cini’nin Orient Sigorta güvencesiyle sizlere sunduğu araç sigortaları, konut sigortaları, işyeri sigortaları ve diğer sigorta çeşitlerinden uygun fiyatlarla yararlanabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun hizmetler için Sigorta Cini ana sayfasından teklif formu doldurarak bireysel ya da kurumsal ürün paketlerini kolaylıkla temin edebilirsiniz.

 

Orient Sigorta İletişim Bilgileri

Adres: Değirmen Sokak, No: 18 Nida Kule Kat: 4 Kozyatağı / Kadıköy / İstanbul

Telefon: 0 (216) 999 80 50

Fax: 0 (216) 999 91 50

E-Posta: destek@orientsigorta.com.tr

Web: www.orientsigorta.com.tr

KAPAT
Kişisel verilerimin aşağıda okuduğum aydınlatma formu uyarınca işlenmesini onaylıyorum. Sigorta Cini’nin yukarıda belirtmiş olduğum bilgiler ile aşağıda okuduğum koşullar uyarınca benimle ticari iletişime geçmesini onaylıyorum.
Kişisel Verilerin İşlenmesine ilişkin Aydınlatma ve Ticari İletişim Onayı
Bu aydınlatma formu 6698 sayılı “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” (“Kanun”) madde 10 gereğince hazırlanmış olup, bu formla özel nitelikli kişisel verileriniz de dahil kişisel verilerinizin işlenmesine ve aktarılmasına ilişkin yöntem, amaç, hukuki sebepler ile kişisel verilerin korunmasına ilişkin haklarınız ile ilgili bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. (“Şirket”)’nin sigorta şirketleri ile sözleşmesel ilişkisine dayanarak sigorta aracısı sıfatı altında sunduğu sigorta şirketleri ürün ve hizmetleri ile bireysel emeklilik ürün ve hizmetlerinden faydalanmak amacıyla Şirket’e vermiş olduğunuz veya Şirketimizin teknik personelleri ve şubeleri tarafından yahut çeşitli kanallardan temin edilen her türlü kişisel bilgilerinizi Kanun kapsamında işlemekteyiz. Kişisel verileriniz (isminiz, soyisminiz, T.C. kimlik numaranız, doğum tarihi ve yeriniz, cep ve telefon numaranız, elektronik posta adresiniz, adresiniz, ilgili sigorta ürününe özel poliçe teklifi oluşturulması veya poliçe oluşturulması için gerekli kişisel verileriniz – ör: trafik poliçesi için ilçe ve şehriniz, marka, plaka, ruhsat no, motor no, şasi no, asbis no, model ve yılı, kullanım detayı, araç bilgileri; DASK poliçesi için ev / iş yeri adres bilgileriniz) sizlere en uygun reklamlar, sigorta ürünlerine dair genel ve özel kampanyalar, avantajlar, sigorta ürün ve hizmet tanıtımları, müşteri memnuniyeti uygulamaları, pazar araştırmaları ve sigorta aracılığına dair hizmetlerin ihtiyaca göre tasarlanması amacıyla Sigorta Cini tarafından bilgi vermek ve bunları sunmak dahil olmak üzere sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek amacıyla 5 (beş) yıl boyunca saklanacak ve kullanılacaktır. Adı geçen kişisel verileriniz size sigorta ürün ve hizmetlerinin sunumu, bilgilendirme ve pazarlama faaliyetleri yürütebilmek amacıyla birlikte çalıştığımız ve gizlilikle yükümlü call center’lara, veri depolama ve mesaj yönetimi alt yapı hizmeti sunan şirketlere iletilebilir.

Yukarıda adı geçen kişisel verileriniz, istek ve talebiniz halinde ise özel nitelikli kişisel verileriniz (sağlık beyanınız vb), aracısı olduğumuz sigorta şirketleri üzerinden poliçe teklifi oluşturulabilmesi, poliçe oluşturularak sigorta ürün ve hizmetlerinin (ek hizmet ve destek hizmetleri de dahil) sizlere sunulabilmesi, sözleşme akdedilmesi, sigorta aracısı olarak yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi (ör. Kimlik tespiti yapılması, bilgilendirme yükümlülükleri, tahsilat, ödemeler vs), tüm kayıt ve belgelerin düzenlenebilmesi, yerel ve uluslararası yasal mevzuatın öngördüğü bilgi saklama, raporlama, bilgilendirme, vergi, uluslararası yaptırımlar ve sair yükümlülüklere uyulabilmesi, bilgi işlem gereksinimleri, sistemsel yapısı, alınan destek hizmetlerinin gerekliliği, bu hizmet ve ürünlere ilişkin olarak sizlere gerekli bilgilerin aktarılması amacıyla iletişim kurulabilmesi, karşılaştırmalı ürün ve/veya hizmet teklifi, modelleme, raporlama, tazminat değerlendirme ve ödemeleri, mevcut veya yeni ürün çalışmaları ve/veya geliştirmeleri, potansiyel müşteri tespiti gibi amaçlar için işlenmekte ve aracısı olduğumuz sigorta şirketlerine iletilmektedir.

Kişisel verileriniz ayrıca, yasal olarak T.C. Hazine Müsteşarlığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) gibi idari ve resmi makamlarla, Şirketimiz doğrudan ve dolaylı hissedarları ile yurtdışı iştirakleri ve acentesi bulunduğumuz sigorta şirketleri ile destek hizmeti alınan yurt içi-yurt dışı üçüncü kişilerle, bağımsız denetim şirketleri ile, Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik mevzuatı uyarınca aktarıma izin verilen kuruluşlara, vergi daireleri, bakanlıklar, MASAK, Sosyal Güvenlik Kurumu gibi hukuki zorunluluklar nedeniyle ve yasal sınırlamalar çerçevesinde işlenebilecektir.

Kişisel verileriniz, genel müdürlük yahut şubelerimiz, web sitemiz teklif alma modülü üzerinden yapılmış başvurular, ATM’ler, internet ve mobil şubemiz, çağrı merkezlerimiz, sosyal medya, Kimlik Paylaşım Sistemi, Adres Paylaşım Sistemi, SMS kanalları, SGK kayıtları gibi yöntemler ile sözlü, yazılı veya elektronik ortamda veya ilerde kurulacak/oluşabilecek diğer kanallar vasıtasıyla toplanmakta olup, mevzuat gereğince kanuni süreler boyunca yurt içi ve/veya yurtdışında saklanmakta ve/veya işlenmektedir.

Aile üyeniz, arkadaşınız gibi üçüncü bir kişinin kişisel verilerini bize iletiyorsanız bu konuda hem ilgili üçüncü kişiyi bilgilendiriniz hem de bizlere bu üçüncü kişinin iletişim bilgilerini bildirerek kendisini kişisel verileri konusunda aydınlatmamızı ve hakları konusunda bilgilendirmemizi sağlayınız.

Kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili olarak Kanunun 11. maddesi gereğince, yukarıda sayılan bilgi/belge/veri işleme, aktarım ve toplama onayına istinaden herhangi bir zamanda Şirketten; kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme, işlenmiş kişisel verilerinize ilişkin bilgi talep etme, verilerinizin işlenme amacını, bu veriler ve bilgilerin amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını ve kimlere aktarıldığını öğrenme, gerek Şirket kayıtlarında gerekse de Şirket tarafından aktarılan üçüncü kişilerdeki eksik ya da yanlış verilerinin düzeltilmesini, verilerin işlenme sebebi ortadan kalkmış ise silinmesini/yok edilmesini/anonim hale getirilmesini isteme, işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kişisel verileri işbu madde kapsamında verilen onayınıza ya da kanuna aykırı olarak işlenmiş ise bu onayınıza ya da kanuna aykırı veri işlemeden doğmuş doğrudan zararlarınızın tazminini talep etme haklarına sahipsiniz.

Sigorta Cini’nin sizinle ticari iletişime geçmesini istemiyorsanız, veya Kişisel verilerinize dair bilgi, talep ve şikayetleriniz için bizlere 0850 222 99 96 numaralı telefon veya infogm@sigortacini.com.tr mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Resmi makamlardan kullanıcıya yönelik bir suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi ve/veya kullanıcının Sigorta Cini / Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. sistemlerinin çalışmasına engel olacak ya da işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde, Sigorta Cini / Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş., kullanıcının kimlik bilgilerini araştırma ve yetkili mercilere bildirimde bulunma hakkına sahiptir. Sitemizde veri güvenliğiniz için güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır. Bununla beraber internetin yapısı gereği bilgiler yetkisiz 3. kişilerce ele geçirilerek alınıp kullanılabilir. Bu tip yetkisiz kişilerin verebileceği zararlardan Sigorta Cini sorumlu değildir. Web sitemizin kullanımı ve gizliliği ile websayfa altlarında yer alan Gizlilik Sözleşmesi metnini okumanızı rica ederiz.

Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. web sitesinde yer alan web sayfalarına ilişkin tüm haklar saklıdır. ©

Mersis No: 0645035012000011
X