Axa Sigorta Şirketi Hakkında

Axa Sigorta, 2000’in üzerinde acentesi, 1900’ü aşkın banka şubesi ile Türkiye’nin 81 ilinin tamamında hizmet sunmaktadır. Servis ağı tüm Türkiye’ye ulaşan, sektöründe elde ettiği yüksek müşteri ve yüksek acente memnuniyeti ile Axa Sigorta Türkiye’nin her yerindeki “tek fiyat” uygulaması ile öne çıkmaktadır. Axa Sigorta’ya ait bireysel sigorta ürünlerinde fiyat uygulaması acenteden acenteye herhangi bir farklılık göstermez. Sigorta ürünleri tüm dağıtım kanallarından tek fiyat ile satılmaktadır.

AXA Grubu; sigorta, birikim, kişisel koruma ve gayrimenkul planlaması faaliyetlerini içeren finansal koruma alanında ve fon yönetiminde dünya lideri konumundadır. Sigorta şirketi tarafından sunulan; araç, ev, sağlık, emeklilik, hayat sigortası gibi ticari ve kurumsal sigorta çeşitleri, dünyada 50 milyon kişi ve ticari işletme tarafından tercih edilmektedir.

1916 yılında faaliyetlerine başlayan AXA, bireysel paket ürünler ve kurumsal ihtiyaçlara uygun kurumsal poliçeler oluşturmaktadır.

AXA Sigorta Ürünleri

AXA Sigorta; kasko sigortası, trafik sigortası, sağlık sigortası, zorunlu deprem sigortası (DASK), nakliyat sigortası, sorumluluk, ferdi kaza sigortası, mühendislik sigortası, iş yeri sigortası gibi bireysel, ticari ve kurumsal sigorta ürünlerini müşterilerin hizmetine sunmaktadır.

 

ARAÇ SİGORTALARI

 

Zorunlu Trafik Sigortası ve trafik sigortasına ek avantajlar içeren Artı Trafik Sigortası, olası bir kazada diğer araç ve / veya üçüncü kişilere verebileceğiniz hasarları teminat altına alır. Aracınızı çarpma, çarpılma, yanma, hırsızlık gibi zararlara karşı koruyan kasko sigortası ise Axa Sigorta’da farklı teminat paketleri ile Mavi Kasko, Lacivert Kasko ve Parola Kasko olarak sunulmaktadır.

 

EV SİGORTALARI

 

Axa Sigorta’nın Evim Sigortası geniş kapsamlı teminatlarla evinizi yangın, su basması, hırsızlık gibi her türlü olasılığa karşı güvence altına alır. Site Paket Sigortası da sitenizin ortak kullanım alanlarını da kapsayacak şekilde oturduğunuz siteyi teminat altına alan özel bir üründür. Zorunlu Deprem Sigortası / DASK ise depreme bağlı evinizde meydana gelebilecek bütün zararları sigorta bedeline kadar güvence kapsamına almaktadır.

 

SAĞLIK SİGORTALARI

 

AXA Sigorta tarafından sunulan sağlık sigortası ürünleri; Sağlığım Sigortası, Sağlığım Tamam Sigortası, Süper Sağlığım Sigortası, Eko Sağlığım Sigortası, Acil Sağlığım Sigortası, Sağlığım Misafir Sigortası, Kristal Planlar ve Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası şeklinde farklı ihtiyaçlara yönelik olarak özel ve kapsamlı hizmetler sunar.

 

TİCARİ VE KURUMSAL SİGORTA ÜRÜNLERİ

 

Axa Sigorta ürünleri ticari ve kurumsal sigorta ürünlerini de kapsar. Örneğin; İşyeri Paket Sigortası genel veya genişletilmiş teminatlarla işyerinizi güvence altına almanızı sağlar. Mühendislik Sigortası sigortalı kıymetlerinizi inşaat, montaj sahasında olası zararlara karşı korumaya yöneliktir. Nakliyat Sigortası, Sorumluluk ve Ferdi Sigortası, Eczanem Paket Sigortası da ihtiyaçlarınıza cevap veren özel ürünlerdir.

 

Axa Sigorta Anlaşmalı Kurumlar

Axa Sigorta’nın anlaşmalı olduğu sağlık kurumları listesine bulunduğunuz; ili, ilçeyi, poliçe türünüzü ve kurum tipini seçeceğiniz bu sayfa aracılığı ile ulaşmanız mümkündür. Ayrıca yine Axa Sigorta’nın; trafik sigortası, kasko, DASK, yangın sigortası gibi elementer sigorta ürünlerinden birini yaptırmış olan kişiler belirtilen anlaşmalı sağlık kurumlarından indirimli hizmet alabilmektedirler.

 

Axa Sigorta Anlaşmalı Servisler

Axa Sigorta anlaşmalı olduğu oto kurumları aracılığı ile en uygun oto servis kalitesine ulaşmanızı sağlar. Bunun için Axa Sigorta’nın Anlaşmalı Kurumlar – Oto sayfasından bulunduğunuz; ili, ilçeyi, aracınızın markasını, poliçe türünüzü ve ulaşmak istediğiniz servisi seçerek inceleme yapmanız mümkündür.

 

Axa Sigorta'yı Tercih Etmeniz İçin 5 Neden

- Axa Sigorta Hasar İletişim Merkezi 365 gün, 24 saat hizmet vermektedir. İhtiyaç duyduğunuz her anda Axa Sigorta’nın desteği ve teminatları yanınızdadır.

- Axa Sigorta minimum maliyet – maksimum teminat prensibine göre çalışır. Axa Sigorta’yı tercih ettiğinizde dilediğiniz sigorta ürününde en uygun fiyatı, en yüksek avantajlarla elde edebilirsiniz.

- Axa Sigorta risk kabulü ve değerlendirmesinde riske göre fiyatlandırma uygular. Sürdürülebilir fiyat politikası uygulaması Axa Sigorta’yı sektöründe öncü şirketlerden biri haline getirmiştir.

- Axa Sigorta mobil uygulamalarından yararlanarak işlemlerinizi son derece hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Axa Sağlığım uygulaması; kişiselleştirilmiş içeriklere ulaşmanızı, doktor randevularınızı almanızı ve kaydetmenizi, aşı takibi yapmanızı çok daha kolay hale getirir. My AXA uygulaması; sigorta ve emeklilik portföyünüzü, teminat detaylarınızı, hasar süreçlerinizi inceleyebilmenizi ve daha pek çok işlemi gerçekleştirebilmenizi sağlar. AXA İyi Sürücü uygulaması sürüş deneyiminiz çerçevesinde kendi performans skorunuzu oluşturmanızı, sürüş teknikleri hakkında ipuçları almanızı mümkün hale getirir.

- Dünyanın en büyük ekonomi dergilerinden olan Euromoney tarafından Türkiye’nin en iyi fiyatlama yapan AXA Sigorta; hasarı en iyi çözümleyen sigorta şirketi, en yaratıcı sigorta şirketi, Orta ve Doğu Avrupa’nın en iyi sigorta şirketi ödüllerine layık görülmüştür. Kasko, yangın ve kaza branşlarında sektöründe lider olan Axa Sigorta ile çalışmak ayrıcalıktır.

Sigorta Cini Axa Sigorta Ürünleri

Sigorta Cini’nin Axa Sigorta güvencesiyle sunduğu kasko sigortası, trafik sigortası, sağlık sigortası, yangın sigortası, DASK, iş yeri sigortası, mühendislik sigortası gibi ihtiyaç duyduğunuz sigorta ürünlerine avantajlı fiyat ve koşullarla kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Bunun için Sigorta Cini ana sayfasından teklif formunu doldurmanız yeterli olacaktır. 

 

Axa Sigorta İletişim Bilgileri

Adres : Meclisi Mebusan Cad. No:15 34433 Salıpazarı, Beyoğlu, İstanbul

Telefon: 0212 334 24 24, 0850 250 99 99

Faks: 0212 252 15 15

E-Posta: iletisim@axasigorta.com.tr

Web: www.axasigorta.com.tr

 

 

KAPAT
Kişisel verilerimin aşağıda okuduğum aydınlatma formu uyarınca işlenmesini onaylıyorum. Sigorta Cini’nin yukarıda belirtmiş olduğum bilgiler ile aşağıda okuduğum koşullar uyarınca benimle ticari iletişime geçmesini onaylıyorum.
Kişisel Verilerin İşlenmesine ilişkin Aydınlatma ve Ticari İletişim Onayı
Bu aydınlatma formu 6698 sayılı “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” (“Kanun”) madde 10 gereğince hazırlanmış olup, bu formla özel nitelikli kişisel verileriniz de dahil kişisel verilerinizin işlenmesine ve aktarılmasına ilişkin yöntem, amaç, hukuki sebepler ile kişisel verilerin korunmasına ilişkin haklarınız ile ilgili bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. (“Şirket”)’nin sigorta şirketleri ile sözleşmesel ilişkisine dayanarak sigorta aracısı sıfatı altında sunduğu sigorta şirketleri ürün ve hizmetleri ile bireysel emeklilik ürün ve hizmetlerinden faydalanmak amacıyla Şirket’e vermiş olduğunuz veya Şirketimizin teknik personelleri ve şubeleri tarafından yahut çeşitli kanallardan temin edilen her türlü kişisel bilgilerinizi Kanun kapsamında işlemekteyiz. Kişisel verileriniz (isminiz, soyisminiz, T.C. kimlik numaranız, doğum tarihi ve yeriniz, cep ve telefon numaranız, elektronik posta adresiniz, adresiniz, ilgili sigorta ürününe özel poliçe teklifi oluşturulması veya poliçe oluşturulması için gerekli kişisel verileriniz – ör: trafik poliçesi için ilçe ve şehriniz, marka, plaka, ruhsat no, motor no, şasi no, asbis no, model ve yılı, kullanım detayı, araç bilgileri; DASK poliçesi için ev / iş yeri adres bilgileriniz) sizlere en uygun reklamlar, sigorta ürünlerine dair genel ve özel kampanyalar, avantajlar, sigorta ürün ve hizmet tanıtımları, müşteri memnuniyeti uygulamaları, pazar araştırmaları ve sigorta aracılığına dair hizmetlerin ihtiyaca göre tasarlanması amacıyla Sigorta Cini tarafından bilgi vermek ve bunları sunmak dahil olmak üzere sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek amacıyla 5 (beş) yıl boyunca saklanacak ve kullanılacaktır. Adı geçen kişisel verileriniz size sigorta ürün ve hizmetlerinin sunumu, bilgilendirme ve pazarlama faaliyetleri yürütebilmek amacıyla birlikte çalıştığımız ve gizlilikle yükümlü call center’lara, veri depolama ve mesaj yönetimi alt yapı hizmeti sunan şirketlere iletilebilir.

Yukarıda adı geçen kişisel verileriniz, istek ve talebiniz halinde ise özel nitelikli kişisel verileriniz (sağlık beyanınız vb), aracısı olduğumuz sigorta şirketleri üzerinden poliçe teklifi oluşturulabilmesi, poliçe oluşturularak sigorta ürün ve hizmetlerinin (ek hizmet ve destek hizmetleri de dahil) sizlere sunulabilmesi, sözleşme akdedilmesi, sigorta aracısı olarak yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi (ör. Kimlik tespiti yapılması, bilgilendirme yükümlülükleri, tahsilat, ödemeler vs), tüm kayıt ve belgelerin düzenlenebilmesi, yerel ve uluslararası yasal mevzuatın öngördüğü bilgi saklama, raporlama, bilgilendirme, vergi, uluslararası yaptırımlar ve sair yükümlülüklere uyulabilmesi, bilgi işlem gereksinimleri, sistemsel yapısı, alınan destek hizmetlerinin gerekliliği, bu hizmet ve ürünlere ilişkin olarak sizlere gerekli bilgilerin aktarılması amacıyla iletişim kurulabilmesi, karşılaştırmalı ürün ve/veya hizmet teklifi, modelleme, raporlama, tazminat değerlendirme ve ödemeleri, mevcut veya yeni ürün çalışmaları ve/veya geliştirmeleri, potansiyel müşteri tespiti gibi amaçlar için işlenmekte ve aracısı olduğumuz sigorta şirketlerine iletilmektedir.

Kişisel verileriniz ayrıca, yasal olarak T.C. Hazine Müsteşarlığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) gibi idari ve resmi makamlarla, Şirketimiz doğrudan ve dolaylı hissedarları ile yurtdışı iştirakleri ve acentesi bulunduğumuz sigorta şirketleri ile destek hizmeti alınan yurt içi-yurt dışı üçüncü kişilerle, bağımsız denetim şirketleri ile, Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik mevzuatı uyarınca aktarıma izin verilen kuruluşlara, vergi daireleri, bakanlıklar, MASAK, Sosyal Güvenlik Kurumu gibi hukuki zorunluluklar nedeniyle ve yasal sınırlamalar çerçevesinde işlenebilecektir.

Kişisel verileriniz, genel müdürlük yahut şubelerimiz, web sitemiz teklif alma modülü üzerinden yapılmış başvurular, ATM’ler, internet ve mobil şubemiz, çağrı merkezlerimiz, sosyal medya, Kimlik Paylaşım Sistemi, Adres Paylaşım Sistemi, SMS kanalları, SGK kayıtları gibi yöntemler ile sözlü, yazılı veya elektronik ortamda veya ilerde kurulacak/oluşabilecek diğer kanallar vasıtasıyla toplanmakta olup, mevzuat gereğince kanuni süreler boyunca yurt içi ve/veya yurtdışında saklanmakta ve/veya işlenmektedir.

Aile üyeniz, arkadaşınız gibi üçüncü bir kişinin kişisel verilerini bize iletiyorsanız bu konuda hem ilgili üçüncü kişiyi bilgilendiriniz hem de bizlere bu üçüncü kişinin iletişim bilgilerini bildirerek kendisini kişisel verileri konusunda aydınlatmamızı ve hakları konusunda bilgilendirmemizi sağlayınız.

Kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili olarak Kanunun 11. maddesi gereğince, yukarıda sayılan bilgi/belge/veri işleme, aktarım ve toplama onayına istinaden herhangi bir zamanda Şirketten; kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme, işlenmiş kişisel verilerinize ilişkin bilgi talep etme, verilerinizin işlenme amacını, bu veriler ve bilgilerin amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını ve kimlere aktarıldığını öğrenme, gerek Şirket kayıtlarında gerekse de Şirket tarafından aktarılan üçüncü kişilerdeki eksik ya da yanlış verilerinin düzeltilmesini, verilerin işlenme sebebi ortadan kalkmış ise silinmesini/yok edilmesini/anonim hale getirilmesini isteme, işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kişisel verileri işbu madde kapsamında verilen onayınıza ya da kanuna aykırı olarak işlenmiş ise bu onayınıza ya da kanuna aykırı veri işlemeden doğmuş doğrudan zararlarınızın tazminini talep etme haklarına sahipsiniz.

Sigorta Cini’nin sizinle ticari iletişime geçmesini istemiyorsanız, veya Kişisel verilerinize dair bilgi, talep ve şikayetleriniz için bizlere 0850 222 99 96 numaralı telefon veya infogm@sigortacini.com.tr mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Resmi makamlardan kullanıcıya yönelik bir suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi ve/veya kullanıcının Sigorta Cini / Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. sistemlerinin çalışmasına engel olacak ya da işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde, Sigorta Cini / Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş., kullanıcının kimlik bilgilerini araştırma ve yetkili mercilere bildirimde bulunma hakkına sahiptir. Sitemizde veri güvenliğiniz için güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır. Bununla beraber internetin yapısı gereği bilgiler yetkisiz 3. kişilerce ele geçirilerek alınıp kullanılabilir. Bu tip yetkisiz kişilerin verebileceği zararlardan Sigorta Cini sorumlu değildir. Web sitemizin kullanımı ve gizliliği ile websayfa altlarında yer alan Gizlilik Sözleşmesi metnini okumanızı rica ederiz.

Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. web sitesinde yer alan web sayfalarına ilişkin tüm haklar saklıdır. ©

Mersis No: 0645035012000011
X