Web sitemizde yasalara uygun olarak çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi almak için çerez politikamıza göz atabilirsiniz.

X

Koru Sigorta

Koru Sigorta Hakkında


Türkiye'nin ilk sigorta kooperatifi olan Koru Sigorta, önemli iş hacmi ve geniş hizmet skalası ile 2011 yılında kurulmuştur. Paylaşım anlayışını müşterileri ile paylaşan şirket, poliçe sahiplerini birer ortak olarak kabul ederek önemli birçok sigortacılık açığını da ortadan kaldırmaktadır.  Özellikle; kooperatifler, dernekler, sendikalar ve vakıflar tarafından tercih edilen Koru Sigorta, 100.000'den fazla müşterisinin farklı ihtiyaçlarına yönelik sigorta ürünleri geliştirmektedir. Şirket özellikle geniş ürün portföyünün yanı sıra diğer firmalardan farklı olarak ortak olduğu müşterilerine elde edilen gelir gider farkından da pay sunmaktadır. 2016 yılı itibari ile de şirket poliçe satışında ortak olma zorunluğunu da kaldırmıştır. 

 

Koru Sigorta Ürünleri

Koru Sigorta, her ihtiyaca yönelik olarak hazırladığı geniş ürün portföyü ile hem bireysel hem de kurumsal alanda hizmet vermektedir. Koru Sigorta'da farklı özellikle sahip birçok poliçe türü bulunmaktadır.

 

ARAÇ SİGORTALARI

 

Zorunlu trafik sigortası poliçesinin yanında müşterilerin sahip oldukları araçları koruma altına alabilmelerini sağlayan kasko sigortası da Koru Sigorta'nın ürün portföyünde yer almaktadır.  Arabamı Koru Genişletilmiş Kasko ürünü ile çarpma, devrilme, çarpışma, yanma, deprem, terör, çalınma, kemirgen hayvanların verebileceği zararlar, yanlış akaryakıt dolumu sonucu oluşabilecek hasarlara karşı koruma altına alınan araçlara aynı zamanda asistan hizmetleri de verilmektedir. Geniş servis ağı anlaşmaları sayesinde tercih edilen Koru sigorta, isteğe bağlı olarak müşterilerine; ses cihazları, klima, taşınan yük, anahtar kullanılarak aracın çalınması, özel eşyalar, yurt dışı, görüntü cihazları, orijinal cam değiştirme hususlarında da koruma sağlamaktadır. 

 

KONUT SİGORTALARI

 

Evimi koru ve eşyamı koru poliçeleri, eşya sigortası anlayışına uygun olarak kişilerin ev ve eşyalarını herhangi bir yangın, sel, deprem, hırsızlık gibi sık karşılaşılan olumsuzluklara karşı korumaya almaktadır. Bu durumların yanı sıra müşteriye en uygun hizmeti sunmak amacı ile poliçeye istek dahilinde; cam kırılması, kombi bakımı, halı yıkama ve kuru temizleme gibi ek teminatlar da eklenmektedir. Eşyamı Koru Poliçesi kapsamında; evdeki sabit tesisatların çalınması, boya badana, dahili dekorasyon, yakıt sızması, asansör mali sorumlulukları, kar ağırlığı nedeni ile oluşabilecek hasarlar, cam kırılması, taşınma nedeni ile oluşan hasarlar, toprak ve yer kayması gibi farklı olumsuz durumlara karşı korunma sağlanır. Evimi Koru Poliçesi ile izolasyon eksikliği, elektrik hasarları ve buna bağlı gıda bozulması, kanuni sorumluk, kapkaç, hırsızlık gibi geniş alanlarda da koruma sağlamaktadır. Şirkette ayrıca ortak alan korumasına yönelik bir poliçe de bulunmaktadır. Bu seçenek ile müşteriler apartman ve site sakinlerinin karşılaşabilecekleri olumsuzluklar ve beklenmedik ödemeler karşısında ortak alanları korumaya almak mümkün olmaktadır. 

 

FERDİ KAZA SİGORTALARI


Ferdi kaza sigortası türünde yer alan Beni Koru poliçesini müşterilerine sunan şirket, özel ve genel şartlar çerçevesinde beklenmedik ve ani kazalara karşı sizi ve sevdiklerinizi koruma altına alır. Poliçe kapsamında; vefat, daimi sakatlık, tedavi masrafları bulunur. Ancak talep edilmesi halinde; araç, konut, ferdi yardım asistan hizmetleri de eklenebilmektedir. Hizmete eklenen ek özelliklere göre poliçe fiyatı değişiklik göstermektedir.  

 

SEYAHAT SİGORTALARI

 

Koru Sigorta, seyahat eden kişilerin kendini daha güvende hissetmeleri ve yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı önem alabilmeleri için özel sağlık sigortası seçeneği de sunmaktadır. Seyahat sigortası kapsamında bireyler yurt içi ya da yurt dışı seyahatlerinde karşılaşabilecekleri sağlık problemlerine karşı kendilerini koruma altına alabilmektedir. 

 

İŞ YERİ SİGORTALARI

 

Farklı sorumluluk sigorta poliçelerini de müşterilerine sunan Koru Sigorta, işletmelerin faaliyetleri esnasında oluşabilecek her türlü aksiliğe karşı ortaya çıkabilecek kayıplara karşı çeşitli işyeri sigortası  poliçeleri önermektedir. Hayat sigortası, araç sigortası ve benzeri bireysel ürünlerin yanı sıra şirket Eczanemi Koru, İnşaat Tüm Riskler Sigortası, Kobim Paket, Mühendislik, Tarım Sigortası gibi kurumsal sigortacılık ürünleri ile de çeşitli meslek gruplarına, farklı sektörden işletmelere hizmet sunmaktadır. İş yeri sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilen İşyerimi Koru paket sigortası iş yeri binasına, camlarına, dekorasyonuna ve bina içinde yer alan demirbaş, makine,tesisata gelebilecek olası hasarlara karşı koruma sağlamaktadır. Emtea taşınması sırasında ortaya çıkabilecek olumsuz durumlara karşı korunma sağlayan Emtea Nakliyat Sigortası, hava, deniz, kara ve demir yolu ile sevk esnasında oluşabilecek hasarlara karşı emtiayı teminat altına almaktadır. 

 

DİĞER SİGORTALAR

 

Deprem ve deprem sonrası; yangın, tsunami, yer kayması sonucu oluşan riskler ve infilak gibi risklere karşı yapılması zorunlu tutulan deprem sigortası da Koru Sigorta'nın ürün skalasında bulunmaktadır. Gerçekleşebilecek depremler sonrası oluşabilecek maddi kayıplar, DASK kapsamında ve limitler dahilinde nakit olarak karşılanmaktadır. Olası bir deprem durumundan sonra sigorta sahiplerinin yaşamlarına kaldıkları yerden, güvenle devam edebilmelerini amaçlayan sigortanın azami teminat tutarı tespit edilirken hasar gören meskenin yeniden inşa edilmesi maliyeti arsa değeri dışarıda tutularak hesaplanmaktadır. Bu nedenle deprem dışında kalan risklere karşı önlem almak için Evimi Koru poliçesi önerilmektedir.  

 

Koru Sigorta Anlaşmalı Kurumlar

Koru Sigorta Türkiye'nin her yanında anlaşmalı olduğu kurumlar ve servisler ile poliçe kapsamında olan hizmetlere en kısa sürede ulaşılmasını sağlamaktadır. Şirketin İnternet sitesi aracılığı ile bulunan ildeki en yakın acentaya ulaşabilirsiniz. Site üzerindem Koru Sigorta'nın anlaşmalı olduğu; arıza onarım, araç muayene ve cam servislerinin detaylı telefon ve adreslerinin yanı sıra ikame araç talebi için de iletişim numarasını görüntüleyebilirsiniz. İkame araç hizmeti ile müşteriler, araçlarının onarım süresinin kasko poliçesinde belirtilenden uzun sürmesi durumunda araçlarına muadil bir aracı belirli süre ile temin edebilmektedir. 

 

Koru Sigorta Anlaşmalı Servisler

Koru sigortanın anlaşmalı olduğu servislere bu sayfa aracılığı ile ulaşmak mümkündür. Müşteriler sayfa içerisinden bulundukları ili ve ilçeye seçerek kendilerine en yakın servisin bilgilerine kolaylıkla ulaşabilmektedir.  


Koru Sigorta'yı Tercih Etmeniz İçin 5 Neden

- Uzman kadrosu ile öngörüleri ve deneyimleri ile riske karşı önlem almakla kalmayan Koru Sigorta olası riskleri de ortadan kaldırma stratejileri de geliştirerek sigortacılık sektörüne farklı bir açıdan yaklaşmaktadır.

- Yenilikçi bakış açısıyla sadece kurumsal başarısını değil, ülke ekonomisini de göz önüne alarak daha uzun vadedeki başarıları hedeflemektedir.

- Başarılı çalışan seçimi ve müşterileri ile ortaklarının memnuniyetini ön planda tutan politikası ile kendini sürekli yenileyen ve geliştiren bir şirket olarak dikkat çekmektedir. 

- Sorun odaklı değil çözüm odaklı bir bakış açısı ve yenilikçi yönetim anlayışı ile sadece bu günün değil geleceğin de en önemli sigorta şirketi olmayı planlamaktadır.

- Geniş ürün portföyü, müşteri memnuniyetine duyulan hassasiyet ve sunulan destek kalitesi ile ön plana çıkmaktadır. 

 

Sigorta Cini Koru Sigorta Ürünleri 

Koru Sigorta güvencesi ile sunulan Sigorta Cini ürünlerinden olan kasko, trafik sigortasıkonut sigortasısağlık sigortası, iş yeri sigortası, seyahat sigortası gibi ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İstediğiniz ürünlerle ilgili hızlıca teklif alabilmek için Sigorta Cini ana sayfasından teklif formu doldurmanız yeterli olacaktır. 

 

Koru Sigorta İletişim Bilgileri


Genel müdürlüğü İstanbul Kadıköy'de yer alan Koru Sigorta'nın farklı iller de merkezleri bulunmaktadır. Sigorta şirketine çağrı merkezleri aracılığı ile kolayca ulaşılabildiği gibi, fax ve mail yoluyla ulaşmakta mümkündür. 


Genel Müdürlük
Adres: Kozyatağı, 19 Mayıs Mah. İnönü Cad. Ali İhsan Tüzün İş Merkezi No: 96 Kat: 4-5-6, 34742 İstanbul/Kadıköy 
Telefon: 0216 465 73 53, 0850 205 56 78  Fax: 0216 465 73 55 
E-Posta: info@korusigorta.com.tr 


İstanbul Anadolu Bölge
Adres: Kozyatağı, 19 Mayıs Mah. İnönü Cad. Ali İhsan Tüzün İş Merkezi No: 96 Kat: 6, 34742 İstanbul/Kadıköy 
Telefon: 0216 465 73 53, 0850 205 56 78   Fax: 0216 465 73 55 


Ankara Bölge Müdürlüğü
Adres: Dünya Ticaret merkezi 10. Kat 1006 Nolu Oda Tahran Cad. No: 30 Çankaya/Ankara
Telefon: 0312 235 85 16   Fax: 0312 235 85 26 


İzmir Bölge Müdürlüğü
Adres: İsmet Kaptan Mh.Gazi Osman Paşa Blv.No:2 Kat:1 D:104 35210 Konak/İzmir
Telefon: 0232 441 00 42  Fax: 0232 441 44 84 


Antalya Bölge Müdürlüğü
Adres: Yeni Gün Mah Kızılırmak Cad Safa Plaza No:30 Kat:2 Daire:12 07310 Muratpaşa\ANTALYA
Telefon: 0242 322 73 53

KAPAT
Verileriniz size karşılaştırmalı sigorta teklifleri sunabilmek amacıyla alınmaktadır.
Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Aktarılmasına İlişkin Aydınlatma Metni’ne buradan ulaşabilirsiniz.
Gizlilik ve Web Kullanım Şartları’na buradan ulaşabilirsiniz.
Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. (Sigorta Cini) e-posta, SMS, sosyal medya, telefon ve/veya diğer iletişim araçlarıyla bana ulaşarak tarafıma özel her türlü sigortacılık ürünlerine yönelik tanıtım ve reklam içerikli ticari elektronik ileti gönderilmesine ve bu amaçla sınırlı olmak üzere; ürün, hizmet ve kampanyalarla ilgili kişisel verilerimin işlenmesine ve Sigorta Cini’nin tedarikçileriyle paylaşılmasına izin verdiğimi kabul ve beyan ediyorum.
X

Canlı yardım ile görüşmek için buraya tıklayabilirsiniz.

close

Aşağıdaki alanları doldurduktan sonra Başlat butonuna basarak sigorta danışmanınızla canlı görüşmenizi başlatabilirsiniz.

Lütfen telefon numaranızı giriniz.