Allianz Sigorta Hakkında

Faaliyetlerine 1923 yılında İtalyan Sigorta Şirketi RAS’ın Şark Sigorta’yı kurmasıyla başlayan şirket, ilk olarak yangın ve nakliyat alanlarında hizmet vermeye başlamıştır. 1998’de Şark Sigorta A.Ş. ve Şark Hayat Sigorta A.Ş, Koç Allianz Sigorta A.Ş. ve Koç Allianz Hayat Sigorta A.Ş. olarak isim değişikliğine gitmiş; 2008’de ise Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. ismini alarak faaliyetlerine devam etmiştir.

 

Allianz Sigorta, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği'nin 2011 yılı verileri çerçevesinde en yüksek teknik karı elde eden şirkettir. Ekim 2014 itibariyle Allianz Sigorta ve Yapı Kredi Sigorta birleşmiş ve şirketlerin faaliyetleri Allianz Sigorta A.Ş. altında devam etmeye başlamıştır.

 

Allianz Grup, kuruluşu 1890’a dayanan, dünyanın en önde gelen finans ve sigorta devlerinden biridir. 70’in üzerinde ülkede 142 bini aşkın çalışanıyla müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için çalışmaktadır. Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden olan Allianz Grup’un 2015 yılı sonu itibariyle toplam geliri 125,2 milyar euro’dur.

 

Allianz güvencesinden yararlanan bireysel ve kurumsal sigortalı sayısı bugün 85 milyonun üzerindedir.

 

Allianz Sigorta Ürünleri

Allianz Sigorta Şirketi, müşterilerinin bütün sigorta ihtiyaçlarına cevap verecek çeşitlilikte ve kapsamda bireysel ve kurumsal sigorta ürünü sunmaktadır.

 

ARAÇ SİGORTALARI

 

Zorunlu Trafik Sigortası’nın yanı sıra, olası bir kazada kendi aracınızı teminat altına almanızı sağlayan kasko sigortası da Allianz Sigorta tarafından Tüm Oto Genişletilmiş Kasko ve Markalı Kaskolar olarak sunulmaktadır.

 

ÖZEL SAĞLIK SIGORTALARI

 

En iyi tedaviye en kolay şekilde ulaşmanızı sağlayan sağlık sigortaları Allianz Sigorta tarafından Özel Sağlık Sigortası, Modüler Sağlık Sigortası, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Yabancı Uyruklular İçin Vitamin 2E Sigortası, Moral Destek Sigortası ve Nazar Boncuğu Sağlık Sigortası paketleriyle hizmete sunulmaktadır.

 

EV SİGORTALARI

 

Konutunuzu ve eşyalarınızı en kapsamlı şekilde teminat altına almanızı sağlayan konut / eşya sigortaları Allianz Sigorta’da Tüm Ev Sigortası ve Eşyam Sigortası’dır. Ayrıca Site ve Apartman Yönetimi Sigortası ile deprem ve depreme bağlı zararlara karşı teminat sağlayan Zorunlu Deprem Sigortası / DASK da şirket müşterilerine sağlanmaktadır.

 

SORUMLULUK SİGORTALARI

 

Allianz Sigorta’nın sorumluluk sigortaları farklı ve geniş seçenekler sunmaktadır. Ferdi Kaza Sigortası, Kişisel Güvence Sigortası, Kişisel Sorumluluk Sigortası, Finansal Sigortalar, Tıbbi Zorunlu Sorumluluk Sigortası, Biletix Etkin Katılım Sigortası, İşveren Sorumluluk Sigortası, 3. Şahıs Sorumluluk Sigortası, Ürün Sorumluluk Sigortası bu sigorta çeşitleri arasındadır.

 

KURUMSAL SİGORTALAR

 

Bireysel sigortaların yanı sıra Grup Sağlık Sigortası, Mühendislik Sigortası gibi kurumsal sigorta çeşitleri de Allianz Sigorta’nın ürün seçenekleri arasında yer alır.

 

DİĞER SİGORTALAR

 

Ayrıca müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak; Nakliye Sigortası, Tekne Sigortası, Yeni Tüm İş Yeri Sigortası, Seyahat Sağlık Sigortası, Tarım Sigortası, Yazar Kasa POS Sigortası isimli hizmetleri de vardır. 

 

Allianz Sigorta Anlaşmalı Kurumlar

Allianz Sigorta’nın anlaşmalı olduğu sağlık kurumları listesi şirketin bu sayfasında gösterilmektedir. Allianz Sigorta anlaşmalı sağlık kurumlarından birinde tedavi olmanız halinde, tedavi masraflarınız poliçe teminatınız kapsamında sizin adınıza şirket tarafından karşılanmaktadır.

Ayrıca Allianz Sigorta’nın hizmetleri arasında yer alan Allianz Kazançlı Kurumlar uygulamasında ise bu kurumlarda gerçekleştireceğiniz laboratuvar ve röntgen, MR, USG gibi görüntüleme masraflarınız yine poliçe kapsamınız dahilinde şirket tarafından karşılanmaktadır. Allianz Sigorta Anlaşmalı Kurumlar Listesi de bu sayfada yer almaktadır.

 

Allianz Sigorta Anlaşmalı Servisler

Allianz Sigorta’nın aracınızın servisi için oto servis noktalarıyla anlaşmaları bulunmaktadır. Oto ServisleriOto Cam ServisleriMini Onarım Hizmet Noktaları ve Markalı Kasko Servisleri gösterilmektedir. Bulunduğunuz ili, ilçeyi gösterilen sayfalarda girerek size en yakın servis noktasına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

Allianz Sigorta’yı Tercih Etmeniz İçin 5 Neden

- Dünyanın önde gelen finans ve sigorta devi Allianz Grup güvencesi altında olmak Allianz Sigorta’yı tercih eden 85 milyonun üstündeki bireysel ve kurumsal müşteri arasına katılmak bir ayrıcalıktır.

- Allianz Sigorta’nın sigorta ürün çeşitliliği son derece geniş olup, bütün bireysel ve kurumsal sigorta ihtiyaçlarınıza cevap verecek içeriktedir.

- Allianz Sigorta’nın anlaşmalı olduğu gerek sağlık kurumu gerek oto servisi ağı çok geniştir. Bu da, Allianz müşterisi olarak en kolay şekilde en iyi tedaviye ulaşmanızı sağlar. 

- Allianz Sigorta, müşterilerine ayrıca Akıllı Reçete, Akıllı Poliçe ve Akıllı Provizyon gibi akıllı çözümler sunar.

- Allianz Sigorta siz müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak ve yaşam kalitesini artırmak amacıyla Dr. Allianz uygulamasını hayata geçirmiştir. Allianz sağlık sigortalı olan herkes, Dr. Allianz’ın 7/24 hizmet sunan deneyimli doktor ve hemşire kadrosundan sağlık danışmanlığı ve desteği alabilmektedir.

 

Sigorta Cini Allianz Sigorta Ürünleri

Sigorta Cini’nin Allianz Sigorta güvencesiyle sunduğu kasko sigortası, trafik sigortası, konut sigortası, sağlık sigortası, ferdi kaza sigortası, iş yeri sigortası gibi ihtiyaç duyduğunuz bireysel ve kurumsal sigorta ürünlerine en uygun fiyat ve koşullarla kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Bunun için Sigorta Cini ana sayfasından teklif formunu doldurarak sigorta şirketi hizmet fiyatları ve detayları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

 

Allianz Sigorta İletişim Bilgileri

Adres: Allianz Tower, Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul

Tel : (0216) 556 66 66

Faks : (0216) 556 67 77

E-posta : info@allianz.com.tr

www.allianzsigorta.com.tr

www.allianzemeklilik.com.tr

www.allianzyasamemeklilik.com.tr

 

Müşteri Hizmetleri - Allianz Çözüm Hattı

Tel : 0850 399 9999 

Faks : (0216) 556 67 77

 

KAPAT
Kişisel verilerimin aşağıda okuduğum aydınlatma formu uyarınca işlenmesini onaylıyorum. Sigorta Cini’nin yukarıda belirtmiş olduğum bilgiler ile aşağıda okuduğum koşullar uyarınca benimle ticari iletişime geçmesini onaylıyorum.
Kişisel Verilerin İşlenmesine ilişkin Aydınlatma ve Ticari İletişim Onayı
Bu aydınlatma formu 6698 sayılı “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” (“Kanun”) madde 10 gereğince hazırlanmış olup, bu formla özel nitelikli kişisel verileriniz de dahil kişisel verilerinizin işlenmesine ve aktarılmasına ilişkin yöntem, amaç, hukuki sebepler ile kişisel verilerin korunmasına ilişkin haklarınız ile ilgili bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. (“Şirket”)’nin sigorta şirketleri ile sözleşmesel ilişkisine dayanarak sigorta aracısı sıfatı altında sunduğu sigorta şirketleri ürün ve hizmetleri ile bireysel emeklilik ürün ve hizmetlerinden faydalanmak amacıyla Şirket’e vermiş olduğunuz veya Şirketimizin teknik personelleri ve şubeleri tarafından yahut çeşitli kanallardan temin edilen her türlü kişisel bilgilerinizi Kanun kapsamında işlemekteyiz. Kişisel verileriniz (isminiz, soyisminiz, T.C. kimlik numaranız, doğum tarihi ve yeriniz, cep ve telefon numaranız, elektronik posta adresiniz, adresiniz, ilgili sigorta ürününe özel poliçe teklifi oluşturulması veya poliçe oluşturulması için gerekli kişisel verileriniz – ör: trafik poliçesi için ilçe ve şehriniz, marka, plaka, ruhsat no, motor no, şasi no, asbis no, model ve yılı, kullanım detayı, araç bilgileri; DASK poliçesi için ev / iş yeri adres bilgileriniz) sizlere en uygun reklamlar, sigorta ürünlerine dair genel ve özel kampanyalar, avantajlar, sigorta ürün ve hizmet tanıtımları, müşteri memnuniyeti uygulamaları, pazar araştırmaları ve sigorta aracılığına dair hizmetlerin ihtiyaca göre tasarlanması amacıyla Sigorta Cini tarafından bilgi vermek ve bunları sunmak dahil olmak üzere sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek amacıyla 5 (beş) yıl boyunca saklanacak ve kullanılacaktır. Adı geçen kişisel verileriniz size sigorta ürün ve hizmetlerinin sunumu, bilgilendirme ve pazarlama faaliyetleri yürütebilmek amacıyla birlikte çalıştığımız ve gizlilikle yükümlü call center’lara, veri depolama ve mesaj yönetimi alt yapı hizmeti sunan şirketlere iletilebilir.

Yukarıda adı geçen kişisel verileriniz, istek ve talebiniz halinde ise özel nitelikli kişisel verileriniz (sağlık beyanınız vb), aracısı olduğumuz sigorta şirketleri üzerinden poliçe teklifi oluşturulabilmesi, poliçe oluşturularak sigorta ürün ve hizmetlerinin (ek hizmet ve destek hizmetleri de dahil) sizlere sunulabilmesi, sözleşme akdedilmesi, sigorta aracısı olarak yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi (ör. Kimlik tespiti yapılması, bilgilendirme yükümlülükleri, tahsilat, ödemeler vs), tüm kayıt ve belgelerin düzenlenebilmesi, yerel ve uluslararası yasal mevzuatın öngördüğü bilgi saklama, raporlama, bilgilendirme, vergi, uluslararası yaptırımlar ve sair yükümlülüklere uyulabilmesi, bilgi işlem gereksinimleri, sistemsel yapısı, alınan destek hizmetlerinin gerekliliği, bu hizmet ve ürünlere ilişkin olarak sizlere gerekli bilgilerin aktarılması amacıyla iletişim kurulabilmesi, karşılaştırmalı ürün ve/veya hizmet teklifi, modelleme, raporlama, tazminat değerlendirme ve ödemeleri, mevcut veya yeni ürün çalışmaları ve/veya geliştirmeleri, potansiyel müşteri tespiti gibi amaçlar için işlenmekte ve aracısı olduğumuz sigorta şirketlerine iletilmektedir.

Kişisel verileriniz ayrıca, yasal olarak T.C. Hazine Müsteşarlığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) gibi idari ve resmi makamlarla, Şirketimiz doğrudan ve dolaylı hissedarları ile yurtdışı iştirakleri ve acentesi bulunduğumuz sigorta şirketleri ile destek hizmeti alınan yurt içi-yurt dışı üçüncü kişilerle, bağımsız denetim şirketleri ile, Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik mevzuatı uyarınca aktarıma izin verilen kuruluşlara, vergi daireleri, bakanlıklar, MASAK, Sosyal Güvenlik Kurumu gibi hukuki zorunluluklar nedeniyle ve yasal sınırlamalar çerçevesinde işlenebilecektir.

Kişisel verileriniz, genel müdürlük yahut şubelerimiz, web sitemiz teklif alma modülü üzerinden yapılmış başvurular, ATM’ler, internet ve mobil şubemiz, çağrı merkezlerimiz, sosyal medya, Kimlik Paylaşım Sistemi, Adres Paylaşım Sistemi, SMS kanalları, SGK kayıtları gibi yöntemler ile sözlü, yazılı veya elektronik ortamda veya ilerde kurulacak/oluşabilecek diğer kanallar vasıtasıyla toplanmakta olup, mevzuat gereğince kanuni süreler boyunca yurt içi ve/veya yurtdışında saklanmakta ve/veya işlenmektedir.

Aile üyeniz, arkadaşınız gibi üçüncü bir kişinin kişisel verilerini bize iletiyorsanız bu konuda hem ilgili üçüncü kişiyi bilgilendiriniz hem de bizlere bu üçüncü kişinin iletişim bilgilerini bildirerek kendisini kişisel verileri konusunda aydınlatmamızı ve hakları konusunda bilgilendirmemizi sağlayınız.

Kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili olarak Kanunun 11. maddesi gereğince, yukarıda sayılan bilgi/belge/veri işleme, aktarım ve toplama onayına istinaden herhangi bir zamanda Şirketten; kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme, işlenmiş kişisel verilerinize ilişkin bilgi talep etme, verilerinizin işlenme amacını, bu veriler ve bilgilerin amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını ve kimlere aktarıldığını öğrenme, gerek Şirket kayıtlarında gerekse de Şirket tarafından aktarılan üçüncü kişilerdeki eksik ya da yanlış verilerinin düzeltilmesini, verilerin işlenme sebebi ortadan kalkmış ise silinmesini/yok edilmesini/anonim hale getirilmesini isteme, işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kişisel verileri işbu madde kapsamında verilen onayınıza ya da kanuna aykırı olarak işlenmiş ise bu onayınıza ya da kanuna aykırı veri işlemeden doğmuş doğrudan zararlarınızın tazminini talep etme haklarına sahipsiniz.

Sigorta Cini’nin sizinle ticari iletişime geçmesini istemiyorsanız, veya Kişisel verilerinize dair bilgi, talep ve şikayetleriniz için bizlere 0850 222 99 96 numaralı telefon veya infogm@sigortacini.com.tr mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Resmi makamlardan kullanıcıya yönelik bir suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi ve/veya kullanıcının Sigorta Cini / Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. sistemlerinin çalışmasına engel olacak ya da işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde, Sigorta Cini / Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş., kullanıcının kimlik bilgilerini araştırma ve yetkili mercilere bildirimde bulunma hakkına sahiptir. Sitemizde veri güvenliğiniz için güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır. Bununla beraber internetin yapısı gereği bilgiler yetkisiz 3. kişilerce ele geçirilerek alınıp kullanılabilir. Bu tip yetkisiz kişilerin verebileceği zararlardan Sigorta Cini sorumlu değildir. Web sitemizin kullanımı ve gizliliği ile websayfa altlarında yer alan Gizlilik Sözleşmesi metnini okumanızı rica ederiz.

Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. web sitesinde yer alan web sayfalarına ilişkin tüm haklar saklıdır. ©

Mersis No: 0645035012000011
X