Web sitemizde yasalara uygun olarak çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi almak için çerez politikamıza göz atabilirsiniz.

X

Ankara Sigorta Şirketi Hakkında

Ankara Sigorta Şirketi Hakkında

Ankara Sigorta Şirketi, 16 Mayıs 1936 tarihinde Bakanlar Kurulu onayıyla kurulmuştur. Kurulduğu dönemde sigorta şirketinin yönetim kurulu başkanlığını o dönemde 3.Cumhurbaşkanı olan Celal Bayar yürütmüştür. Türkiye İş Bankası, Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi, Etibank, Adapazarı Türk Ticaret Bankası ve Muvaffak İşmen Ankara Sigorta Şirketi'nin ortaklarıdır. Şirketin ilk genel merkezi Ankara'da kurulmuştur.

 

1990 yılında yapılan reformlardan dolayı şirketin ortaklarından Etibank'ın sermaye payı %85'e çıkmıştır. Bu yükselişle birlikte Bakanlar Kurulu'nun da onayıyla şirket Etibank'ın sorumluluğuna geçmiştir. 14 Nisan 1993 yılında Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi'nde bu kararın onanmasıyla süreç devam etmiştir.

 

Ankara Sigorta, 2002 Temuz yılında Bureau Veritas Quality International vasıtasıyla ISO 9001:2008 belgesini almıştır. Ankara Sigorta, belgesini almış olduğu tarihten itibaren Kalite Yönetim Sistemi projesiyle müşteri memnuniyetini tüm koşullar altında en üst seviyede tutmaya gayret etmiştir.

 

1936 yılından bugüne kadar %100 Türk sermayesiyle sigorta sektöründeki tecrübesi, deneyimli kadrosu, Türkiye genelinde bulunan 5 bölge müdürlüğü ve 800'e yakın sigorta acentesiyle bu sektörün öncü firmalarından biri olmayı başarmıştır.

 

Ankara Sigorta Ürünleri

1936 yılından itibaren iyi hizmet anlayışıyla yoluna devam eden Ankara Sigorta, bireysel ve kurumsal müşterilerine her istek ve ihtiyaçlarına karşılık verebilecek geniş bir ürün yelpazesi sunar.

 

KASKO SİGORTALARI

 

Aracınızın başına gelebilecek tüm risklere karşı Ankara Sigorta, istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda size özel kasko poliçenizi oluşturur. Kişiye özel oluşturulan kasko poliçeleri, kasko sigortasının genel şartları kapsamında da teminat altında tutulur.

 

TRAFİK SİGORTALARI

 

Ankara Sigorta; trafik sigortası, ihtiyari mali sorumluluk sigortası, zorunlu taşımacılık sigortası ve yeşil kart sigorta hizmetleriyle araç sahibi kişilerin tüm haklarını güvence altına alabilecek sigorta seçenekleri sunar.

 

KONUT SİGORTALARI

 

Ankara Sigorta, sunmuş olduğu konut sigorta hizmetiyle sadece sizi ve sevdiklerinizi değil, evinizi, eşyalarınızı ve mülklerinizi de teminat altında tutar. Yangın, kaza, terör olayları, doğal afetler gibi yaşanacak olumsuz riskleri otomatik olarak güvence altına alırken boya-badana, cam kırılması, binaya ait sabit kıymet mallarında hırsızlık gibi ek hizmetler de sunar. Konut artı sigortası ve indirimli konut sigortası sunmuş olduğu diğer hizmet poliçeleridir.

 

DASK

 

Ankara Sigorta, zorunlu deprem sigortasıyla deprem ve deprem sonrasında meydana gelebilecek kazalardan doğan tüm maddi zararları poliçede belirtilen limit tutarında maddi olarak karşılar.

 

FERDİ KAZA SİGORTALARI

 

Ankara Sigorta, her bütçeye uygun teminat limitleri ve kolay ödeme sistemiyle sizin ve sevdiklerinizin hayatını güvence altına alabileceğiniz uygun seçenekler sunar. Kazara ferdi kaza sigortasına sahip kişiler, herhangi bir kaza sonrası oluşabilecek bedensel kayıpta, geri kalan hayatlarında kendi yaşamlarını idame ettirebilecek maddi destek imkanlarını poliçelerinde önceden belirledikleri tutar vasıtasıyla kazanır. 3.kişilere verilebilecek maddi ve manevi hasarlardan doğan sorumluluklar, özel eşyalar ve hukuksal hak kayıpları gibi konular için kazara ferdi kaza sigortası birebirdir. Ölüm, deprem, terör olayları, sakatlık gibi durumlarda oluşabilecek sıkıntıları ise en aza indirir. Araç seyir halindeyken veya inip binerken oluşabilecek kalıcı sakatlık, tedavi masrafları gibi sorunlarda da araçta seyahat eden sürücü ve yolcular Ankara Sigorta ferdi kaza koltuk sigortası ile güvende olur.

 

SAĞLIK SİGORTALARI

 

Ankara Sigorta, herhangi bir hastalık ve kaza durumunda oluşabilecek tüm masrafların ortadan kalkmasını sağlayan farklı hizmet paketleri sunar. Sağlığınıza karşı tüm risklerde ideal sağlık sigortası; ortaya çıkabilecek acil durumlarda tedavi masraflarını acil sağlık sigortasıyla güvence altına alır.

 

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTALARI

 

Yolculuk sırasında kaybolan bagajlar, sağlık sorunları, iptal edilen seyahatlar, acenteden kaynaklı problemlerden dolayı yaşanabilecek tüm olumsuz durumlar için Ankara Sigorta seyahat sigortası ile yanınızdadır. Yurt dışında aniden gelişebilecek sağlık harcamalarını ve nakil işlemlerini Tra-well yurt dışı seyahat sağlık sigortasıyla çözer. Yurt dışında eğitim süresince karşılaşılabilecek hastalık ve çeşitli yaralanmalarda hastane masrafları, nakil işlemleri veya bir vefat durumunda cenazenin nakli, Erasmus seyahat sağlık sigorta poliçesi kapsamına dahildir. Ayrıca Hac-Umre seyahatlerinde sağlık sorunlarından kaynaklanacak tüm diğer masraflar da Ankara Sigorta'nın Hac-Umre seyahat sağlık poliçesi tarafından güvencededir.

 

TARSİM SİGORTALARI

 

Dolu, fırtına, heyelan, deprem gibi doğal afetlerden kaynaklı oluşabilecek tüm kayıplarda mahsüller %50 devlet desteğiyle bitkisel ürün sigortası kapsamındadır. Ankara Sigorta %50 devlet destekli sera sigortası, seranın demir başı sayılan unsurların hasar görmesinden kaynaklı doğabilecek giderleri karşılama hizmeti sunar. Bu sigorta çeşitlerine ek olarak hayvan hayat sigortası, kümes hayvanları sigortası ve su ürünleri sigortasıyla şirket geniş bir poliçe hizmeti sağlar.

 

İŞ YERİ SİGORTALARI

 

Ankara Sigorta, farklı sigorta ürünlerini kurumsal müşterilerinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirerek müşterilerinin tüm haklarını saklı tutar. Sunmuş olduğu Askip poliçesiyle doğal afetler, mal sahibinin kiracıya ve kiracının mal sahibine karşı sorumlulukları, bina tesisat hırsızlıkları, kira kaybı, grev, taşınma gibi durumlarda şirketin geleceğini güvence altına alır. Ayrıca turizm otelleri, eczane ve benzin istasyonu gibi farklı alanlara ait iş yerlerinde yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı kombine otel sigortası, kombine akaryakıt sigortası ve eczane paket sigortası gibi farklı paket seçenekleri bulunur.

 

MÜHENDİSLİK SİGORTALARI

 

İnşaat all risks sigorta poliçesiyle tek katlı inşaattan köprüye kadar tüm projeler süreç tamamlanana kadar Ankara Sigorta güvencesi altındadır. Ayrıca makine kırılması sigortasının sağlamış olduğu ayrıcalıklarla işveren, iş yerine ait tüm makine ve tesislerde istisnai durumlar dışında oluşabilecek zararlara ait masraflarını temin etme hakkına sahiptir.

 

NAKLİYAT SİGORTALARI

 

Ankara Sigorta, müşterilerine sunmuş olduğu ayrıcalıklı paketlerle müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedefler. Kurumsal müşterilerine sunmuş olduğu nakliyat Emtea sigortasıyla müşterinin mallarının bir yerden başka bir yere nakli sırasında oluşabilecek rizikolara karşı tüm masrafların güvence altına alınmasını sağlar. Müşterinin yurt içinde kara yolu taşımacılığıyla taşınan ürünlerinin nakliyeci veya sürücüden kaynaklı bir rizikoya maruz kalması durumunda taşıyıcıya yansıtılacak olan mali sorumluluk hakkı, nakliyat yurt içi taşıyıcı sorumluluk poliçesiyle korunur. Tekne malzemeleri, tekne teçhizatları ve tekne ekipmanları nakliyat tekne sigortasıyla teminat altındadır.

 

Ankara Sigorta Anlaşmalı Kurumlar

Ankara Sigorta, sunmuş olduğu kapsamlı sağlık sigortasıyla çeşitli sağlık kuruluşlarında sigortanıza bağlı olarak kapsamlı muayene ve tedavi hizmetinizi karşılamayı hedefler. Bu sayfa üzerinden bulunduğunuz il ve ilçeyi seçerek size en yakın anlaşmalı sağlık kuruluşlarını tespit etmenize imkan sağlar.

 

Ankara Sigorta Anlaşmalı Servisler

Ankara Sigorta'nın anlaşmalı servisleri ile pek çok hizmetten kolayca faydalanılabiliyor. 

 

Ankara Sigorta'yı Tercih Etmeniz İçin 5 Neden

- Kalite Yönetim Sistemi projesiyle müşteri memnuniyetini birimlerindeki tüm personellerine de benimseterek öncelikli hizmet anlayışını ön planda tutar.

- Ankara Sigorta'nın sunmuş olduğu Yeşil Kart Sigortası ile, yeşil kart anlaşmasına dahil ülkelerde yaşanabilecek kaza durumlarında 3.şahıslara vereceğiniz maddi ve bedensel zararlara ve tarafınıza yansıtılan tazminat gibi maddi yükümlülüklere karşı haklarınız korunuyor.

- İndirimli Konut Sigortası'nın sunmuş olduğu enflasyon teminatıyla sigortalanan ev ve eşyalarınız, enflasyondan kaynaklı meydana gelebilecek fiyat artışlarına bağlı olarak 1 yıllık sigorta süresi içinde Ankara Sigorta koruması altında oluyor.

- Taşınan Para Sigortası ile müşterilerin görevli personeli tarafından taşınacak olan tüm para ve kıymetli eşyalar hırsızlık, tehditle gasp gibi risklere karşı sigorta kapsamındadır.

- Ankara Sigorta, sunmuş olduğu sağlık sigorta ürünleriyle Türkiye, Kuzey Kıbrıs ve yurt dışı seyahatlerinizde oluşabilecek sağlık sorunlarından doğabilecek maddi yükümlülükleri karşılar.

 

Sigorta Cini Ankara Sigorta Ürünleri

Sigorta Cini, Ankara Sigorta güvencesi altında Dask, seyahat sigortası, ferdi kaza sigortası, zorunlu taşımacılık sigortası, konut sigortası, iş yeri sigortası gibi ürünleri size en uygun fiyatlarıyla sunar. Sigorta Cini ana sayfasında yer alan formu doldurarak istek ve ihtiyaçlarınıza en uygun sigorta poliçesini kolayca seçebilirsiniz.

 

Ankara Sigorta İletişim Bilgileri

Adres: Genel Müdürlük - Kozyatağı Mahallesi Sarı Kanarya Sokak

K2 Plaza No: 14 Kat: 8-9

Kadıköy / İSTANBUL

Telefon: +90 (216) 665 85 00

Faks: +90 (216) 912 13 13

E-Posta: info@ankarasigorta.com.tr

https://www.ankarasigorta.com.tr/

 

KAPAT
Verileriniz size karşılaştırmalı sigorta teklifleri sunabilmek amacıyla alınmaktadır.
Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Aktarılmasına İlişkin Aydınlatma Metni’ne buradan ulaşabilirsiniz.
Gizlilik ve Web Kullanım Şartları’na buradan ulaşabilirsiniz.
Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. (Sigorta Cini) e-posta, SMS, sosyal medya, telefon ve/veya diğer iletişim araçlarıyla bana ulaşarak tarafıma özel her türlü sigortacılık ürünlerine yönelik tanıtım ve reklam içerikli ticari elektronik ileti gönderilmesine ve bu amaçla sınırlı olmak üzere; ürün, hizmet ve kampanyalarla ilgili kişisel verilerimin işlenmesine ve Sigorta Cini’nin tedarikçileriyle paylaşılmasına izin verdiğimi kabul ve beyan ediyorum.
X

Canlı yardım ile görüşmek için buraya tıklayabilirsiniz.

close

Aşağıdaki alanları doldurduktan sonra Başlat butonuna basarak sigorta danışmanınızla canlı görüşmenizi başlatabilirsiniz.

Lütfen telefon numaranızı giriniz.