Web sitemizde yasalara uygun olarak çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi almak için çerez politikamıza göz atabilirsiniz.

X

NN Hayat ve Emeklilik

 

NN Hayat ve Emeklilik Hakkında

Merkezi Amsterdam olan NN Group, Avrupa ülkeleri çoğunlukta olmak üzere 18 farklı ülkede hizmet vermektedir. Avrupa dışında hizmet verdiği ülkelerin başında ise Japonya gelmektedir. Sunduğu hizmetler genellikle sigorta ve yatırım yönetimi üzerinedir. Türkiye’de dahil olmak üzere dünya genelinde 12 binden fazla çalışanıyla 15 milyon müşteriye sigorta, yatırım ve bankacılık, emeklilik gibi hizmetler sunmaktadır. ING Group’un sigortacılık ve yatırım yönetimi alanında faaliyet gösteren ING Insurance Europe, Nationale-Nederlanden, ING Life Japan ve ING Investment Management şirketleri 1 Mart 2014 itibarı ile NN Group NV çatısı altında toplanmıştır.

 

Hayat ve hayat dışı sigorta ürünleri ile ilgili sunduğu hizmetlerle Hollanda dışında diğer ülkelerde de çok güçlü bir konuma sahiptir. NN Group 2 Temmuz 2014 tarihinde diğerlerinden ayrılarak bağımsız bir firma olarak yoluna devam etmiştir. Hisseleri NN Group adı altında işleme açılmıştır. NN Group’un Türkiye’de yapmış olduğu yatırımları NN Hayat ve Emeklilik ile Sigorta Cini’dir. NN Hayat ve Emeklilik, NN Group bünyesinde bulunan sigorta ve yatırım yönetimi şirketidir. Türkiye’de piyasaya girişi ING Grubunun Oyak Emeklilik şirketinin tüm hisselerini 4 Aralık 2008 tarihinde almasıyla olmuştur. ING Grubun bankacılık ve sigortacılık işlerini birbirinden ayırmaya karar vermesiyle 16 Şubat 2015 tarihinden itibaren ise NN Hayat ve Emeklilik adı ile yoluna devam etmiştir.

 

NN Hayat ve Emeklilik Sigorta Ürünleri

NN Hayat ve Emeklilik şirketinin sunduğu hizmetler içerisinde bireysel emeklilik, otomatik katılım sistemi, hayat sigortası, eğitim sigortası ve ferdi kaza sigortası bulunmaktadır.

 

BİREYSEL EMEKLİLİK

 

Bir kişinin, gelirinin belirli bir miktarını bankaya ya da bu tür güvenilir bir kuruluşa ödeyerek ilerde emekli olabilmesini sağlayan sisteme bireysel emeklilik sistemi denir. Bu sistemle birlikte kişinin kendi sosyal güvencesine ek olarak ikinci bir emeklilik geliri sağlaması mümkündür. Yatırımlar sonucunda elde edilen tutar emeklilikte toplu bir şekilde alınabileceği gibi aydan aya maaş şeklinde de alınabilir. Devlet tarafından vergi avantajı ve devlet katkısı ile desteklenen bireysel emeklilik sistemi sosyal güvenliği tamamlayıcı bir sistemdir. Bireysel emeklilik sözleşmesinden doğan haklar-sistemden ayrılma ve emeklilik hakkı hariç- katılımcı tarafından kural olarak kullanılır. İşveren grup emeklilik sözleşmesinde ise emeklilik plan değişikliği, birikimin aktarımı hakları ve fon dağılımı değişikliği sponsor kuruluş tarafından kural olarak kullanılır. Bireysel emeklilik sisteminde ki birikimin ve ödenen katkı paylarının fonlar arasındaki dağılım oranları veya tutarları, 1 yılda en fazla 6 kere değiştirilebilir. Emeklilik planı ise 1 yılda en fazla 4 kere değiştirilebilir. Başka bir şirketten aktarılmamış ise, emeklilik sözleşmesi yürürlük tarihinden itibaren 2 yıl süreyle aynı şirkette kalmak koşuluyla başka bir şirkete aktarılabilir. Aktarmanın yapılabilmesi için ise en az 1 yıl o şirkette sözleşmenin devam etmesi gerekir. Birden fazla emeklilik sözleşmesi bulunan katılımcılar emekli olduktan sonra gerekli başvuruları yaparak hesaplarının birleştirilmesini sağlayabilirler. Ayrıca emeklilik sözleşmesi yürürlüğe girmeden cayma hakkı bulunur.

 

01.01.2016 tarihinde yürürlüğe giren yeni yönetmeliğe göre bireysel emeklilik sözleşmesinden yapılabilecek kesintilere bir sınırlama getirilmiştir. Buna göre emeklilik, ölüm, çalışamaz hale gelme gibi durumlar dışında sözleşme 5 yıl dolmadan sonlandırılırsa, 5 yıl içinde alınması gereken ve ayrılma tarihine kadar tahsil edilemeyen tüm tutar ertelenmiş giriş aidatı olarak bireysel emeklilik hesabından düşürülebilir. Sözleşme 5 yıldan daha fazla süreyle devam ettirilirse devlet katkısı ile ilgili üst sınır kontrolü yapılarak kesinti tutarı belirlenir. Bu kesinti ise devlet katkısı hesabında bulunan tutarın belli bir oranına denk gelir.

 

Bireysel emeklilik sistemine giriş yaptıktan sonra 10 yıl süreyle sistemde kalmak ve 56 yaşını geçmek emekliliğe hak kazanılmasını sağlar. Birden fazla sözleşmenin olması durumunda bir tanesinden emekliliğe hak kazanılması diğer sözleşmeler için de geçerli olur. Emekliliğe hak kazandıktan sonra geri ödeme tutarı üzerinden vergi kesintisi yapılarak kişinin belirlediği tarih aralıklarında maaş gibi ödeme yapılır. Bunun yanı sıra tüm birikim stopaj kesintisinden sonra toplu para şeklinde de çekilebilir.

 

NN Hayat ve Emeklilik, alternatif emeklilik planı, emekliliğim güvende emeklilik planı, mavi yarınlar emeklilik planı, emekliliğim güvende vip emeklilik planı ve mavi yarınlar vip emeklilik planı gibi çeşitli planlar sunmaktadır. Bu emeklilik planlarına göre aylık, üç aylık, altı aylık ya da yıllık olarak katkı payı ödemesi yapılabilir.

 

HAYAT SİGORTASI

 

Hayat sigortası sürekli bir sakatlık ya da riskli hastalıklar sonucunda kişinin kendisinin ve yakınlarının, kişinin yaşamını kaybetmesi durumunda ise sadece yakınlarının yaşam standartlarını korumak, geleceğini ekonomik açıdan güvenceye almak için başvurduğu en uygun sigorta çeşididir. NN Hayat ve Emeklilik ile olası bir vefat durumunda kişi sevdiklerinin geleceğini ekonomik olarak güvence altına alabilir. Buna ek olarak işsizlik sigortası teminatı, sağlık problemlerinde veya kritik hastalık durumunda sunulan özel avantajlar ile acil tıbbi tedavi gibi ek imkânlardan faydalanmak da mümkündür.

 

Tehlikeli hastalıklar kategorisinde ki ürünler; sigortalıyı ve ailesini tek bir sigorta altında toplayan; ailem yanımda tam koruma ve ailem yanımda yıllık hayat; sadece sigortalı için, hayata tutun ve hastalıkta sağlıkta yıllık hayat sigortasıdır. İşverenler çalışanlarının ve ailelerinin geleceğini güvence altına almak için grup hayat sigortasından faydalanmaktadırlar.

 

NN Hayat ve Emeklilik Hayat Sigortası Anlaşmalı Kurumlar Listesi

Hayat sigortası için 22 şehirde bulunan anlaşmalı kurumların tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

 

FERDİ KAZA SİGORTASI

Hiç beklenmedik anlarda tatsız durumlara sebep olabilen kazalar küçük tedavi masraflarından, kalıcı zarar görmeye ve hatta ölüm gibi durumlarla karşılaşılmasına sebep olabilir. Bu gibi kötü durumlarda NN Hayat ve Emeklilik, ferdi kaza sigortası ile kaza sonucunda hemen veya kazadan itibaren 1 yıl içerisinde kişinin vefat etmesi durumunda yasal mirasçılarına ödenen ölüm tazminatı kişilerin geleceğini güvence altına almaktadır.

 

Kaza sonucunda kişinin hemen veya 2 yıl sürekli sakat kalması durumunda sürekli sakatlık tazminatı ödenir. Kaza sonucu ortaya çıkan tedavi masrafları ise poliçede belirtilen tutar kadar ödenir. NN hayat Ve Emeklilik tarafından sağlanan ve 1 yıl süreyle kullanılabilen tam koruma ferdi kaza sigortası, dış paketi hediyeli kaza geliyorum demez sigortası, acil müdahaleler için ferdi kaza sigortası acil sağlık ve alternatif ferdi kaza sigortası ile kişiye sunulmaktadır. Ayrıca kurumsal firmalar tarafından çalışanlar ve aileleri için grup ferdi kaza sigortası tercih edilmektedir. Bunların yanı sıra seyahatlerde katılımcıların poliçeleri kapsamında faydalanabileceği araç kiralama, havaalanı transferi, otel indirimleri gibi sunulan ek hizmetler ayrıyeten bir seyahat sigortasına duyulan ihtiyacı ortadan kaldırmaktadır.

 

NN Hayat ve Emeklilik Ferdi Kaza Sigortası Anlaşmalı Kurumlar Listesi

Ferdi kaza sigortası anlaşmalı kurumların tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

 

NN Hayat ve Emeklilik’i Tercih Etmeniz İçin 5 Neden

- NN Hayat ve Emeklilik 170 yıllık köklü bir geçmişe sahiptir ve Türkiye’de bireysel emeklilik sistemi kullanıldığı günden beri hizmet vermektedir. Bu nedenle güvenilir ve tecrübeli bir şirkettir.

- Son 10 yılda katılımcılarına piyasa ortalamasından daha fazla getiri sağlamıştır.

- İster telefon ister internetten birçok ulaşım imkânıyla 7/24 katılımcıları ile iletişim halindedir.

- Tıbbi danışmanlık, diyetisyen gibi hizmetleri ile katılımcıların uzun vadede sağlığını korumasına yardım eder.

- Konut yardım hizmeti ile ev onarma, tatillerde otel indirimleri, havaalanı transferleri ve araç kiralama gibi hizmetlerle katılımcılar tarafından çok sık tercih edilir.

 

Sigorta Cini NN Hayat ve Emeklilik Ürünleri

Sigorta Cini’nin NN Hayat ve Emeklilik katılımcıları ile güvenilir bir şekilde buluşturduğu hizmetler; ferdi kaza sigortası, özel sağlık sigortası, bireysel emeklilik ve hayat sigortasıdır. Sizde bu hizmetlerden Sigorta Cini ayrıcalığı ile uygun fiyatlarla yararlanabilirsiniz.

 

NN Hayat ve Emeklilik İletişim Bilgileri

Adres: Olive Plaza Maslak Mahallesi Ahi Evran Caddesi No:11 34450​ Sarıyer​ / İSTANBUL

E-Mail: info@nnhayatemeklilik.com.tr

Web: https://www.nnhayatemeklilik.com.tr

Katılım koşulları, sunulan hizmetler ve fiyatlar ile ilgili daha detaylı bilgi almak için;

Otomatik Katılım Otobes Müşteri Yardım Hattı: 0850 210 66 94

Bireysel Müşteri İletişim Hattı: 444 1 666

Otomatik Katılım Otobes İşveren Yardım Masası Telefonu: 0850 250 16 65

Faks: 0 (212) 346 38 25

 

KAPAT
Verileriniz size karşılaştırmalı sigorta teklifleri sunabilmek amacıyla alınmaktadır.
Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Aktarılmasına İlişkin Aydınlatma Metni’ne buradan ulaşabilirsiniz.
Gizlilik ve Web Kullanım Şartları’na buradan ulaşabilirsiniz.
Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. (Sigorta Cini) e-posta, SMS, sosyal medya, telefon ve/veya diğer iletişim araçlarıyla bana ulaşarak tarafıma özel her türlü sigortacılık ürünlerine yönelik tanıtım ve reklam içerikli ticari elektronik ileti gönderilmesine ve bu amaçla sınırlı olmak üzere; ürün, hizmet ve kampanyalarla ilgili kişisel verilerimin işlenmesine ve Sigorta Cini’nin tedarikçileriyle paylaşılmasına izin verdiğimi kabul ve beyan ediyorum.
X

Canlı yardım ile görüşmek için buraya tıklayabilirsiniz.

close

Aşağıdaki alanları doldurduktan sonra Başlat butonuna basarak sigorta danışmanınızla canlı görüşmenizi başlatabilirsiniz.

Lütfen telefon numaranızı giriniz.