Güneş Sigorta Şirketi Hakkında

1957 yılında sadece 2,5 milyon TL ana sermaye ile kurulan Güneş Sigorta, bugün 500 Milyon TL’ye yakın toplam sermayesi ile sektörü şekillendiren firmalar arasında yer almaktadır. Türkiye’nin en saygın sigorta firmaları arasında gösterilen Güneş Sigorta; 15 bölge müdürlüğü, 3 temsilciliği ve 3000’in üzerinde satış kanalı ile hizmet vermektedir.

 

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) desteğiyle kurulan ve uzman kadrosuyla operasyonel gücünü her geçen gün artıran Güneş Sigorta, tam 60 yıldır müşteri merkezli hizmet anlayışını sürdürmektedir. Hem özel hem de kamu iştirakleri tarafından desteklenen ve bu kurumlar tarafından sürdürülen projelere finansör olan Güneş Sigorta, yıllara dayalı teknik birikimi ve tecrübesi ile müşterilerine esnek çözümler sunmaktadır.

 

Güneş Sigorta Ürünleri

 

ARAÇ SİGORTALARI

 

Hem trafik sigortası hem de kasko sigortası hizmetleri veren Güneş sigorta, trafik kazalarına karşı sizi, aracınızı ve 3. şahıslara ait olası zararları güvence altına alır. Firma tarafından sunulan “Genişletilmiş Kasko” ve “Muafiyetli Genişletilmiş Kasko” hizmetleri, esnek poliçe seçenekleri sayesinde en uygun fiyatlarla aracınızı sigortalamanıza olanak tanır. Makul fiyatlar ile gerçekleştirebileceğiniz “Pert Kasko” opsiyonu, aracınız sadece perte ayrıldığında (%60 ve üzeri hasar aldığında) devreye girer. “Yeşil Kasko” hizmeti ise, %100 elektrikle çalışan doğa dostu aracınızı bataryaları ile birlikte güvence altına alır.

 

KONUT SİGORTALARI

 

Konut sigortası ya da ev sigortası, hanenizi deprem, sel, su baskını, heyelan, hırsızlık ve yangın gibi risklere karşı güvende tutmanızı sağlar. Güneş sigorta tarafından sunulan “Güneşli Ev”, “Güneşli Ev Ekstra” ve “Güneş Pratik Ev” sigorta paketleri, evinizde gönül rahatlığı ile yaşamanıza destek olur. Geniş güvenceler sağlayan konut sigorta paketlerinin yanı sıra, zorunlu deprem sigortası (DASK) ve site ortak alan sigortası da Güneş sigorta aracılığıyla yaptırılabilir.

 

İŞ YERİ SİGORTALARI

 

İş yeri sigortası; kendinizin, çalışanlarınızın ve ailenizin geleceğini güvence altına almanızı sağlar. Güneş Sigorta’nın sunduğu: “İş Yeri Ekstra”, “Kapsamlı İş Yeri Sigortası”, “Eczane Paket Sigortası”, “Otel Paket Sigortası” ve “Akaryakıt Paket Sigortası” ürünleri ile iş yerinize ve çalışma alanınıza en uygun sigortayı yaptırabilirsiniz.

 

SAĞLIK SİGORTALARI

 

Güneş sağlık sigortası paketleri, sağlığınızı emin ellere bırakmanıza yardımcı olur. “Okyanus Sağlık Sigortası” ve “Yakamoz Sağlık Sigortası” seçenekleri, ek bir prim ya da ücret ödemeden özel sağlık hizmetlerinden yararlanabilmenize olanak tanır. “İksir Sağlık Sigortası” da bütçenizi yormadan kapsamlı tedavi ve tıbbi bakım hizmetlerine ulaşmanıza destek olur. Güneş Sigorta; “Özel Sağlık Sigortası” ve “Ferdi Kaza Sigortası” ile hastalık, vefat ya da tıbbi yardım durumları için ileriye dönük çözümler sunar. “Seyahat Sağlık Sigortası” ise, tatilde veya iş gezisinde karşılaşabileceğiniz risklere karşı güvence sağlar.

 

EĞİTİM SİGORTALARI

 

Eğitim sigortaları, çocuğunuzun düzenli bir eğitim alabilmesi ve eğitim sürecinin yarıda kalmaması için büyük önem taşır. Güneş Sigorta tarafından sunulan kapsamlı eğitim sigortası, orta ya da uzun vade (1 yıldan 20 yıla kadar) olanakları ile eğitim masraflarını teminat altına alabilmenize yardımcı olur.

 

DİĞER SİGORTALAR

 

Güneş sigorta, genel sağlık sigorta hizmetlerinin yanında sorumluluk sigortası, seyahat sigortası, hayat sigortası, mühendislik sigortası ve yat sigortası gibi geniş bir ürün yelpazesine de sahiptir. Örneğin; eşya sigortası ve nakliyat sigortası ile şehirlerarası ya da şehir içi nakliye işlemlerinde eşyalarınızı güvence altına alabilirsiniz. Tarım sigortası ve hayvansal ürün sigortası sayesinde dolu, sel, su taşkınları, fırtına, yıldırım, deprem, kaza ve yangın gibi risklere karşı mahsullerinizi ve hayvanlarınızı koruyabilirsiniz.

 

Güneş Sigorta Anlaşmalı Kurumlar

Güneş Sigorta’nın anlaşmalı olduğu sağlık kurumlarına buradan ulaşabilirsiniz. Poliçe adı, paket adı, kurum türü ve bulunduğunuz şehir bilgilerini sırasıyla girerek size en yakın anlaşmalı sağlık kurumlarını hızlıca görüntüleyebilirsiniz.

 

Güneş Sigorta Anlaşmalı Servisler

Güneş Sigorta’nın anlaşmalı olduğu araç servislerine buradan ulaşabilirsiniz. Servis tipi bölümünde yer alan “Anlaşmalı Tamir Servisi”, “Cam Servisleri”, “Radyo Teyp Servisleri” veya “Mini Onarım Servisleri” hizmetlerinden herhangi birini seçebilirsiniz. Servis türü opsiyonları içinden; “Yetkili Servisler”, “Özel Servisler” ya da “Güneş Özel Servisler” seçeneklerinden istediğinizi tercih edebilirsiniz. Ardından, aracınızın markası ile birlikte bulunduğunuz il ve ilçeyi de belirterek size en yakın araç servislerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

Güneş Sigortayı Tercih Etmeniz için 5 Neden

- Hem bireysel hem de kurumsal anlamda profesyonel bir vizyona ve müşteri öncelikli bir hizmet anlayışına sahip olan Güneş Sigorta, 60 yıllık deneyimi ve geniş ürün yelpazesi ile her branşta faaliyet göstermektedir.

- Geniş teminat seçenekleri, kapsamlı poliçe opsiyonları, avantajlı taksit olanakları ve cazip sigorta fiyatları ile öne çıkan Güneş Sigorta, müşterilerin taleplerine ve isteklerine en uygun çözümler sunar.

- E-Acente, sağlık provizyon, hasar dosya sorgulama, poliçe takip ve pirim detaylarının kontrolü gibi işlemlere online ekran üzerinden kolaylıkla ulaşılabilmek mümkündür.

- Güneş Sigorta, gün boyu çalışan müşteri destek hattı ile hasar kayıt, poliçe sorgulama, hizmet kapsamı hakkında bilgi alma ve yol yardımı gibi hizmetlere hızlı bir şekilde erişebilmenizi sağlar.

- Güneş Sigorta, anlaşmalı sağlık kuruluşları ve anlaşmalı araç servis hizmetleri sayesinde bulunduğunuz yere en yakın noktadaki kuruluşa kolayca ulaşabilme ve sigorta kapsamı içindeki teminatlardan eksiksiz olarak faydalanabilme olanağı sunar.

 

Güneş Sigorta İletişim Bilgileri

Adres: Güneş Plaza, Büyükdere Cad. No:110. Esentepe-Şişli/İSTANBUL.

Telefon: 0850 222 1957

Faks: (0212) 355 6464

E-Posta: bilgi@gunessigorta.com.tr

Web: www.gunessigorta.com.tr

KAPAT
Kişisel verilerimin aşağıda okuduğum aydınlatma formu uyarınca işlenmesini onaylıyorum. Sigorta Cini’nin yukarıda belirtmiş olduğum bilgiler ile aşağıda okuduğum koşullar uyarınca benimle ticari iletişime geçmesini onaylıyorum.
Kişisel Verilerin İşlenmesine ilişkin Aydınlatma ve Ticari İletişim Onayı
Bu aydınlatma formu 6698 sayılı “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” (“Kanun”) madde 10 gereğince hazırlanmış olup, bu formla özel nitelikli kişisel verileriniz de dahil kişisel verilerinizin işlenmesine ve aktarılmasına ilişkin yöntem, amaç, hukuki sebepler ile kişisel verilerin korunmasına ilişkin haklarınız ile ilgili bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. (“Şirket”)’nin sigorta şirketleri ile sözleşmesel ilişkisine dayanarak sigorta aracısı sıfatı altında sunduğu sigorta şirketleri ürün ve hizmetleri ile bireysel emeklilik ürün ve hizmetlerinden faydalanmak amacıyla Şirket’e vermiş olduğunuz veya Şirketimizin teknik personelleri ve şubeleri tarafından yahut çeşitli kanallardan temin edilen her türlü kişisel bilgilerinizi Kanun kapsamında işlemekteyiz. Kişisel verileriniz (isminiz, soyisminiz, T.C. kimlik numaranız, doğum tarihi ve yeriniz, cep ve telefon numaranız, elektronik posta adresiniz, adresiniz, ilgili sigorta ürününe özel poliçe teklifi oluşturulması veya poliçe oluşturulması için gerekli kişisel verileriniz – ör: trafik poliçesi için ilçe ve şehriniz, marka, plaka, ruhsat no, motor no, şasi no, asbis no, model ve yılı, kullanım detayı, araç bilgileri; DASK poliçesi için ev / iş yeri adres bilgileriniz) sizlere en uygun reklamlar, sigorta ürünlerine dair genel ve özel kampanyalar, avantajlar, sigorta ürün ve hizmet tanıtımları, müşteri memnuniyeti uygulamaları, pazar araştırmaları ve sigorta aracılığına dair hizmetlerin ihtiyaca göre tasarlanması amacıyla Sigorta Cini tarafından bilgi vermek ve bunları sunmak dahil olmak üzere sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek amacıyla 5 (beş) yıl boyunca saklanacak ve kullanılacaktır. Adı geçen kişisel verileriniz size sigorta ürün ve hizmetlerinin sunumu, bilgilendirme ve pazarlama faaliyetleri yürütebilmek amacıyla birlikte çalıştığımız ve gizlilikle yükümlü call center’lara, veri depolama ve mesaj yönetimi alt yapı hizmeti sunan şirketlere iletilebilir.

Yukarıda adı geçen kişisel verileriniz, istek ve talebiniz halinde ise özel nitelikli kişisel verileriniz (sağlık beyanınız vb), aracısı olduğumuz sigorta şirketleri üzerinden poliçe teklifi oluşturulabilmesi, poliçe oluşturularak sigorta ürün ve hizmetlerinin (ek hizmet ve destek hizmetleri de dahil) sizlere sunulabilmesi, sözleşme akdedilmesi, sigorta aracısı olarak yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi (ör. Kimlik tespiti yapılması, bilgilendirme yükümlülükleri, tahsilat, ödemeler vs), tüm kayıt ve belgelerin düzenlenebilmesi, yerel ve uluslararası yasal mevzuatın öngördüğü bilgi saklama, raporlama, bilgilendirme, vergi, uluslararası yaptırımlar ve sair yükümlülüklere uyulabilmesi, bilgi işlem gereksinimleri, sistemsel yapısı, alınan destek hizmetlerinin gerekliliği, bu hizmet ve ürünlere ilişkin olarak sizlere gerekli bilgilerin aktarılması amacıyla iletişim kurulabilmesi, karşılaştırmalı ürün ve/veya hizmet teklifi, modelleme, raporlama, tazminat değerlendirme ve ödemeleri, mevcut veya yeni ürün çalışmaları ve/veya geliştirmeleri, potansiyel müşteri tespiti gibi amaçlar için işlenmekte ve aracısı olduğumuz sigorta şirketlerine iletilmektedir.

Kişisel verileriniz ayrıca, yasal olarak T.C. Hazine Müsteşarlığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) gibi idari ve resmi makamlarla, Şirketimiz doğrudan ve dolaylı hissedarları ile yurtdışı iştirakleri ve acentesi bulunduğumuz sigorta şirketleri ile destek hizmeti alınan yurt içi-yurt dışı üçüncü kişilerle, bağımsız denetim şirketleri ile, Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik mevzuatı uyarınca aktarıma izin verilen kuruluşlara, vergi daireleri, bakanlıklar, MASAK, Sosyal Güvenlik Kurumu gibi hukuki zorunluluklar nedeniyle ve yasal sınırlamalar çerçevesinde işlenebilecektir.

Kişisel verileriniz, genel müdürlük yahut şubelerimiz, web sitemiz teklif alma modülü üzerinden yapılmış başvurular, ATM’ler, internet ve mobil şubemiz, çağrı merkezlerimiz, sosyal medya, Kimlik Paylaşım Sistemi, Adres Paylaşım Sistemi, SMS kanalları, SGK kayıtları gibi yöntemler ile sözlü, yazılı veya elektronik ortamda veya ilerde kurulacak/oluşabilecek diğer kanallar vasıtasıyla toplanmakta olup, mevzuat gereğince kanuni süreler boyunca yurt içi ve/veya yurtdışında saklanmakta ve/veya işlenmektedir.

Aile üyeniz, arkadaşınız gibi üçüncü bir kişinin kişisel verilerini bize iletiyorsanız bu konuda hem ilgili üçüncü kişiyi bilgilendiriniz hem de bizlere bu üçüncü kişinin iletişim bilgilerini bildirerek kendisini kişisel verileri konusunda aydınlatmamızı ve hakları konusunda bilgilendirmemizi sağlayınız.

Kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili olarak Kanunun 11. maddesi gereğince, yukarıda sayılan bilgi/belge/veri işleme, aktarım ve toplama onayına istinaden herhangi bir zamanda Şirketten; kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme, işlenmiş kişisel verilerinize ilişkin bilgi talep etme, verilerinizin işlenme amacını, bu veriler ve bilgilerin amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını ve kimlere aktarıldığını öğrenme, gerek Şirket kayıtlarında gerekse de Şirket tarafından aktarılan üçüncü kişilerdeki eksik ya da yanlış verilerinin düzeltilmesini, verilerin işlenme sebebi ortadan kalkmış ise silinmesini/yok edilmesini/anonim hale getirilmesini isteme, işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kişisel verileri işbu madde kapsamında verilen onayınıza ya da kanuna aykırı olarak işlenmiş ise bu onayınıza ya da kanuna aykırı veri işlemeden doğmuş doğrudan zararlarınızın tazminini talep etme haklarına sahipsiniz.

Sigorta Cini’nin sizinle ticari iletişime geçmesini istemiyorsanız, veya Kişisel verilerinize dair bilgi, talep ve şikayetleriniz için bizlere 0850 222 99 96 numaralı telefon veya infogm@sigortacini.com.tr mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Resmi makamlardan kullanıcıya yönelik bir suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi ve/veya kullanıcının Sigorta Cini / Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. sistemlerinin çalışmasına engel olacak ya da işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde, Sigorta Cini / Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş., kullanıcının kimlik bilgilerini araştırma ve yetkili mercilere bildirimde bulunma hakkına sahiptir. Sitemizde veri güvenliğiniz için güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır. Bununla beraber internetin yapısı gereği bilgiler yetkisiz 3. kişilerce ele geçirilerek alınıp kullanılabilir. Bu tip yetkisiz kişilerin verebileceği zararlardan Sigorta Cini sorumlu değildir. Web sitemizin kullanımı ve gizliliği ile websayfa altlarında yer alan Gizlilik Sözleşmesi metnini okumanızı rica ederiz.

Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. web sitesinde yer alan web sayfalarına ilişkin tüm haklar saklıdır. ©

Mersis No: 0645035012000011
X