Aksigorta Şirketi Hakkında

 

 

1960 yılında kurulan Aksigorta şirketi, toplumsal sigorta bilincini dört bir koldan geliştirmeye odaklanmıştır. Araç sigortasından sağlık sigortasına; iş yeri sigortasından ev - eşya sigortasına kadar uzanan geniş yelpazedeki ürünlerini hem bireysel hem kurumsal müşterilerine ulaştırmaktadır. 2011 yılındaki Sabancı Holding ve Belçikalı Ageas ortaklığının ardından Sabancı Holding ve Ageas %36’şarlık hisseye sahip olmuşlar, %28’lik kalan hisse ise İMKB ulusal pazarında işlem görmeye başlamıştır.

 

700 çalışana, 16 bölge müdürlüğüne, 2000’in üstünde bağımsız acenteye sahip olan Aksigorta; 990 Akbank şubesi, 69 broker ve 3600 anlaşmalı kurum ile hizmet sunmaktadır.

 

Farklı pazar tecrübesi bulunan dünya devi Ageas, Avrupa ve Asya ülkelerinde başarılı ortaklıklar yürütmektedir. Ageas’ın 2015 yılındaki geliri 30 milyar olarak gerçekleşmiştir.

 

Aksigorta Ürünleri

Aksigorta tarafından sunulan ürün yelpazesinde; araç sigortaları, konut sigortaları, iş yeri sigortaları, sağlık sigortaları ve diğer sigortalar bulunmaktadır.

 

ARAÇ SİGORTALARI

Bir kaza anında diğer araçlara ve 3. kişilere vereceğiniz olası zararlara karşı sizi güvence altına alan trafik sigortasının yanı sıra; Aksigorta tarafından kendi aracınızı teminat altına almanızı sağlayan kasko sigorta çeşitleri de sunulmaktadır: Akkasko, Muafiyetli Oto Kaskom, Pratik Kasko, Ticari Kasko bunlar arasındadır. Örneğin; Muafiyetli Oto Kaskom size ekonomik kasko imkanı sunarken Ticari Kasko, taksi ve kiralık araçlar hariç, 10 yaşa kadar olan ticari araçlarınız için teminat sunar.

 

KONUT SİGORTALARI

Aksigorta, deprem ve depreme bağlı oluşan zararları güvence altına alabilmeniz için Zorunlu Deprem Sigortası sunar. Konutunuzun ve eşyalarınızın teminatını sağlamak için özel geliştirilen Aksigorta Ev-Eşya Sigortası ise son derece kapsamlı bir sigorta olup aklınıza gelebilecek her türlü zararı karşılanmasına yöneliktir.

 

İŞ YERİ SİGORTALARI

İş Yeri Paket Sigortası, İşim Sarsılmaz Deprem Güvencesi, Her Daim Nöbetçi Sigorta, Akaryakıt Paket Sigortası ve Otel Paket Sigortası, Aksigorta tarafından iş yerlerine yönelik geliştirilmiş sigorta ürünleridir. Örneğin, İşim Sarsılmaz Deprem Güvencesi ile deprem sonrası hasar şartı aranmaksızın ve eksper süreci olmaksızın tazminat ödemenizi hemen alabilirsiniz. Akaryakıt Paket Sigortası ise her türlü riske karşı akaryakıt istasyonlarının korunmasına yöneliktir.

 

SAĞLIK SİGORTALARI

Aksigorta’nın sağlığınızı güvence altına almanızı sağlayan ürünleri; Bireysel Sağlık Sigortası, Kurumsal Sağlık Sigortası, Seyahat Sağlık Sigortası, Premium Sağlık Sigortası, Hayata Devam Sigortası, Sağlığa Destek Sigortası ve Yabancılara Özel Sağlık Sigortası’dır. Sigorta Cini’nin Aksigorta güvencesi ile sunduğu Seyahat Sağlık Sigortası seyahatlerinizde yaşanabilecek istenmeyen durumlara karşı sizi korumayı amaçlar. Aksigorta ayrıca şirketinizin çalışanlarını ve onların aile bireyleri için Kurumsal Sigorta bünyesinde Grup Sağlık Sigortası imkanı da sunar.

 

DİĞER SİGORTALAR

Aksigorta N’olur Nolmaz Sigortası’ndan Pati Sigortası’na; Cam Kırılması Sigortası’ndan Tarım Sigortası’na kadar farklı alanlarda pek çok sigorta seçeneği sunmaktadır. Bunların yanı sıra Üçüncü Şahıs Mali Sorumluluk Sigortası, Zorunlu Hekim Sorumluluk Sigortası, Maden Çalışanları Zorunlu Ferdi Kaza Sigortası gibi diğer önemli sigortalar da Aksigorta ürün yelpazesinde yer almaktadır.

 

Aksigorta Anlaşmalı Kurumlar

Aksigorta’nın anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşlarının listesini görmek ve bu kuruluşlarda en iyi tedaviye ulaşabilmek için Aksigorta Medikal Hizmet Ağı’ndan faydalanmanız mümkündür. Bulunduğunuz; ili, ilçeyi, poliçe tipinizi ve kurum tipini seçerek poliçeniz kapsamında dilediğiniz yerde dilediğiniz sağlık hizmetine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

Minik dostlarınızı, evcil hayvanlarınızı da düşünen Aksigorta, Pati Sigortası kapsamında anlaşmalı veteriner ağına da sahiptir.

 

Aksigorta Anlaşmalı Servisler

Aksigorta'nın anlaşmalı oto servislerine bu sayfa aracılığı ile ulaşmak mümkündür. Bulunduğunuz ili, ilçeyi, aracınızın markasını ve servis tipini girerek size en yakın araç servislerinin listesini görebilirsiniz.

 

Aksigorta’dan Pratik Kasko yaptırmanız halinde ise Pratik Kasko anlaşmalı servislerin listesine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Aksigorta’yı Tercih Etmeniz İçin 5 Neden

  1. Vizyonu; sigortayı kolay, yalın ve erişilebilir hâle getirmek olan Aksigorta, bu çerçevede müşterilerine; bilgilendirici, kolaylaştırıcı ve yüksek müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet süreci sunar. Aksigorta’nın ayrıcalığı, müşterileri ile basit ve anlaşılır bir dille konuşmasıdır
  2. 24 saat hizmet veren Aksigorta Hizmet Merkezi’ne ulaşarak hasar sürecinizi en ideal ve en kolay şekilde yönetebilirsiniz. Ayrıca Aksigorta’dan; konut paket sigortası, iş yeri paket sigortası ve kasko sigortası ürünlerinde de asistans hizmeti almanız mümkündür.
  3. Aksigorta, anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşları ağını gün geçtikçe genişletmektedir. Bugün 1000’in üzerindeki anlaşmalı sağlık kuruluşu ağı en iyi tedaviye ulaşmanızı mümkün hale getirir.
  4. Mali yapısı, öz kaynaklarına göre Türk sigorta sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan Aksigorta’nın güvencesi altında olmak size ayrıcalık sunar. Aksigorta’nın farklı branşlardaki sigorta ürünleri her türlü sigorta ihtiyacınızı karşılamaya yönelik olup, gözünüz arkada kalmadan kaliteli bir yaşam sürmenizi sağlar.
  5. Aksigorta, sigortalıların hayatını hasar öncesindeki gibi sürdürmeleri için çalışır. Müşterilerinin ayrıca, riskleri önceden fark edebilmelerini ve bunları etkin bir şekilde yönetebilmelerini sağlar.

 

Sigorta Cini Aksigorta Ürünleri

Sigorta Cini’nin Aksigorta güvencesiyle sunduğu kasko sigortası, trafik sigortası, sağlık sigortası, konut sigortası, yangın sigortası, DASK, iş yeri sigortası, mühendislik sigortası, nakliye sigortası, kritik hastalıklar için Hayata Devam Sigortası gibi ihtiyaç duyduğunuz sigorta ürünlerine en uygun fiyat ve koşullarla kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Bunun için Sigorta Cini ana sayfasından teklif formunu doldurabilirsiniz. 

 

Aksigorta İletişim Bilgileri

Adres: Poligon Cad. Büyaka 2 Sitesi, No:8 Kule:1, Kat: 0-6 Ümraniye 34771 İstanbul

Telefon: 0216 280 88 88

Faks: 0216 280 88 00

E-Posta: bilgi@aksigorta.com.tr

Web: www.aksigorta.com.tr

KAPAT
Kişisel verilerimin aşağıda okuduğum aydınlatma formu uyarınca işlenmesini onaylıyorum. Sigorta Cini’nin yukarıda belirtmiş olduğum bilgiler ile aşağıda okuduğum koşullar uyarınca benimle ticari iletişime geçmesini onaylıyorum.
Kişisel Verilerin İşlenmesine ilişkin Aydınlatma ve Ticari İletişim Onayı
Bu aydınlatma formu 6698 sayılı “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” (“Kanun”) madde 10 gereğince hazırlanmış olup, bu formla özel nitelikli kişisel verileriniz de dahil kişisel verilerinizin işlenmesine ve aktarılmasına ilişkin yöntem, amaç, hukuki sebepler ile kişisel verilerin korunmasına ilişkin haklarınız ile ilgili bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. (“Şirket”)’nin sigorta şirketleri ile sözleşmesel ilişkisine dayanarak sigorta aracısı sıfatı altında sunduğu sigorta şirketleri ürün ve hizmetleri ile bireysel emeklilik ürün ve hizmetlerinden faydalanmak amacıyla Şirket’e vermiş olduğunuz veya Şirketimizin teknik personelleri ve şubeleri tarafından yahut çeşitli kanallardan temin edilen her türlü kişisel bilgilerinizi Kanun kapsamında işlemekteyiz. Kişisel verileriniz (isminiz, soyisminiz, T.C. kimlik numaranız, doğum tarihi ve yeriniz, cep ve telefon numaranız, elektronik posta adresiniz, adresiniz, ilgili sigorta ürününe özel poliçe teklifi oluşturulması veya poliçe oluşturulması için gerekli kişisel verileriniz – ör: trafik poliçesi için ilçe ve şehriniz, marka, plaka, ruhsat no, motor no, şasi no, asbis no, model ve yılı, kullanım detayı, araç bilgileri; DASK poliçesi için ev / iş yeri adres bilgileriniz) sizlere en uygun reklamlar, sigorta ürünlerine dair genel ve özel kampanyalar, avantajlar, sigorta ürün ve hizmet tanıtımları, müşteri memnuniyeti uygulamaları, pazar araştırmaları ve sigorta aracılığına dair hizmetlerin ihtiyaca göre tasarlanması amacıyla Sigorta Cini tarafından bilgi vermek ve bunları sunmak dahil olmak üzere sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek amacıyla 5 (beş) yıl boyunca saklanacak ve kullanılacaktır. Adı geçen kişisel verileriniz size sigorta ürün ve hizmetlerinin sunumu, bilgilendirme ve pazarlama faaliyetleri yürütebilmek amacıyla birlikte çalıştığımız ve gizlilikle yükümlü call center’lara, veri depolama ve mesaj yönetimi alt yapı hizmeti sunan şirketlere iletilebilir.

Yukarıda adı geçen kişisel verileriniz, istek ve talebiniz halinde ise özel nitelikli kişisel verileriniz (sağlık beyanınız vb), aracısı olduğumuz sigorta şirketleri üzerinden poliçe teklifi oluşturulabilmesi, poliçe oluşturularak sigorta ürün ve hizmetlerinin (ek hizmet ve destek hizmetleri de dahil) sizlere sunulabilmesi, sözleşme akdedilmesi, sigorta aracısı olarak yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi (ör. Kimlik tespiti yapılması, bilgilendirme yükümlülükleri, tahsilat, ödemeler vs), tüm kayıt ve belgelerin düzenlenebilmesi, yerel ve uluslararası yasal mevzuatın öngördüğü bilgi saklama, raporlama, bilgilendirme, vergi, uluslararası yaptırımlar ve sair yükümlülüklere uyulabilmesi, bilgi işlem gereksinimleri, sistemsel yapısı, alınan destek hizmetlerinin gerekliliği, bu hizmet ve ürünlere ilişkin olarak sizlere gerekli bilgilerin aktarılması amacıyla iletişim kurulabilmesi, karşılaştırmalı ürün ve/veya hizmet teklifi, modelleme, raporlama, tazminat değerlendirme ve ödemeleri, mevcut veya yeni ürün çalışmaları ve/veya geliştirmeleri, potansiyel müşteri tespiti gibi amaçlar için işlenmekte ve aracısı olduğumuz sigorta şirketlerine iletilmektedir.

Kişisel verileriniz ayrıca, yasal olarak T.C. Hazine Müsteşarlığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) gibi idari ve resmi makamlarla, Şirketimiz doğrudan ve dolaylı hissedarları ile yurtdışı iştirakleri ve acentesi bulunduğumuz sigorta şirketleri ile destek hizmeti alınan yurt içi-yurt dışı üçüncü kişilerle, bağımsız denetim şirketleri ile, Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik mevzuatı uyarınca aktarıma izin verilen kuruluşlara, vergi daireleri, bakanlıklar, MASAK, Sosyal Güvenlik Kurumu gibi hukuki zorunluluklar nedeniyle ve yasal sınırlamalar çerçevesinde işlenebilecektir.

Kişisel verileriniz, genel müdürlük yahut şubelerimiz, web sitemiz teklif alma modülü üzerinden yapılmış başvurular, ATM’ler, internet ve mobil şubemiz, çağrı merkezlerimiz, sosyal medya, Kimlik Paylaşım Sistemi, Adres Paylaşım Sistemi, SMS kanalları, SGK kayıtları gibi yöntemler ile sözlü, yazılı veya elektronik ortamda veya ilerde kurulacak/oluşabilecek diğer kanallar vasıtasıyla toplanmakta olup, mevzuat gereğince kanuni süreler boyunca yurt içi ve/veya yurtdışında saklanmakta ve/veya işlenmektedir.

Aile üyeniz, arkadaşınız gibi üçüncü bir kişinin kişisel verilerini bize iletiyorsanız bu konuda hem ilgili üçüncü kişiyi bilgilendiriniz hem de bizlere bu üçüncü kişinin iletişim bilgilerini bildirerek kendisini kişisel verileri konusunda aydınlatmamızı ve hakları konusunda bilgilendirmemizi sağlayınız.

Kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili olarak Kanunun 11. maddesi gereğince, yukarıda sayılan bilgi/belge/veri işleme, aktarım ve toplama onayına istinaden herhangi bir zamanda Şirketten; kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme, işlenmiş kişisel verilerinize ilişkin bilgi talep etme, verilerinizin işlenme amacını, bu veriler ve bilgilerin amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını ve kimlere aktarıldığını öğrenme, gerek Şirket kayıtlarında gerekse de Şirket tarafından aktarılan üçüncü kişilerdeki eksik ya da yanlış verilerinin düzeltilmesini, verilerin işlenme sebebi ortadan kalkmış ise silinmesini/yok edilmesini/anonim hale getirilmesini isteme, işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kişisel verileri işbu madde kapsamında verilen onayınıza ya da kanuna aykırı olarak işlenmiş ise bu onayınıza ya da kanuna aykırı veri işlemeden doğmuş doğrudan zararlarınızın tazminini talep etme haklarına sahipsiniz.

Sigorta Cini’nin sizinle ticari iletişime geçmesini istemiyorsanız, veya Kişisel verilerinize dair bilgi, talep ve şikayetleriniz için bizlere 0850 222 99 96 numaralı telefon veya infogm@sigortacini.com.tr mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Resmi makamlardan kullanıcıya yönelik bir suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi ve/veya kullanıcının Sigorta Cini / Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. sistemlerinin çalışmasına engel olacak ya da işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde, Sigorta Cini / Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş., kullanıcının kimlik bilgilerini araştırma ve yetkili mercilere bildirimde bulunma hakkına sahiptir. Sitemizde veri güvenliğiniz için güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır. Bununla beraber internetin yapısı gereği bilgiler yetkisiz 3. kişilerce ele geçirilerek alınıp kullanılabilir. Bu tip yetkisiz kişilerin verebileceği zararlardan Sigorta Cini sorumlu değildir. Web sitemizin kullanımı ve gizliliği ile websayfa altlarında yer alan Gizlilik Sözleşmesi metnini okumanızı rica ederiz.

Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. web sitesinde yer alan web sayfalarına ilişkin tüm haklar saklıdır. ©

Mersis No: 0645035012000011
X