Web sitemizde yasalara uygun olarak çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi almak için çerez politikamıza göz atabilirsiniz.

X

HDI SigortaHDI Sigorta Hakkında

Almanya’nın önde gelen sigorta şirketlerinden Talanx Group üyesi olan HDI Sigorta, 2006 yılından beri Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Talanx Group, Almanya’nın üçüncü büyük sigorta grubudur. Merkezi Hannover olan bu grup, yaklaşık 150 ülkede faaliyet gösterir. 1903 yılında Alman Sınaî Şirketleri tarafından Sorumluluk Sigortaları Birliği olarak kurulan, müşterilere uluslararası ekonomik gücün bütün imkânlarını sağlayan sigorta şirketi Türkiye’nin her noktasında hizmet vermektedir.

HDI Sigorta, Marmara, İç Anadolu, Ege, Güney Anadolu, Karadeniz, Akdeniz, Orta Anadolu Bölge, İstanbul Bölge, Samsun Bölge Müdürlükleri ve uzman acenteleri ile birlikte, yeni sigorta ürünlerini müşterilerine sunmaktadır.

Talanx Group, 30.06.2006 yılında İhlâs Sigorta’yı satın almış ve bu şirket Talanx International AG’ye bağlı olarak HDI Sigorta adını alıp hizmete başlamıştır.

Müşteri memnuniyeti üzerine kurulu hizmet sunmak için çalışan HDI Sigorta, sürekli iyileştirme ve gelişme odaklı anlayışı ile ISO 90001:2008 Kalite Belgesi’ni Mayıs 2012’de, ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi’ni Ekim 2015 tarihinde kazanmıştır. Şubat 2014 tarihinde WWF Yeşil Ofis Belgesi’ni almıştır.

 

HDI Sigorta Ürünleri

HDI Sigorta, müşterilerinin bütün sigorta ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla bireysel ve kurumsal sigorta ürünlerini müşterilerine sunmaktadır.

 

ARAÇ SİGORTALARI

 

Zorunlu trafik sigortasının dışında, olası herhangi bir kazada aracınızı güvence altına almanız için genişletilmiş kasko hizmeti, şirket tarafından size sunulmaktadır. Karayolu Yolcu Taşımacılığı Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza Sigortası ile yurt içi veya uluslararası yolcu taşımacılığı kapsamında seyahat eden yolcuları, sürücüleri ve yardımcılarını, taşımacılık hizmetinin başlangıcından bitimine kadar geçen seyahat süresi içinde, duraklamalar da dahil olmak üzere maruz kalacakları her türlü kazanın neticelerine karşı koruma sağlamaktadır.

 

BİREYSEL SİGORTALAR

 

Ferdi Kaza Sigortası ve Seyahat Sigortası olmak üzere iki ürün sergileyen HDI Sigorta, arzu edilmeyen talihsiz kazalarda kendini korumanız için sizlere Ferdi Kaza Sigortası’nı sunarken, rahatlamak adına çıktığınız tatilde kendinizi güvence altına almanız için Seyahat Sigortası ile sizleri korumaktadır.

 

KONUT SİGORTALAR

 

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK), belediye sınırları içinde kalan meskenlere yönelik oluşturulan sigorta sistemidir. HDI Sigorta, herhangi bir depremde evlerinde oluşan zararlardan müşterilerini korumak amacıyla onlara bu hizmeti sunmaktadır. Sağlıklı Konut +Poliçesi ile tüm risklere karşı evinizi ve eşyalarınızı güvence altına almakla birlikte ev halkının olası yaralanmalarında ihtiyaç olabilecek acil tıbbi masraflar için de ayrıca destek alabilirsiniz.

 

İŞ YERİ SİGORTALARI

 

HDI Sigorta, zorlayıcı ve rekabetçi koşullarda işinizi daha iyi yapabilmeniz ve emeklerinizin yok olmaması için KOBİ Paket Sigortasını müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Otel Paket Sigortası ile otelinizin hizmet kalitesini yükseltmek istediğiniz zaman öngörülemeyen risklerin işlerinizi yok etme riskini ortadan kaldırmaktadır. Yangın Sigortaları Genel Şartları esaslarınca, poliçede belirtilen durumların aksi olmadığı sürece müşterilere Akaryakıt İstasyonu Paket Sigortası sunulmaktadır. Sorumluluk sahibi kişiler er türlü koruma önlemini almış olabilirler. Fakat beklenmedik kazalar can ve mal kaybına yol açabilmektedir. Bu tarz durumlar için HDI Sigorta, müşterilerine Sorumluluk Sigortası ürününü tavsiye etmektedir.

 

NAKİYAT SİGORTALARI

 

Tüm ithalat ve ihracat sevkiyatlarınızda, ürünlerinizin zarar görmemesi için Emtia (Yük) Sigortaları istediğiniz teminat türüne göre sizlere hizmet vermektedir. Kıymet Sigortaları, deniz, kara veya hava yolu ile kişilerin yanlarında taşınan nakit, altın ve ya gümüş gibi kıymetli eşyalar için sunulan üründür. Kara, deniz, hava ve demir yolu ile taşımacılık yapan nakliye firmaları, malların herhangi bir hasara veya ziyana uğraması sonucunda ortaya çıkan sorumluluğu Taşıyıcı Sorumluluk Sigortaları ile teminat altına alınmaktadır. Yat Sigortaları ile yazın sıcak havada tekneniz ile gezinti yapmak istediğinizde, hiçbir sıkıntı yaşamamanız için sizleri güvence altına almak için hazırlanan bir üründür.

 

MÜHENDİSLİK SİGORTALARI

 

İnşaat işi pek çok risk barındırmaktadır ve uzun zaman almaktadır. HDI Sigorta, inşaatınız boyunca sizi güvence altına almak için İnşaat Tüm Riskler sigortasını sizlere sunmaktadır. Montaj Tüm Riskler sigortası, tek poliçede birçok sigorta çeşidini toplayarak takibi daha kolay bir çözüm sunmaktadır. Fabrikaların vazgeçilmez unsuru makineleriniz bozulup işiniz aksamasın diye Makine Kırılması Sigortası da ürünler arasındadır. Bunların yanında Elektronik Cihaz Sigortası ve Doğal Gaz Paket Sigortası da HDI Sigorta ürünleri arasındadır.

 

TARIM SİGORTALARI

 

Çiftçiler daha iyi çalışsın, ürünler daha verimli olsun diye HDI Sigorta çiftçilerin de yanında. Sigorta şirketi, Devlet Destekli Bitkisel Ürün Sigortası ile ürünlerin başına gelebilecek heyelan ve sel gibi doğal afet durumlarında meydana gelen eksilmeyi karşılamaktadır. Devlet Destekli Hayvan Hayat Sigortası sayesinde sigortaya kabul edilen haller sebebiyle meydana gelen ölümler ve zorunlu kestirmelerin doğrudan doğruya maddi zararı karşılamaktadır. Devlet Destekli Kümes Hayvanları Sigortası ile kapalı sistemde üretilen kümes hayvanlarının sigorta kapsamında meydana gelen zararları temin etmektedir. Bunların dışında Devlet Destekli Sera Sigortası ve Devlet Destekli Su Ürünleri Sigortası da sigorta şirketinde bulunmaktadır.

 

HDI Sigorta Anlaşmalı Kurumlar

HDI Sigorta'nın müşterileri için anlaşma sağladığı kurumları bu sayfadan detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Herhangi bir sağlık durumu söz konusu olduğunda ve anlaşmalı kurumlarda tedavi olduğunuzda, HDI Sigorta tedavi masraflarınızı karşılamaktadır. 

 

HDI Sigorta Anlaşmalı Servisler

HDI Sigorta’nın aracınızın servisi için oto servis noktaları ile anlaşmaları bulunmaktadır. Oto Tamir Servisleri, Cam Servisleri, Mini Onarım Servisleri ve Radyo-Teyp Servisleri için şirketin bu sayfasından bulunduğunuz ili ve ilçeyi seçerek, yaralanabileceğiniz yerleri görebilirsiniz.

 

HDI Sigorta Acenteleri

Türkiye’nin her bir yanında bulunan HDI Sigorta 1300 acentesi ile, birçok şehirde acenteliğe sahiptir. Şirketin sitesinde bulunan acenteler kısmından yaşadığınız şehri seçip buradan size en yakın acenteyi bulabilirsiniz.

 

HDI Sigortayı Tercih Etmeniz İçin 5 Neden

-Alman sigorta devlerinden Talanx Group üyesi olan HDI Sigorta, Alman kalitesi ile arkanızda duruyor ve 2006 yılından beri Türk müşterilerine kaliteli hizmet sağlıyor.

-HDI Sigorta’nın ürün çeşitliliği çok geniş olup, bütün bireysel ve kurumsal sigorta ihtiyaçlarınıza cevap verebilmektedir.

-HDI Sigorta’nın oto servis ağı oldukça geniştir. Bu sebeple, HDI Sigorta müşterileri en kolay şekilde oto tamir servislerinden yararlanabilmektedirler.

-HDI Sigorta, gün boyu çalışan kolay hat ile hasar kayıt ve poliçe sorgulama gibi hizmetlere hızla ulaşabilirsiniz.

- HDI Sigorta’nın oldukça kullanışlı sitesinde, istediğiniz sigorta türüne dair bütün detayları bulabilirsiniz.

 

Hızlı Destek İstasyonu Nedir?

Yolda kalan müşteriler için HDI Sigorta’nın destek bölümüdür. Yürür durumdaki aracınızı vale yardımıyla Hızlı Destek İstasyonu’na getirerek gerekli işlemleri yaptırabilirsiniz. Eğer araç yürür durumda değilse çekici yardımıyla istasyona getirilir.

 

Sigorta Cini HDI Sigorta Ürünleri

Sigorta Cini’nin HDI Sigorta güvencesiyle sunduğu trafik sigortası, konut sigortası, sağlık sigortası, ferdi kaza sigortası gibi ihtiyaç duyduğunuz bireysel ve kurumsal sigorta ürünlerine en uygun fiyat ve koşullarla kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Bunun için Sigorta Cini ana sayfasında bulunan teklif formunu doldurmanız sayesinde hizmet fiyatları ve detayları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.olabilirsiniz. 

 

HDI Sigorta’nın Müşteri Memnuniyeti Anlayışı

HDI Sigorta, müşterilerinin her şeyin en iyisine layık olduğunu düşünmektedir. Müşterilere daha iyi hizmet sağlayabilmek ve müşteri memnuniyetini kalıcı kılmak için Müşteri Memnuniyet Anayasası’nı oluşturdular. Temel ilke müşterilere daha iyi hizmet sunmaktır. Müşterilerin ürünlerle ve hizmetlerle ilgili herhangi bir sıkıntısı ve ya önerisi varsa bunlara çözüm isteme hakkına sahiptiler. HDI Sigorta bu şikayetlerden yola çıkarak hizmet kalitesinin artmasını hedeflemektedir. HDI Sigorta, şikâyet sürecini ISO10002 Müşteri Memnuniyeti ve Şikâyet Yönetim Sistemi’ne göre yönetmektedir.

Müşterilerine ilgi gösterdikleri gibi çalışanlarına da ilgi gösteren HDI Sigorta, çalışanların, şirket hedefleri doğrultusunda aynı yöne bakmalarını sağlar. Çalışanlarını açık iletişime teşvik eder, takım ruhunu geliştirir ve biz bilincini yaratmaya çalışır.

 

HDI Sigorta İletişim Bilgileri

Adres: Genel Müdürlük/Tatlısu Mahallesi Arif Ay Sokak HDI Sigorta Binası No: 6 Ümraniye / İstanbul

Telefon: (0216) 600 60 00

Fax: (0216) 600 60 10

Mail: info@hdisigorta.com.tr

Site: http://www.hdisigorta.com.tr

 

Hızlı Destek İstasyonu

Telefon: 444 8 434

Fax: (0216) 600 61 07

Mail: hdi@hdisigorta.com.tr

KAPAT
Verileriniz size karşılaştırmalı sigorta teklifleri sunabilmek amacıyla alınmaktadır.
Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Aktarılmasına İlişkin Aydınlatma Metni’ne buradan ulaşabilirsiniz.
Gizlilik ve Web Kullanım Şartları’na buradan ulaşabilirsiniz.
Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. (Sigorta Cini) e-posta, SMS, sosyal medya, telefon ve/veya diğer iletişim araçlarıyla bana ulaşarak tarafıma özel her türlü sigortacılık ürünlerine yönelik tanıtım ve reklam içerikli ticari elektronik ileti gönderilmesine ve bu amaçla sınırlı olmak üzere; ürün, hizmet ve kampanyalarla ilgili kişisel verilerimin işlenmesine ve Sigorta Cini’nin tedarikçileriyle paylaşılmasına izin verdiğimi kabul ve beyan ediyorum.
X

Canlı yardım ile görüşmek için buraya tıklayabilirsiniz.

close

Aşağıdaki alanları doldurduktan sonra Başlat butonuna basarak sigorta danışmanınızla canlı görüşmenizi başlatabilirsiniz.

Lütfen telefon numaranızı giriniz.