Web sitemizde yasalara uygun olarak çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi almak için çerez politikamıza göz atabilirsiniz.

X

Sigortacılık Mağazalarıyla Fark Yaratıyor

01 Eylül 2015

Sigortada son dönemde dijitalleşme önem kazanırken, mağazalarıyla farklı bir bakış açısı getiren Sigorta Cini, müşteriyle bire bir ilişkiyle büyümeyi planlıyor.

Hollanda Merkezli NN Group, Sigorta Cini adıyla alışveriş merkezleri (AVM) ve caddelerde açtığı mağazalarla 2013 yılından bu yana Türkiye sigorta sektöründe alışageldik acente kanalına farklı bir bakış açısı getiriyor. "Mahallenizin sigortacısı" sloganıyla şu ana kadar 17 mağazaya ulaşan Sigorta Cini, Axa Sigorta, Ergo, Groupama, HD1 Sigorta, Mapfre, Aksigorta ve NN Hayat Emeklilik'in ürünlerini satıyor. Şirket, AVM ve caddeye alışverişe gelenlerin, turuncu rengiyle dikkat çeken kendi mağazalarına da uğramalarını amaçlıyor. Sigorta Cini CEO'su Pieter-Bas Vos, "Türkiye'de geldiğiniz noktadan memnun musunuz?" sorusuna, "Pazara ilk girdiğimizde ne olacağını tam olarak bilmiyorduk. O zamanki hedefimiz sigortada yeni bir alan açmaktı. Bu büyük bir hedef olabilir. Hâlâ da bunu gerçekleştirdiğimizi söyleyemem ama emin adımlarla ilerliyoruz. Şu anda geldiğimiz noktadan memnunuz" yanıtını veriyor. Sigorta Cini, satış hacmi bakımından 170 yıllık geçmişe sahip NN Grup içinde henüz küçük bir orana sahip olsa da, büyüme potansiyeli nedeniyle grubun önem verdiği pazarlar içinde ilk üçte yer alıyor. 18 ülkede faaliyetleri bulunan NN Group, hayat ve hayat dışı sigorta ürünlerinde Hollanda'da lider, Avrupa ve Japonya'da ise hayat ve emeklilik ürünlerinde güçlü bir konumda bulunuyor. Sigortada tüketiciye daha fazla dokunarak iş yapma modelini getirdiklerini vurgulayan Vos, amaçlarının sigorta ürünleriyle hiç tanışmamış kişilere ulaşmak ve her aileyi beklenmedik risklere karşı güvence altına almak olduğunu vurguluyor. Vos'a göre, kişilerle bire bir iletişim kurularak, onlann ihtiyaçlarına göre karşılaştırmalı ürün tavsiyesi yapmak gerekiyor. Vos, "Müşterilerimiz mağazalarımızda çay-kalıve içerek ürünlerimizi inceliyor" diyor.

Fortune Türkiye – 1 Eylül 2015

Bu Haberi Paylaş
KAPAT
Verileriniz size karşılaştırmalı sigorta teklifleri sunabilmek amacıyla alınmaktadır.
Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Aktarılmasına İlişkin Aydınlatma Metni’ne buradan ulaşabilirsiniz.
Gizlilik ve Web Kullanım Şartları’na buradan ulaşabilirsiniz.
Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. (Sigorta Cini) e-posta, SMS, sosyal medya, telefon ve/veya diğer iletişim araçlarıyla bana ulaşarak tarafıma özel her türlü sigortacılık ürünlerine yönelik tanıtım ve reklam içerikli ticari elektronik ileti gönderilmesine ve bu amaçla sınırlı olmak üzere; ürün, hizmet ve kampanyalarla ilgili kişisel verilerimin işlenmesine ve Sigorta Cini’nin tedarikçileriyle paylaşılmasına izin verdiğimi kabul ve beyan ediyorum.
X

Canlı yardım ile görüşmek için buraya tıklayabilirsiniz.

close

Aşağıdaki alanları doldurduktan sonra Başlat butonuna basarak sigorta danışmanınızla canlı görüşmenizi başlatabilirsiniz.

Lütfen telefon numaranızı giriniz.