Web sitemizde yasalara uygun olarak çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi almak için çerez politikamıza göz atabilirsiniz.

X

Allianz Sigorta

Allianz Sigorta Hakkında

Faaliyetlerine 1923 yılında İtalyan Sigorta Şirketi RAS’ın Şark Sigorta’yı kurmasıyla başlayan şirket, ilk olarak yangın ve nakliyat alanlarında hizmet vermeye başlamıştır. 1998’de Şark Sigorta A.Ş. ve Şark Hayat Sigorta A.Ş, Koç Allianz Sigorta A.Ş. ve Koç Allianz Hayat Sigorta A.Ş. olarak isim değişikliğine gitmiş; 2008’de ise Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. ismini alarak faaliyetlerine devam etmiştir.

 

Allianz Sigorta, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği'nin 2011 yılı verileri çerçevesinde en yüksek teknik karı elde eden şirkettir. Ekim 2014 itibariyle Allianz Sigorta ve Yapı Kredi Sigorta birleşmiş ve şirketlerin faaliyetleri Allianz Sigorta A.Ş. altında devam etmeye başlamıştır.

 

Allianz Grup, kuruluşu 1890’a dayanan, dünyanın en önde gelen finans ve sigorta devlerinden biridir. 70’in üzerinde ülkede 142 bini aşkın çalışanıyla müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için çalışmaktadır. Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden olan Allianz Grup’un 2015 yılı sonu itibariyle toplam geliri 125,2 milyar euro’dur.

 

Allianz güvencesinden yararlanan bireysel ve kurumsal sigortalı sayısı bugün 85 milyonun üzerindedir.

 

Allianz Sigorta Ürünleri

Allianz Sigorta Şirketi, müşterilerinin bütün sigorta ihtiyaçlarına cevap verecek çeşitlilikte ve kapsamda bireysel ve kurumsal sigorta ürünü sunmaktadır.

 

ARAÇ SİGORTALARI

 

Zorunlu Trafik Sigortası’nın yanı sıra, olası bir kazada kendi aracınızı teminat altına almanızı sağlayan kasko sigortası da Allianz Sigorta tarafından Tüm Oto Genişletilmiş Kasko ve Markalı Kaskolar olarak sunulmaktadır.

 

ÖZEL SAĞLIK SIGORTALARI

 

En iyi tedaviye en kolay şekilde ulaşmanızı sağlayan sağlık sigortaları Allianz Sigorta tarafından Özel Sağlık Sigortası, Modüler Sağlık Sigortası, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Yabancı Uyruklular İçin Vitamin 2E Sigortası, Moral Destek Sigortası ve Nazar Boncuğu Sağlık Sigortası paketleriyle hizmete sunulmaktadır.

 

EV SİGORTALARI

 

Konutunuzu ve eşyalarınızı en kapsamlı şekilde teminat altına almanızı sağlayan konut / eşya sigortaları Allianz Sigorta’da Tüm Ev Sigortası ve Eşyam Sigortası’dır. Ayrıca Site ve Apartman Yönetimi Sigortası ile deprem ve depreme bağlı zararlara karşı teminat sağlayan Zorunlu Deprem Sigortası / DASK da şirket müşterilerine sağlanmaktadır.

 

SORUMLULUK SİGORTALARI

 

Allianz Sigorta’nın sorumluluk sigortaları farklı ve geniş seçenekler sunmaktadır. Ferdi Kaza Sigortası, Kişisel Güvence Sigortası, Kişisel Sorumluluk Sigortası, Finansal Sigortalar, Tıbbi Zorunlu Sorumluluk Sigortası, Biletix Etkin Katılım Sigortası, İşveren Sorumluluk Sigortası, 3. Şahıs Sorumluluk Sigortası, Ürün Sorumluluk Sigortası bu sigorta çeşitleri arasındadır.

 

KURUMSAL SİGORTALAR

 

Bireysel sigortaların yanı sıra Grup Sağlık Sigortası, Mühendislik Sigortası gibi kurumsal sigorta çeşitleri de Allianz Sigorta’nın ürün seçenekleri arasında yer alır.

 

DİĞER SİGORTALAR

 

Ayrıca müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak; Nakliye Sigortası, Tekne Sigortası, Yeni Tüm İş Yeri Sigortası, Seyahat Sağlık Sigortası, Tarım Sigortası, Yazar Kasa POS Sigortası isimli hizmetleri de vardır. 

 

Allianz Sigorta Anlaşmalı Kurumlar

Allianz Sigorta’nın anlaşmalı olduğu sağlık kurumları listesi şirketin bu sayfasında gösterilmektedir. Allianz Sigorta anlaşmalı sağlık kurumlarından birinde tedavi olmanız halinde, tedavi masraflarınız poliçe teminatınız kapsamında sizin adınıza şirket tarafından karşılanmaktadır.

Ayrıca Allianz Sigorta’nın hizmetleri arasında yer alan Allianz Kazançlı Kurumlar uygulamasında ise bu kurumlarda gerçekleştireceğiniz laboratuvar ve röntgen, MR, USG gibi görüntüleme masraflarınız yine poliçe kapsamınız dahilinde şirket tarafından karşılanmaktadır. Allianz Sigorta Anlaşmalı Kurumlar Listesi de bu sayfada yer almaktadır.

 

Allianz Sigorta Anlaşmalı Servisler

Allianz Sigorta’nın aracınızın servisi için oto servis noktalarıyla anlaşmaları bulunmaktadır. Oto ServisleriOto Cam ServisleriMini Onarım Hizmet Noktaları ve Markalı Kasko Servisleri gösterilmektedir. Bulunduğunuz ili, ilçeyi gösterilen sayfalarda girerek size en yakın servis noktasına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

Allianz Sigorta’yı Tercih Etmeniz İçin 5 Neden

- Dünyanın önde gelen finans ve sigorta devi Allianz Grup güvencesi altında olmak Allianz Sigorta’yı tercih eden 85 milyonun üstündeki bireysel ve kurumsal müşteri arasına katılmak bir ayrıcalıktır.

- Allianz Sigorta’nın sigorta ürün çeşitliliği son derece geniş olup, bütün bireysel ve kurumsal sigorta ihtiyaçlarınıza cevap verecek içeriktedir.

- Allianz Sigorta’nın anlaşmalı olduğu gerek sağlık kurumu gerek oto servisi ağı çok geniştir. Bu da, Allianz müşterisi olarak en kolay şekilde en iyi tedaviye ulaşmanızı sağlar. 

- Allianz Sigorta, müşterilerine ayrıca Akıllı Reçete, Akıllı Poliçe ve Akıllı Provizyon gibi akıllı çözümler sunar.

- Allianz Sigorta siz müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak ve yaşam kalitesini artırmak amacıyla Dr. Allianz uygulamasını hayata geçirmiştir. Allianz sağlık sigortalı olan herkes, Dr. Allianz’ın 7/24 hizmet sunan deneyimli doktor ve hemşire kadrosundan sağlık danışmanlığı ve desteği alabilmektedir.

 

Sigorta Cini Allianz Sigorta Ürünleri

Sigorta Cini’nin Allianz Sigorta güvencesiyle sunduğu kasko sigortası, trafik sigortası, konut sigortası, sağlık sigortası, ferdi kaza sigortası, iş yeri sigortası gibi ihtiyaç duyduğunuz bireysel ve kurumsal sigorta ürünlerine en uygun fiyat ve koşullarla kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Bunun için Sigorta Cini ana sayfasından teklif formunu doldurarak sigorta şirketi hizmet fiyatları ve detayları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

 

Allianz Sigorta İletişim Bilgileri

Adres: Allianz Tower, Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul

Tel : (0216) 556 66 66

Faks : (0216) 556 67 77

E-posta : info@allianz.com.tr

www.allianzsigorta.com.tr

www.allianzemeklilik.com.tr

www.allianzyasamemeklilik.com.tr

 

Müşteri Hizmetleri - Allianz Çözüm Hattı

Tel : 0850 399 9999 

Faks : (0216) 556 67 77

 

KAPAT
Verileriniz size karşılaştırmalı sigorta teklifleri sunabilmek amacıyla alınmaktadır.
Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Aktarılmasına İlişkin Aydınlatma Metni’ne buradan ulaşabilirsiniz.
Gizlilik ve Web Kullanım Şartları’na buradan ulaşabilirsiniz.
Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. (Sigorta Cini) e-posta, SMS, sosyal medya, telefon ve/veya diğer iletişim araçlarıyla bana ulaşarak tarafıma özel her türlü sigortacılık ürünlerine yönelik tanıtım ve reklam içerikli ticari elektronik ileti gönderilmesine ve bu amaçla sınırlı olmak üzere; ürün, hizmet ve kampanyalarla ilgili kişisel verilerimin işlenmesine ve Sigorta Cini’nin tedarikçileriyle paylaşılmasına izin verdiğimi kabul ve beyan ediyorum.
X

Canlı yardım ile görüşmek için buraya tıklayabilirsiniz.

close

Aşağıdaki alanları doldurduktan sonra Başlat butonuna basarak sigorta danışmanınızla canlı görüşmenizi başlatabilirsiniz.

Lütfen telefon numaranızı giriniz.