Koru Sigorta Hakkında


Türkiye'nin ilk sigorta kooperatifi olan Koru Sigorta, önemli iş hacmi ve geniş hizmet skalası ile 2011 yılında kurulmuştur. Paylaşım anlayışını müşterileri ile paylaşan şirket, poliçe sahiplerini birer ortak olarak kabul ederek önemli birçok sigortacılık açığını da ortadan kaldırmaktadır.  Özellikle; kooperatifler, dernekler, sendikalar ve vakıflar tarafından tercih edilen Koru Sigorta, 100.000'den fazla müşterisinin farklı ihtiyaçlarına yönelik sigorta ürünleri geliştirmektedir. Şirket özellikle geniş ürün portföyünün yanı sıra diğer firmalardan farklı olarak ortak olduğu müşterilerine elde edilen gelir gider farkından da pay sunmaktadır. 2016 yılı itibari ile de şirket poliçe satışında ortak olma zorunluğunu da kaldırmıştır. 

 

Koru Sigorta Ürünleri

Koru Sigorta, her ihtiyaca yönelik olarak hazırladığı geniş ürün portföyü ile hem bireysel hem de kurumsal alanda hizmet vermektedir. Koru Sigorta'da farklı özellikle sahip birçok poliçe türü bulunmaktadır.

 

ARAÇ SİGORTALARI

 

Zorunlu trafik sigortası poliçesinin yanında müşterilerin sahip oldukları araçları koruma altına alabilmelerini sağlayan kasko sigortası da Koru Sigorta'nın ürün portföyünde yer almaktadır.  Arabamı Koru Genişletilmiş Kasko ürünü ile çarpma, devrilme, çarpışma, yanma, deprem, terör, çalınma, kemirgen hayvanların verebileceği zararlar, yanlış akaryakıt dolumu sonucu oluşabilecek hasarlara karşı koruma altına alınan araçlara aynı zamanda asistan hizmetleri de verilmektedir. Geniş servis ağı anlaşmaları sayesinde tercih edilen Koru sigorta, isteğe bağlı olarak müşterilerine; ses cihazları, klima, taşınan yük, anahtar kullanılarak aracın çalınması, özel eşyalar, yurt dışı, görüntü cihazları, orijinal cam değiştirme hususlarında da koruma sağlamaktadır. 

 

KONUT SİGORTALARI

 

Evimi koru ve eşyamı koru poliçeleri, eşya sigortası anlayışına uygun olarak kişilerin ev ve eşyalarını herhangi bir yangın, sel, deprem, hırsızlık gibi sık karşılaşılan olumsuzluklara karşı korumaya almaktadır. Bu durumların yanı sıra müşteriye en uygun hizmeti sunmak amacı ile poliçeye istek dahilinde; cam kırılması, kombi bakımı, halı yıkama ve kuru temizleme gibi ek teminatlar da eklenmektedir. Eşyamı Koru Poliçesi kapsamında; evdeki sabit tesisatların çalınması, boya badana, dahili dekorasyon, yakıt sızması, asansör mali sorumlulukları, kar ağırlığı nedeni ile oluşabilecek hasarlar, cam kırılması, taşınma nedeni ile oluşan hasarlar, toprak ve yer kayması gibi farklı olumsuz durumlara karşı korunma sağlanır. Evimi Koru Poliçesi ile izolasyon eksikliği, elektrik hasarları ve buna bağlı gıda bozulması, kanuni sorumluk, kapkaç, hırsızlık gibi geniş alanlarda da koruma sağlamaktadır. Şirkette ayrıca ortak alan korumasına yönelik bir poliçe de bulunmaktadır. Bu seçenek ile müşteriler apartman ve site sakinlerinin karşılaşabilecekleri olumsuzluklar ve beklenmedik ödemeler karşısında ortak alanları korumaya almak mümkün olmaktadır. 

 

FERDİ KAZA SİGORTALARI


Ferdi kaza sigortası türünde yer alan Beni Koru poliçesini müşterilerine sunan şirket, özel ve genel şartlar çerçevesinde beklenmedik ve ani kazalara karşı sizi ve sevdiklerinizi koruma altına alır. Poliçe kapsamında; vefat, daimi sakatlık, tedavi masrafları bulunur. Ancak talep edilmesi halinde; araç, konut, ferdi yardım asistan hizmetleri de eklenebilmektedir. Hizmete eklenen ek özelliklere göre poliçe fiyatı değişiklik göstermektedir.  

 

SEYAHAT SİGORTALARI

 

Koru Sigorta, seyahat eden kişilerin kendini daha güvende hissetmeleri ve yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı önem alabilmeleri için özel sağlık sigortası seçeneği de sunmaktadır. Seyahat sigortası kapsamında bireyler yurt içi ya da yurt dışı seyahatlerinde karşılaşabilecekleri sağlık problemlerine karşı kendilerini koruma altına alabilmektedir. 

 

İŞ YERİ SİGORTALARI

 

Farklı sorumluluk sigorta poliçelerini de müşterilerine sunan Koru Sigorta, işletmelerin faaliyetleri esnasında oluşabilecek her türlü aksiliğe karşı ortaya çıkabilecek kayıplara karşı çeşitli işyeri sigortası  poliçeleri önermektedir. Hayat sigortası, araç sigortası ve benzeri bireysel ürünlerin yanı sıra şirket Eczanemi Koru, İnşaat Tüm Riskler Sigortası, Kobim Paket, Mühendislik, Tarım Sigortası gibi kurumsal sigortacılık ürünleri ile de çeşitli meslek gruplarına, farklı sektörden işletmelere hizmet sunmaktadır. İş yeri sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilen İşyerimi Koru paket sigortası iş yeri binasına, camlarına, dekorasyonuna ve bina içinde yer alan demirbaş, makine,tesisata gelebilecek olası hasarlara karşı koruma sağlamaktadır. Emtea taşınması sırasında ortaya çıkabilecek olumsuz durumlara karşı korunma sağlayan Emtea Nakliyat Sigortası, hava, deniz, kara ve demir yolu ile sevk esnasında oluşabilecek hasarlara karşı emtiayı teminat altına almaktadır. 

 

DİĞER SİGORTALAR

 

Deprem ve deprem sonrası; yangın, tsunami, yer kayması sonucu oluşan riskler ve infilak gibi risklere karşı yapılması zorunlu tutulan deprem sigortası da Koru Sigorta'nın ürün skalasında bulunmaktadır. Gerçekleşebilecek depremler sonrası oluşabilecek maddi kayıplar, DASK kapsamında ve limitler dahilinde nakit olarak karşılanmaktadır. Olası bir deprem durumundan sonra sigorta sahiplerinin yaşamlarına kaldıkları yerden, güvenle devam edebilmelerini amaçlayan sigortanın azami teminat tutarı tespit edilirken hasar gören meskenin yeniden inşa edilmesi maliyeti arsa değeri dışarıda tutularak hesaplanmaktadır. Bu nedenle deprem dışında kalan risklere karşı önlem almak için Evimi Koru poliçesi önerilmektedir.  

 

Koru Sigorta Anlaşmalı Kurumlar

Koru Sigorta Türkiye'nin her yanında anlaşmalı olduğu kurumlar ve servisler ile poliçe kapsamında olan hizmetlere en kısa sürede ulaşılmasını sağlamaktadır. Şirketin İnternet sitesi aracılığı ile bulunan ildeki en yakın acentaya ulaşabilirsiniz. Site üzerindem Koru Sigorta'nın anlaşmalı olduğu; arıza onarım, araç muayene ve cam servislerinin detaylı telefon ve adreslerinin yanı sıra ikame araç talebi için de iletişim numarasını görüntüleyebilirsiniz. İkame araç hizmeti ile müşteriler, araçlarının onarım süresinin kasko poliçesinde belirtilenden uzun sürmesi durumunda araçlarına muadil bir aracı belirli süre ile temin edebilmektedir. 

 

Koru Sigorta Anlaşmalı Servisler

Koru sigortanın anlaşmalı olduğu servislere bu sayfa aracılığı ile ulaşmak mümkündür. Müşteriler sayfa içerisinden bulundukları ili ve ilçeye seçerek kendilerine en yakın servisin bilgilerine kolaylıkla ulaşabilmektedir.  


Koru Sigorta'yı Tercih Etmeniz İçin 5 Neden

- Uzman kadrosu ile öngörüleri ve deneyimleri ile riske karşı önlem almakla kalmayan Koru Sigorta olası riskleri de ortadan kaldırma stratejileri de geliştirerek sigortacılık sektörüne farklı bir açıdan yaklaşmaktadır.

- Yenilikçi bakış açısıyla sadece kurumsal başarısını değil, ülke ekonomisini de göz önüne alarak daha uzun vadedeki başarıları hedeflemektedir.

- Başarılı çalışan seçimi ve müşterileri ile ortaklarının memnuniyetini ön planda tutan politikası ile kendini sürekli yenileyen ve geliştiren bir şirket olarak dikkat çekmektedir. 

- Sorun odaklı değil çözüm odaklı bir bakış açısı ve yenilikçi yönetim anlayışı ile sadece bu günün değil geleceğin de en önemli sigorta şirketi olmayı planlamaktadır.

- Geniş ürün portföyü, müşteri memnuniyetine duyulan hassasiyet ve sunulan destek kalitesi ile ön plana çıkmaktadır. 

 

Sigorta Cini Koru Sigorta Ürünleri 

Koru Sigorta güvencesi ile sunulan Sigorta Cini ürünlerinden olan kasko, trafik sigortasıkonut sigortasısağlık sigortası, iş yeri sigortası, seyahat sigortası gibi ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İstediğiniz ürünlerle ilgili hızlıca teklif alabilmek için Sigorta Cini ana sayfasından teklif formu doldurmanız yeterli olacaktır. 

 

Koru Sigorta İletişim Bilgileri


Genel müdürlüğü İstanbul Kadıköy'de yer alan Koru Sigorta'nın farklı iller de merkezleri bulunmaktadır. Sigorta şirketine çağrı merkezleri aracılığı ile kolayca ulaşılabildiği gibi, fax ve mail yoluyla ulaşmakta mümkündür. 


Genel Müdürlük
Adres: Kozyatağı, 19 Mayıs Mah. İnönü Cad. Ali İhsan Tüzün İş Merkezi No: 96 Kat: 4-5-6, 34742 İstanbul/Kadıköy 
Telefon: 0216 465 73 53, 0850 205 56 78  Fax: 0216 465 73 55 
E-Posta: info@korusigorta.com.tr 


İstanbul Anadolu Bölge
Adres: Kozyatağı, 19 Mayıs Mah. İnönü Cad. Ali İhsan Tüzün İş Merkezi No: 96 Kat: 6, 34742 İstanbul/Kadıköy 
Telefon: 0216 465 73 53, 0850 205 56 78   Fax: 0216 465 73 55 


Ankara Bölge Müdürlüğü
Adres: Dünya Ticaret merkezi 10. Kat 1006 Nolu Oda Tahran Cad. No: 30 Çankaya/Ankara
Telefon: 0312 235 85 16   Fax: 0312 235 85 26 


İzmir Bölge Müdürlüğü
Adres: İsmet Kaptan Mh.Gazi Osman Paşa Blv.No:2 Kat:1 D:104 35210 Konak/İzmir
Telefon: 0232 441 00 42  Fax: 0232 441 44 84 


Antalya Bölge Müdürlüğü
Adres: Yeni Gün Mah Kızılırmak Cad Safa Plaza No:30 Kat:2 Daire:12 07310 Muratpaşa\ANTALYA
Telefon: 0242 322 73 53

KAPAT
Kişisel verilerimin aşağıda okuduğum aydınlatma formu uyarınca işlenmesini onaylıyorum. Sigorta Cini’nin yukarıda belirtmiş olduğum bilgiler ile aşağıda okuduğum koşullar uyarınca benimle ticari iletişime geçmesini onaylıyorum.
Kişisel Verilerin İşlenmesine ilişkin Aydınlatma ve Ticari İletişim Onayı
Bu aydınlatma formu 6698 sayılı “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” (“Kanun”) madde 10 gereğince hazırlanmış olup, bu formla özel nitelikli kişisel verileriniz de dahil kişisel verilerinizin işlenmesine ve aktarılmasına ilişkin yöntem, amaç, hukuki sebepler ile kişisel verilerin korunmasına ilişkin haklarınız ile ilgili bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. (“Şirket”)’nin sigorta şirketleri ile sözleşmesel ilişkisine dayanarak sigorta aracısı sıfatı altında sunduğu sigorta şirketleri ürün ve hizmetleri ile bireysel emeklilik ürün ve hizmetlerinden faydalanmak amacıyla Şirket’e vermiş olduğunuz veya Şirketimizin teknik personelleri ve şubeleri tarafından yahut çeşitli kanallardan temin edilen her türlü kişisel bilgilerinizi Kanun kapsamında işlemekteyiz. Kişisel verileriniz (isminiz, soyisminiz, T.C. kimlik numaranız, doğum tarihi ve yeriniz, cep ve telefon numaranız, elektronik posta adresiniz, adresiniz, ilgili sigorta ürününe özel poliçe teklifi oluşturulması veya poliçe oluşturulması için gerekli kişisel verileriniz – ör: trafik poliçesi için ilçe ve şehriniz, marka, plaka, ruhsat no, motor no, şasi no, asbis no, model ve yılı, kullanım detayı, araç bilgileri; DASK poliçesi için ev / iş yeri adres bilgileriniz) sizlere en uygun reklamlar, sigorta ürünlerine dair genel ve özel kampanyalar, avantajlar, sigorta ürün ve hizmet tanıtımları, müşteri memnuniyeti uygulamaları, pazar araştırmaları ve sigorta aracılığına dair hizmetlerin ihtiyaca göre tasarlanması amacıyla Sigorta Cini tarafından bilgi vermek ve bunları sunmak dahil olmak üzere sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek amacıyla 5 (beş) yıl boyunca saklanacak ve kullanılacaktır. Adı geçen kişisel verileriniz size sigorta ürün ve hizmetlerinin sunumu, bilgilendirme ve pazarlama faaliyetleri yürütebilmek amacıyla birlikte çalıştığımız ve gizlilikle yükümlü call center’lara, veri depolama ve mesaj yönetimi alt yapı hizmeti sunan şirketlere iletilebilir.

Yukarıda adı geçen kişisel verileriniz, istek ve talebiniz halinde ise özel nitelikli kişisel verileriniz (sağlık beyanınız vb), aracısı olduğumuz sigorta şirketleri üzerinden poliçe teklifi oluşturulabilmesi, poliçe oluşturularak sigorta ürün ve hizmetlerinin (ek hizmet ve destek hizmetleri de dahil) sizlere sunulabilmesi, sözleşme akdedilmesi, sigorta aracısı olarak yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi (ör. Kimlik tespiti yapılması, bilgilendirme yükümlülükleri, tahsilat, ödemeler vs), tüm kayıt ve belgelerin düzenlenebilmesi, yerel ve uluslararası yasal mevzuatın öngördüğü bilgi saklama, raporlama, bilgilendirme, vergi, uluslararası yaptırımlar ve sair yükümlülüklere uyulabilmesi, bilgi işlem gereksinimleri, sistemsel yapısı, alınan destek hizmetlerinin gerekliliği, bu hizmet ve ürünlere ilişkin olarak sizlere gerekli bilgilerin aktarılması amacıyla iletişim kurulabilmesi, karşılaştırmalı ürün ve/veya hizmet teklifi, modelleme, raporlama, tazminat değerlendirme ve ödemeleri, mevcut veya yeni ürün çalışmaları ve/veya geliştirmeleri, potansiyel müşteri tespiti gibi amaçlar için işlenmekte ve aracısı olduğumuz sigorta şirketlerine iletilmektedir.

Kişisel verileriniz ayrıca, yasal olarak T.C. Hazine Müsteşarlığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) gibi idari ve resmi makamlarla, Şirketimiz doğrudan ve dolaylı hissedarları ile yurtdışı iştirakleri ve acentesi bulunduğumuz sigorta şirketleri ile destek hizmeti alınan yurt içi-yurt dışı üçüncü kişilerle, bağımsız denetim şirketleri ile, Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik mevzuatı uyarınca aktarıma izin verilen kuruluşlara, vergi daireleri, bakanlıklar, MASAK, Sosyal Güvenlik Kurumu gibi hukuki zorunluluklar nedeniyle ve yasal sınırlamalar çerçevesinde işlenebilecektir.

Kişisel verileriniz, genel müdürlük yahut şubelerimiz, web sitemiz teklif alma modülü üzerinden yapılmış başvurular, ATM’ler, internet ve mobil şubemiz, çağrı merkezlerimiz, sosyal medya, Kimlik Paylaşım Sistemi, Adres Paylaşım Sistemi, SMS kanalları, SGK kayıtları gibi yöntemler ile sözlü, yazılı veya elektronik ortamda veya ilerde kurulacak/oluşabilecek diğer kanallar vasıtasıyla toplanmakta olup, mevzuat gereğince kanuni süreler boyunca yurt içi ve/veya yurtdışında saklanmakta ve/veya işlenmektedir.

Aile üyeniz, arkadaşınız gibi üçüncü bir kişinin kişisel verilerini bize iletiyorsanız bu konuda hem ilgili üçüncü kişiyi bilgilendiriniz hem de bizlere bu üçüncü kişinin iletişim bilgilerini bildirerek kendisini kişisel verileri konusunda aydınlatmamızı ve hakları konusunda bilgilendirmemizi sağlayınız.

Kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili olarak Kanunun 11. maddesi gereğince, yukarıda sayılan bilgi/belge/veri işleme, aktarım ve toplama onayına istinaden herhangi bir zamanda Şirketten; kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme, işlenmiş kişisel verilerinize ilişkin bilgi talep etme, verilerinizin işlenme amacını, bu veriler ve bilgilerin amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını ve kimlere aktarıldığını öğrenme, gerek Şirket kayıtlarında gerekse de Şirket tarafından aktarılan üçüncü kişilerdeki eksik ya da yanlış verilerinin düzeltilmesini, verilerin işlenme sebebi ortadan kalkmış ise silinmesini/yok edilmesini/anonim hale getirilmesini isteme, işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kişisel verileri işbu madde kapsamında verilen onayınıza ya da kanuna aykırı olarak işlenmiş ise bu onayınıza ya da kanuna aykırı veri işlemeden doğmuş doğrudan zararlarınızın tazminini talep etme haklarına sahipsiniz.

Sigorta Cini’nin sizinle ticari iletişime geçmesini istemiyorsanız, veya Kişisel verilerinize dair bilgi, talep ve şikayetleriniz için bizlere 0850 222 99 96 numaralı telefon veya infogm@sigortacini.com.tr mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Resmi makamlardan kullanıcıya yönelik bir suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi ve/veya kullanıcının Sigorta Cini / Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. sistemlerinin çalışmasına engel olacak ya da işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde, Sigorta Cini / Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş., kullanıcının kimlik bilgilerini araştırma ve yetkili mercilere bildirimde bulunma hakkına sahiptir. Sitemizde veri güvenliğiniz için güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır. Bununla beraber internetin yapısı gereği bilgiler yetkisiz 3. kişilerce ele geçirilerek alınıp kullanılabilir. Bu tip yetkisiz kişilerin verebileceği zararlardan Sigorta Cini sorumlu değildir. Web sitemizin kullanımı ve gizliliği ile websayfa altlarında yer alan Gizlilik Sözleşmesi metnini okumanızı rica ederiz.

Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. web sitesinde yer alan web sayfalarına ilişkin tüm haklar saklıdır. ©

Mersis No: 0645035012000011
X