Doğa Sigorta Şirketi Hakkında

 

Sigortacılık sektörüne iddialı bir şekilde giriş yapan ve 35 yılı aşkın süredir birçok yeniliğe imza atan Doğa Sigorta; oto kaza sigortaları, sağlık sigortaları, konut sigortaları, işyeri sigortaları ve yangın sigortaları gibi farklı branşlarda hizmet sağlamaktadır. Türkiye geneline yayılmış olan yüzlerce acentesi, 6 bölge temsilciliği, uzman personel kadrosu ve etik değerlere bağlılığı ile bilinen Doğa Sigorta, müşterilerine hızlı, pratik ve cazip teklifler sunmaktadır.

Hizmet, oto kaza, eğitim, girişim, bilişim, gayrimenkul ve sağlık gibi alanların çalışma sistemlerini ve sektörel detaylarını yakından takip eden Doğa Sigorta, kaliteli ve profesyonel hizmet anlayışını sürdürülebilir hale getirmiştir.

 

Doğa Sigorta Ürünleri

 

OTO KAZA SİGORTALARI

 

Kara yollarında seyreden motorlu araçlar tarafından her yıl düzenli olarak yaptırılması gereken zorunlu trafik sigortası, poliçede belirtilen hususlar dahilinde ve olası bir kaza durumunda kazaya karışan üçüncü şahısların zararlarını karşılar. Aynı şekilde, kazaya karışan öteki aracın trafik sigortası da diğer şahsın maddi ve manevi zararlarını ödemekle sorumlu tutulur. Kazanın niteliği, kural ihlali, sürücülerin haklılık durumu ya da kazanın gerçekleşme şekli gibi hususlar, karşılıklı sigorta ödeme kapsamını belirler.

Doğa Sigorta tarafından uygun fiyatlarla sunulan zorunlu trafik sigortası hizmetinin yanı sıra, kasko sigortası da yaptırarak aracınızı tüm risklere karşı güvence altına alabilirsiniz.

 

OTO DIŞI KAZA SİGORTALARI

 

Doğa Sigorta ürünleri içerisinde bulunan oto dışı kaza sigortaları; evinizi, ailenizi ve kendinizi güvence altına almanızı sağlar. Doğal destek ferdi kaza sigortası sayesinde kritik hastalıklar, sürekli hastalıklar, vefat ve acil diş tedavi teminatlarına sahip olabilirsiniz. Ferdi kaza sigortası, seyahat sigortası ve sorumluluk sigortaları ile kendinize ve sevdiklerinize güvenli bir hayat sunabilirsiniz. Ayrıca, eğitim ferdi kaza sigorta desteği ile çocuklarınızın kesintisiz ve kaliteli bir eğitim almasını da sağlayabilirsiniz.

 

YANGIN SİGORTALARI

 

DOĞA Yangın Sigortaları; ev, iş yeri, atölye, akaryakıt istasyonu, otel, pansiyon ve ofis gibi meskenlerin kısa, orta ya da uzun vadeli olarak teminat altına alınabilmesini mümkün kılar. Doğa Sigorta tarafından sunulan “Konut Paket Sigorta Poliçesi”, evinizi ve içindeki eşyaları koruyabilmenize destek olur. “Kobi Paket Sigorta Poliçesi”; ofis, atölye, fabrika ya da iş yerlerini farklı poliçe seçenekleri ile daha güvenli hale getirir. Zorunlu Deprem Sigortası (Dask) ise depremin yıkıcı etkilerine karşı sahip olduğunuz konutların teminatını sağlar.

 

MÜHENDİSLİK SİGORTALARI

 

“Makine Kırılması Sigortası”, “Elektronik Cihaz Sigortası”, “İnşaat Sigortası” ve “Montaj Sigortası” gibi hizmetler, mühendislik sigorta ürünleri arasında yer alır. DOĞA Mühendislik Sigortaları, üretim sürecinin aksamasına, bozulmasına veya yavaşlamasına neden olabilecek tüm riskleri teminat kapsamı içine alır. KOBİ, fabrika ya da atölye içindeki bazı taşınmazları, spesifik özelliklere sahip olan eşyaları ve diğer önemli araçları da teminat kapsamına dahil edebilmek mümkündür.

 

NAKLİYAT SİGORTALARI

 

Nakliye sigortası, bir lokasyondan diğerine doğru ilerleyen nakliye aracının içindeki eşyaları kapsayan bir güvenlik teminatıdır. Müşteriler, nakliye esnasında mallarının hasar görmesi, kaybolması veya gecikmesi riskleri ile her zaman için karşı karşıya kalabilmektedir. Eşya sigortası ile birlikte yaptırılabilen ya da geniş teminat detayları ile zenginleştirilebilen nakliyat sigortaları; hırsızlık, yangın, eşyaların kırılması ve benzeri diğer tehlikelere karşı birtakım teminatlar sunar. Doğa Sigorta hizmetleri içerisinde yer alan nakliyat sigortaları; “Emtia Nakliyat Sigortaları”, “Yurtiçi Taşıyıcı Sorumluluk Sigortaları” ve “CMR Sigortaları” şeklinde sıralanabilir.

 

SAĞLIK SİGORTALARI

 

“Doğru Adım Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” ve “Yabancı Uyruklulara Özel Turuncu Sağlık Sigortası”, firma tarafından sunulan başlıca sağlık sigortası ürünleri arasında bulunmaktadır. Genel sağlık sigortasına ek ya da tamamlayıcı olarak sunulan özel sağlık sigortası; kişileri kaza, hastalık ve yaralanma gibi risklere karşı güvence altına alır. Sağlık sigortası, sigortalının tıbbi ve cerrahi masraflarını karşılayan bir tür teminat çeşidi olarak da düşünülebilir. Özel sağlık sigortası; muayene, tetkik, tedavi, tahlil, rehabilitasyon, ameliyat ve ilaç temini gibi klinik hizmetlerin tamamını veya bir bölümünü karşılayabilir.

 

Doğa Sigorta Anlaşmalı Kurumlar

Doğa Sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kurumları ile ilgili genel bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Yaşadığınız il ve ilçe, sağlık sigortanızın poliçe türü ve almak istediğiniz sağlık hizmeti bilgilerini seçerek size en yakın anlaşmalı sağlık kuruluşlarını görüntüleyebilirsiniz.

 

Doğa Sigorta Anlaşmalı Servisler

Doğa Sigorta’nın anlaşmalı oto servislerine buradan ulaşabilirsiniz. Yetkili anlaşmalı servis, özel anlaşmalı servis, anlaşmalı cam servisi, mini onarım servisi ya da ses cihazı servisi opsiyonlarından herhangi birini, aracınızın markasını, bulunduğunuz il ve ilçeyi belirleyerek, size en yakın anlaşmalı servisleri görüntüleyebilirsiniz.

 

Doğa Sigortayı Tercih Etmeniz için 5 Neden

- İşlevsel bilgi ağı ve 1000’in üzerinde acentesi ile hizmet sunan Doğa Sigorta, hem bireysel hem de kurumsal taleplere pratik ve net çözümler sunar.

- İnovatif ürünlere ve çağın gereklerine hızla adapte olan Doğa Sigorta, hizmet öncesi ve hizmet sonrası süreçte sizlere en uygun seçenekler ile gelir.

 - Genişletilebilir poliçe destekleri ve esnek teminat opsiyonları sunan firma, poliçenizi dilediğiniz gibi yönetebilmenize yardımcı olur.

- Ülke geneline yayılan araç servis ağı ve anlaşmalı sağlık kurumları sayesinde bulunduğunuz yere en yakın hizmet noktasına kolaylıkla erişebilmek mümkündür.

- Hasar dosya sorgulama ekranı, acil yol yardım desteği, hızlı iletişim kanalları, cazip poliçe fiyatları, yaygın hizmet ağı ve yenilikçi hizmet anlayışı ile bilinen Doğa Sigorta, müşterilerine premium ayrıcalıklar sağlar.

 

Doğa Sigorta İletişim Bilgileri

Adres: Spine Tower No:243 Büyükdere Cad., 34398 Maslak/İstanbul

Telefon: (0212) 212 36 42

Faks: (0212) 212 36 44

Müşteri Hizmetleri: 0 (850) 811 51 00

E-Posta: info@dogasigorta.com

Web: www.dogasigorta.com

KAPAT
Kişisel verilerimin aşağıda okuduğum aydınlatma formu uyarınca işlenmesini onaylıyorum. Sigorta Cini’nin yukarıda belirtmiş olduğum bilgiler ile aşağıda okuduğum koşullar uyarınca benimle ticari iletişime geçmesini onaylıyorum.
Kişisel Verilerin İşlenmesine ilişkin Aydınlatma ve Ticari İletişim Onayı
Bu aydınlatma formu 6698 sayılı “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” (“Kanun”) madde 10 gereğince hazırlanmış olup, bu formla özel nitelikli kişisel verileriniz de dahil kişisel verilerinizin işlenmesine ve aktarılmasına ilişkin yöntem, amaç, hukuki sebepler ile kişisel verilerin korunmasına ilişkin haklarınız ile ilgili bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. (“Şirket”)’nin sigorta şirketleri ile sözleşmesel ilişkisine dayanarak sigorta aracısı sıfatı altında sunduğu sigorta şirketleri ürün ve hizmetleri ile bireysel emeklilik ürün ve hizmetlerinden faydalanmak amacıyla Şirket’e vermiş olduğunuz veya Şirketimizin teknik personelleri ve şubeleri tarafından yahut çeşitli kanallardan temin edilen her türlü kişisel bilgilerinizi Kanun kapsamında işlemekteyiz. Kişisel verileriniz (isminiz, soyisminiz, T.C. kimlik numaranız, doğum tarihi ve yeriniz, cep ve telefon numaranız, elektronik posta adresiniz, adresiniz, ilgili sigorta ürününe özel poliçe teklifi oluşturulması veya poliçe oluşturulması için gerekli kişisel verileriniz – ör: trafik poliçesi için ilçe ve şehriniz, marka, plaka, ruhsat no, motor no, şasi no, asbis no, model ve yılı, kullanım detayı, araç bilgileri; DASK poliçesi için ev / iş yeri adres bilgileriniz) sizlere en uygun reklamlar, sigorta ürünlerine dair genel ve özel kampanyalar, avantajlar, sigorta ürün ve hizmet tanıtımları, müşteri memnuniyeti uygulamaları, pazar araştırmaları ve sigorta aracılığına dair hizmetlerin ihtiyaca göre tasarlanması amacıyla Sigorta Cini tarafından bilgi vermek ve bunları sunmak dahil olmak üzere sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek amacıyla 5 (beş) yıl boyunca saklanacak ve kullanılacaktır. Adı geçen kişisel verileriniz size sigorta ürün ve hizmetlerinin sunumu, bilgilendirme ve pazarlama faaliyetleri yürütebilmek amacıyla birlikte çalıştığımız ve gizlilikle yükümlü call center’lara, veri depolama ve mesaj yönetimi alt yapı hizmeti sunan şirketlere iletilebilir.

Yukarıda adı geçen kişisel verileriniz, istek ve talebiniz halinde ise özel nitelikli kişisel verileriniz (sağlık beyanınız vb), aracısı olduğumuz sigorta şirketleri üzerinden poliçe teklifi oluşturulabilmesi, poliçe oluşturularak sigorta ürün ve hizmetlerinin (ek hizmet ve destek hizmetleri de dahil) sizlere sunulabilmesi, sözleşme akdedilmesi, sigorta aracısı olarak yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi (ör. Kimlik tespiti yapılması, bilgilendirme yükümlülükleri, tahsilat, ödemeler vs), tüm kayıt ve belgelerin düzenlenebilmesi, yerel ve uluslararası yasal mevzuatın öngördüğü bilgi saklama, raporlama, bilgilendirme, vergi, uluslararası yaptırımlar ve sair yükümlülüklere uyulabilmesi, bilgi işlem gereksinimleri, sistemsel yapısı, alınan destek hizmetlerinin gerekliliği, bu hizmet ve ürünlere ilişkin olarak sizlere gerekli bilgilerin aktarılması amacıyla iletişim kurulabilmesi, karşılaştırmalı ürün ve/veya hizmet teklifi, modelleme, raporlama, tazminat değerlendirme ve ödemeleri, mevcut veya yeni ürün çalışmaları ve/veya geliştirmeleri, potansiyel müşteri tespiti gibi amaçlar için işlenmekte ve aracısı olduğumuz sigorta şirketlerine iletilmektedir.

Kişisel verileriniz ayrıca, yasal olarak T.C. Hazine Müsteşarlığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) gibi idari ve resmi makamlarla, Şirketimiz doğrudan ve dolaylı hissedarları ile yurtdışı iştirakleri ve acentesi bulunduğumuz sigorta şirketleri ile destek hizmeti alınan yurt içi-yurt dışı üçüncü kişilerle, bağımsız denetim şirketleri ile, Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik mevzuatı uyarınca aktarıma izin verilen kuruluşlara, vergi daireleri, bakanlıklar, MASAK, Sosyal Güvenlik Kurumu gibi hukuki zorunluluklar nedeniyle ve yasal sınırlamalar çerçevesinde işlenebilecektir.

Kişisel verileriniz, genel müdürlük yahut şubelerimiz, web sitemiz teklif alma modülü üzerinden yapılmış başvurular, ATM’ler, internet ve mobil şubemiz, çağrı merkezlerimiz, sosyal medya, Kimlik Paylaşım Sistemi, Adres Paylaşım Sistemi, SMS kanalları, SGK kayıtları gibi yöntemler ile sözlü, yazılı veya elektronik ortamda veya ilerde kurulacak/oluşabilecek diğer kanallar vasıtasıyla toplanmakta olup, mevzuat gereğince kanuni süreler boyunca yurt içi ve/veya yurtdışında saklanmakta ve/veya işlenmektedir.

Aile üyeniz, arkadaşınız gibi üçüncü bir kişinin kişisel verilerini bize iletiyorsanız bu konuda hem ilgili üçüncü kişiyi bilgilendiriniz hem de bizlere bu üçüncü kişinin iletişim bilgilerini bildirerek kendisini kişisel verileri konusunda aydınlatmamızı ve hakları konusunda bilgilendirmemizi sağlayınız.

Kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili olarak Kanunun 11. maddesi gereğince, yukarıda sayılan bilgi/belge/veri işleme, aktarım ve toplama onayına istinaden herhangi bir zamanda Şirketten; kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme, işlenmiş kişisel verilerinize ilişkin bilgi talep etme, verilerinizin işlenme amacını, bu veriler ve bilgilerin amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını ve kimlere aktarıldığını öğrenme, gerek Şirket kayıtlarında gerekse de Şirket tarafından aktarılan üçüncü kişilerdeki eksik ya da yanlış verilerinin düzeltilmesini, verilerin işlenme sebebi ortadan kalkmış ise silinmesini/yok edilmesini/anonim hale getirilmesini isteme, işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kişisel verileri işbu madde kapsamında verilen onayınıza ya da kanuna aykırı olarak işlenmiş ise bu onayınıza ya da kanuna aykırı veri işlemeden doğmuş doğrudan zararlarınızın tazminini talep etme haklarına sahipsiniz.

Sigorta Cini’nin sizinle ticari iletişime geçmesini istemiyorsanız, veya Kişisel verilerinize dair bilgi, talep ve şikayetleriniz için bizlere 0850 222 99 96 numaralı telefon veya infogm@sigortacini.com.tr mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Resmi makamlardan kullanıcıya yönelik bir suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi ve/veya kullanıcının Sigorta Cini / Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. sistemlerinin çalışmasına engel olacak ya da işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde, Sigorta Cini / Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş., kullanıcının kimlik bilgilerini araştırma ve yetkili mercilere bildirimde bulunma hakkına sahiptir. Sitemizde veri güvenliğiniz için güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır. Bununla beraber internetin yapısı gereği bilgiler yetkisiz 3. kişilerce ele geçirilerek alınıp kullanılabilir. Bu tip yetkisiz kişilerin verebileceği zararlardan Sigorta Cini sorumlu değildir. Web sitemizin kullanımı ve gizliliği ile websayfa altlarında yer alan Gizlilik Sözleşmesi metnini okumanızı rica ederiz.

Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. web sitesinde yer alan web sayfalarına ilişkin tüm haklar saklıdır. ©

Mersis No: 0645035012000011
X